פארסה: האם רמות מנשה תאלץ להופיע למשחק הגביע ללא שוער?

אודי לוי. ישאיר את רמות מנשה ללא שוער? (חאדר אניס) אודי לוי. ישאיר את רמות מנשה ללא שוער? (חאדר אניס)
שוער הקבוצה, טל סגל בחו"ל. למרות שסוכם עם השוער השני, אודי לוי, מאמן השוערים של הפועל כפ"ס, שימלא את מקומו, זה לא משוחרר ע"י פליקס נעים, שהחליט בפתאומיות שמסרב לשחררו למשחק. חגיגת הגביע תיהרס?

 להפועל רמות מנשה הצנועה מצמרת ליגה ב' צפון ב' אין הרבה רגעי שיא בעונה שבדרך כלל עוברת על מי מנוחות. אולם כמו כל קבוצה בליגות הנמוכות, גם בקבוצה יודעים שאם ניתן להצביע על רגע שיא אחד, עליו מפנטזים במהלך כל העונה, מדובר במשחקי גביע המדינה. המשחקים מהווים הזדמנות כפולה: עבור השחקנים לקבל חשיפה בליגות גבוהות שעשויים לקדם אותם ועבור הקבוצה לרתום את הקהל המקומי ולקבל הכרה.

השנה מסלול הגביע הוביל את רמות מנשה להצלחה כבירה עבורם כשזו העפילה עד לגמר הגביע של ליגה ב' המחוזית שם הפסידה להפועל רובי שפירא (4:1). הקבוצה הנרגשת הוגרלה למשחק מול סקציה מעלות/תרשיחא מהמקום האחרון בליגה א' צפון במשחק חוץ, הגרלה קשה, אך בהחלט אפשרית עבור הקבוצה שרוצה להתקדם בצעד אל עבר המפגש מול היריבות מהליגות הבכירות.

אולם דווקא במה שאמור להיות יום חגה של הקבוצה, במקום לעסוק בכדורגל, ברמות מנשה עוסקים בפארסה שמאיימת להרוס הטעם הספורטיבי של המשחק. שוערה הראשון של הקבוצה, טל סגל, נמצא בסוף השבוע הקרוב בחופשה בחו"ל שתוכננה עוד הרבה לפני שנקבע מועד המשחק.

שוערה השני של הקבוצה הוא אודי לוי המנוסה, מאמן השוערים של הפועל כפר סבא מליגת העל. עוד בטרם הצטרף לוי לקבוצה, סוכם שייטול חלק במספר משחקים במהלך העונה. בהתאם להסכם, בקבוצה היו רגועים למרות היעדרותו של סגל. אולם בימים האחרונים גילו בקבוצה שגם לוי ייעדר מהמשחק. הסיבה: פליקס נעים, מאמן הפועל כפר סבא, אינו מאפשר לו להשתתף במשחק עקב התחייבותו לירוקים.

בקבוצה הצנועה מופנה כעס גדול כלפי שני גורמים: האחד אודי לוי, עימו סוכם עוד בטרם העונה שייטול חלק כשוער שני. למרות ההסכם, הוא נמנע מלקיים את התחייבותו וזאת רגע אחד לפני אחד המשחקים החשובים של הקבוצה ובכך משאיר את הקבוצה ללא פתרונות. אגב, זו לא הפעם הראשונה שלוי משמש במספר תפקידים במקביל: בשנה שעברה שימש כמאמן השוערים של עירוני טבריה, במקביל לתפקידו כשוערה של מ.ס דבוריה מליגה ב'. במהלך העונה אף הגדיל לעשות כששימש במשך חודש במקביל לתפקידים גם כמאמן השוערים של הפועל נצרת עילית, עקב היעדרות של מאמן השוערים שלה. אך במקרה הנוכחי, ככל הנראה, לוי לא יוכל לעמוד בכל התחייבויותיו.

השני שסופג ביקורת הוא מאמן כפר סבא, פליקס נעים, כלפיו טוענים שכאחד שאימן לאורך מרבית הקריירה בליגות הנמוכות, מכיר את ההווי ואת חשיבות משחקי הגביע עבור הקבוצות הקטנות, הוא היה חייב להתחשב בקבוצה. "הוא שכח מאיפה הוא הגיע", אמרו במועדון.

המצב הקיים מותיר את רמות מנשה הקטנה חסרת אונים. כשדווקא במשחק החשוב ביותר שלה העונה, זו עלולה למצוא עצמה ללא שוער. לפי מצב העניינים הנוכחי, מי שיעמוד בשער הקבוצה הוא אחד משחקני השדה, דבר שמוציא את הטעם הספורטיבי מהמשחק החגיגי.

פליקס נעים. לא ייתחשב בקבוצה מהליגות הנמוכות? 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי יסיים כמלך השערים של ליגה א׳ דרום?