תקדים מיוחד: למרות שלא הופיעו למשחק, בית הדין זיכה את הקבוצה מהפסד טכני וקבע משחק חוזר

שחקני חליסה. יכולים להיות מאושרים מהפסיקה שחקני חליסה. יכולים להיות מאושרים מהפסיקה
הפועל חליסה נאלצה לא להופיע למשחק מול קרית ים, אך יצאה למאבק משפטי בסיומו בית הדין קיבל את טענתה, זיכה אותה והורה לקבוצות: קבעו משחק חוזר בהסכמה תוך שבעה ימים או שתיקבע תוצאה של 0:0

בשבועיים האחרונים מערכת "דאבל פס" חשפה את המאבק של הפועל חליסה בראשות נציגה, עורך הדין ראפת אסדי, קבוצה צנועה מליגה ג' מחוז צפון, שהתריעה על כך שלמרות מאמצים כבירים, לא תוכל להופיע למשחקה מול קריית ים שהיה אמור להיערך באמצע שבוע עקב משחקי הספורטיאדה. כזכור, בסוף שבוע שבו מתקיימת ספורטיאדה, ברשות כל קבוצה להודיע בתחילת השבוע על רצון לדחות את המשחק כדי ששחקניה יוכלו לקחת חלק במשחק. עוד בטרם המשחק התריעו נציגי הקבוצה פעמים רבות לאנשי קריית ים ולהתאחדות שלא יוכלו לערוך את המשחק באמצע השבוע בשעות הצהריים בגלל ששחקניה הם אנשים שנמצאים במסגרת של עבודה קבועה ממנה לא יכולים להיעדר. אנשי קריית ים סירבו לבקשת חליסה לדחייה.

הנוהל המקובל במקרה כזה של אי הופעה למשחק הוא הפסד טכני ואף קנס כספי. אולם אנשי חליסה החליטו לא לוותר למערכת המשפטית הלקונית ושיאבקו על מנת שהצדק ייחשף, שכן נעדרו מהמשחק מסיבות שאינן קשורות לכדורגל. "אין לראות בקבוצה כמי שהתרשלה או כמי שהעלימה חלילה עין ולא פעלה לשם דחיית המשחק או מציאת פתרון. המחדל הינו רובץ לפתחה של ההתאחדות אשר לא יידעה את מרשתי מבעוד מועד, אודות המשחק שעתיד להתקיים", לשון המכתב.

עורך הדין של חליסה, ראפת אסדי, תיאר את חשיבות המועדון והמשחקים עבור הקבוצה שהוקמה כפרויקט קהילתי שמטרתו לחלץ את אנשי השכונה ממעגל הפשיעה: "מדובר בשחקנים שהיו מכורים לסמים בעברם וכי בתקופה זו עוברים תהליך שיקום כל אחד בעבודתו שלו.לא ניתן כרעם ביום בהיר להודיע על הפסקת העבודה לשם קיום המשחק", פנה בצורה נרגשת במכתבו.

היום (חמישי) בית הדין המשמעתי של ההתאחדות החליט בצורה תקדימית לפעול על פי שיקול דעת ולא על פי החוקה היבשה, על פיה יש לפסוק נגד הקבוצה הפסד טכני. בהחלטה של השופט, עמנואל סלע, נקבע שחליסה תזוכה מאשמה. בהחלטה נקבע שייקבע משחק חוזר ושהתנאים של המשחק החוזר (תאריך,שעה,מגרש) יסוכמו בתיאום ובהסכמה של כל המעורבים (ההתאחדות ושתי הקבוצות היריבות). ככל שלא יצליחו הצדדים להסכים בתוך שבעה ימים מהיום (ה') על תנאים לקיום משחק חוזר כי אז תהיה תוצאת המשחק 0:0 עם חלוקת נקודות לכל אחת מהקבוצות.

העתירה של עורך הדין ראפת אסדי לבית הדין המשמעתי.


 

תגובות

+ הוסף תגובה