אסף נימני: "אין ספק שפישלתי אך אני שלם עם כל מה שעשיתי במהלך העונה"

נימני. שלם עם הדרך שעבר (עדי אורן) נימני. שלם עם הדרך שעבר (עדי אורן)
המאמן המפוטר של קטמון סיפק ראיון ג'נטלמני במיוחד ב"חמש באוויר" ברדיו ערוץ הספורט ובו דיבר על התקופה במועדון מהבירה, על שי אהרון, על הטעויות בדרך וגם על העתיד

אסף נימני הוא אחד מהמאמנים הלא שגרתיים בכדורגל הישראלי, הוא גם מודה בזה. לאחר שסיים את תפקידו בהפועל קטמון, התראיין המאמן ל"חמש באוויר" עם רז זהבי ברדיו ערוץ הספורט וסיפק את אחד מהראיונות המעניינים ביותר שאפשר להוציא ממאמן בכדורגל הישראלי.

מה לא התחבר העונה?
"את האמת שיהיה לי קשה מאוד להשיב על השאלה. אצטרך את השבוע ללכת ולהתאפס על עצמי, ללמוד ולראות את הדברים בשביל לתקן את הדברים בפעמים הבאות במידה וחס וחלילה יחזרו על עצמם".

מה אתה אומר לי למעשה? שאתה נמצא תוך כדי עשייה יום יומית קשה לך לעשות הפקת לקחים, בדק בית או חשבון נפש?
"תראה יש דברים שאתה צריך להעריך אותם תוך כדי עונה ותוך כדי תנועה. אתה מכיר אותי מספיק טוב כדי לדעת את השאיבה שלי לתוך המקצוע והטוטאליות שלי לעבודה ולנושא האימון. יכול להיות שאולי דברים לא עבדו לנו פה ושם, אין ספק שזה לא מה שציירנו ולא מה שגם אתם התקשורת ציירה בטרום עונה. לא עמדנו בציפיות אין ספק שפישלתי בענק למרות שאני עדיין חוזר ואומר אני חושב שהייתי יכול לתקן את העגלה כי קטמון לא תרד לליגה השלישית היא הרבה יותר טובה ממה שאנשים חושבים".

כשאתה אומר פישלתי בענק, אני לוקח את זה מבחינת שיטה, סגנון והעמידה שלך מול השחקנים. אני אסביר לך למה כי שי אהרון, המנהל המקצועי, לקח אחריות על בניית סגל הקבוצה הוא אמר שאת הסגל הוא בנה לאסף. אז למה אתה מתכוון שאתה אומר פישלתי בגדול?
"בראיה צרה יש סיכוי שאולי נושא השחקנים וההתאמה לשיטת המשחק שאני רואה ומאמין בה לא ישבו אחד על השני, אני עדיין צריך לבדוק את הנושא. להגיד לך שאני מצטער על דברים מסוימים שעשיתי בנושא של השיטה והדרך שאני מאמין, זה לא נכון, כי אם אני פורש את הדברים ומסתכל עליהם קטמון הבקיעה 7 שערי זכות בלבד אבל כל שער שנכבש היא הביאה איתו את הנקודות. חשוב להבין שאני דוגל בכדורגל מסוים בליגה הזאת, יש לי סוג של ניסיון, אין פה הרבה כדורגל בליגה הלאומית. במקומות שהיינו צריכים להוציא את התיקו, שנקודה זה מאוד יקר בליגה הזאת, לא ידענו להוציא את הנקודה הזאת ואולי זה אחד הדברים שנפלנו בהם".

נימני. קטמון לא עמדו בציפיות (עדי אורן)
שתף אותנו בסדר הכרונולוגי מאז יום שני. אתם מפסידים לבית"ר ת"א/רמלה 0:2 ואז כבר אחרי המשחק אתה מחליט לקחת אחריות או לחילופין רעשי הרקע ב-48 השעות האחרונות הן אלו שהכריעו?
"את האמת רז שרעשי רקע זה חלק מחייו של מאמן כדורגל ואת זה למדתי מהעונה שעברה, 4 מחזורים מהפתיחה רעשי הרקע היו גדולים יותר על חוסר הניסיון שלי, הצעירות שלי, על זה שבחיים לא הייתי מאמן ראשי, ובסוף עשינו עונה ענקית שבפעם הבאה יעשו עונה כזאת שיצלצלו אליי אני יהיה זמין בפלאפון. 25 משחקים ללא הפסד, 13 ניצחונות רצופים, ההגנה הטובה בליגה, ההתקפה טובה בליגה ושהיינו צמודים מאוד להרצליה ונשר חלק כבר רצו לחתוך אותנו. הרבה פעמים התעסקו בהרחקות שלי ובהתנהגות האמוציונאלית שלי ואתה יודע לא התרגשתי מרעשי רקע כי אני מסוג האנשים והמאמנים שרעשי רקע עושים אותי יותר גדול ונותנים לי את הדרייב. אני לא לוקח למקום השלילי, אלא להפך אני שמח מאוד שהייתה ציפייה מקטמון כי אם הייתה ציפייה מקטמון הייתה ציפייה ממני, לא לקחו את הקבוצה ולא אותי כפרווה. אתה יודע מה שנקרא כגודל הציפייה כך גם גודל האכבה וזה כואב לי אין ספק, לא זה מה שרציתי לתת לאוהדים ולי כמאמן בעונה הראשונה שלי כמאמן בוגרים בליגה הלאומית, אבל אני בן 32 כל הקריירה לפני".

לא ענית על השאלה, הסקת מסקנות אחרי המשחק מול בית"ר ת"א/רמלה?
"אני לא הסקתי שום מסקנות. ההחלטה הייתה של ההנהלה יותר נכון לא שלי. אני אמרתי להם שהבעיה היא לא בי יש דברים יותר עמוקים, אני חושב שאני יכול להוציא את הקבוצה מהמצב הזה. עדיין קטמון במקום ה-14 ויש קבוצות מתחתיה עם תקציב יותר גדול ושאיפות יותר גדולות, אז עם כל הכבוד הבעיה לא הייתה בי. אין ספק שהקבוצה לא הייתה נראית טוב כמו שצ'לסי של מוריניו לא נראית טוב אני לא רואה שכל כך מהר חותכים אותו כמו שלא חותכים כל כך מהר מאמנים אחרים. זה בסדר גמור, אני מקבל את זה, מבין את זה".

איך לא הצלחת לשכנע אותם? כי אותנו הצלחת לשכנע מאוד.
"תשמע יכול להיות של כל כך התאמצתי. ראיתי שברגע מועדון כמו קטמון עבר סוג של טראומה מהירידה הקודמת. אני מבין את המועדון, אני לא מקבל את זה אבל מבין. המועדון הוא מאוד יקר, אם הוא ירד ליגה אני אקח את זה לא פחות קשה ממה שאנשים חושבים. זה מועדון שמאוד חשוב לכדורגל הישראלי".

נכון, אבל כמו כל מועדון בכדורגל הישראלי.
"בסופו של דבר הדברים מסתכמים בתוצאה. אמרתי לאחד מהאנשים במועדון שאני לא הארי פוטר אלא מאמן כדורגל ואני יודע שאני כאסף נתתי את הטוב ביותר, שלם עם כל מה שעשיתי במהלך העונה. בחיים לא ערבבתי, לא ניסיתי להגיע למקומות שאני לא רוצה להיות בהם. בא נטו מאהבה למקצוע, נקי ובא לראות איך אני תורם לכדורגל הישראלי".

אני רואה את הפוסט שלך ושם לב למילות ההלל ושבח לשי אהרון. בדרך כלל לאורך השנים האחרונות אנחנו חלוקים בהרבה דברים, אני טוען ששי אהרון גם היה צריך ללכת הביתה, הוא זה שבנה את הסגל והביא את השחקנים, אז מאיפה כל המילים האלה לשי אהרון שהיה צריך לעמוד בישיבה ולומר: "אל תפטרו את אסף"?
"תראה אני מה שיש לי עם שי והערכה שלי אליו זה דבר שאי אפשר לקחת. אתה הרבה פעמים בשידורים דרשת משי את הראש שלי והוא עמד על הרגליים האחוריות ונתן לי גב. נכון ששי בנה את הקבוצה ואת הסגל ושאני באתי והסכמתי עם שי על הסגל הזה לקחתי אחריות על סגנון המשחק וצורת המשחק. שי זה הסמל הבלתי מעורער של קטמון שאתה מרגיש שהוא מאוד חשוב במערכת הזאת, אני גם אומר את זה לשי שזה בן אדם שצריך ביום מין הימים צריך להתפתח הלאה, צריך אנשים כאלה זה שגרירים טובים לכדורגל שלנו. אנחנו עוסקים בספורט אני יכול לנצח משחק ולהפסיד שניים, יש מנצח ויש מפסיד, בעונה שעברה הייתי הנסיך של קטמון והיום אני הברווזון המכוער, אני משלים ושלם עם זה. אני כל כך רוצה שהמועדון הזה יצליח, שהשחקנים האלה ירימו את עצמם, אני אמצא את המקום שלי בכדורגל הישראלי, כך או כך, בדרך כזאת או אחרת, עם הזמן שלי. לאט לאט זה יקרה".

אהרון. הסמל של קטמון (לירן דורף)
לאן הלאה? אני אחדד את השאלה, האם נגמר הסיפור של עוזר מאמן או שאתה כן רואה את עצמך כמו שרון מימר, ללכת לעבוד עם מאמן בליגת העל, איך אתה רואה את הדברים?
"שאלה טובה. קודם כל אני לא אסתיר את החיבור הענק שיש לי עם מאמנים בכירים בליגה, אם זה עם ניסן יחזאל או גיא לוזון, אני אף פעם לא שולל את האפשרות, אני חושב ששרון עשה צעד ענקי, הוא חבר אישי ואני גם אמרתי לו את זה. הכדורגל היום בעולם הולך לכדורגל לא של בן אדם אחד אלא של צוות מקצועי, ראה מכבי תל אביב. אין פה מקום של אגו אלא של אמונה פנימית. אני יכול לספר לך סקופ שכמעט ויתרתי על ההצעה של קטמון בגלל הצעה מאוד מפתה שקיבלתי מחו"ל, אבל אמרתי אני אתן את הצ'אנס כדי לנסות גם אם זה לחוות על הגוף שלך את הדברים כדי לבוא הרבה יותר מוכן ובוגר להמשך. אין ספק שאני אקח את התקופה הזאת ללכת וללמוד".

הכי חשוב אתה צריך לעבוד על נטרול כעסים. תאמין לי זה לא בעיה, פסיכולוג או משהו כדי להוריד את המינון תאמין לי שזה יעשה לך טוב.
"קודם כל אתה צודק, אני מבין את זה. אני לא מודע לדברים שאני עושה אני הורחקתי ל-11 משחקים זה דבר שהוא לא נורמלי. אני רואה את זה ואני אומר שזה לא מתאים לסוג האישיות שלי והמבנה שלי אבל אני באמת אומר לך שאני לא מודע למה שאני עושה במשחק, זה מהמקום העז והענק לפרוץ ולנצח. אם מוריניו הוא "המיוחד" אני עוף מוזר. אני לא מאמן שגרתי, אני עושה מה שאני חושב באותו רגע. להגיד לך שזה טוב אני לא יודע כמו גם שאני לא יודע להגיד לך אם זה רע. היו משחקים שהשחקנים שלי היו משתגעים שהיו רואים אותי יושב. באמת הכל בא ממקום הכי נקי בעולם, אני יודע שלשופטים יש עליי בטן מלאה חשוב לי להגיד שזה נטו ממקצוענות. אני עוסק בסופו של דבר בספורט תחרותי ובידור ואני רוצה לספק את הבידור הטוב ביותר".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הבחור חי בסרט
(אוהד: 19:33 03-12-2015)
שכח שהגול שהפועל הרצליה קיבלו דקה אחרונה בטדי העלה את קטמון ובטח לאיכולת יוצאת דופן. שנה ראשונה בלאומית החזיר אותו למקומו. הרבה שואו אוף ופוזה אבל יש לו עוד הרבה מה ללמוד בשביל להתקדם. היום זה גם לא משנה כי אם הוא מקושר נכון הוא יתקדם ואם לא אז לא.
2
תודה, נמני. שנתת את הלב והנשמה
(איל מקטמון: 19:51 03-12-2015)
למרות שאין תוצאות טובות, אנחנו יודעים שעשית הכל באמונה.
3
איזה בנאדם מדהים
(קטמון אדום: 19:57 03-12-2015)
תודה על כל מה שנתת לנו. אתה איש מקצוע ואדם מעולה. חבל שהיינו צריכים להפרד ככה, אבל אין ספק שאתה עוד תצליח, ואולי אז עוד נפגש לסיבוב שני. בהצלחה!
4
ברוך שפטרנו מעונשו של זה
(מי שסבל והתגשם: 19:59 03-12-2015)
מאמן ללא כל יכולת אימון למרות כל נסיונות הספינים. בעל התנהגות היסטרית חילופים הזויים ושלטענתו בכתבה פועל ללא מחשבה. לא היה צריך להתמנות לליגה הלאומית גם לא לליגה למקומות עבודה חבל שזה מאוחר מדי
5
תודה לך אסף
(אדומים: 20:52 03-12-2015)
תודה רבה, אוהבים אותך וזו פרידה קשה, בטוחים שעוד נראה אותך ברמות הגבוהות
7
נמני להיות איתך בכל דקה
(החזית: 21:56 03-12-2015)
איזו אישיות למה אין עוד מאמנים כאלו בכדורגל
8
מאמן גדול עם לב ענק ונשמה.....
(אורן אור: 08:35 04-12-2015)
9
הבן אדם גבר
(טל כחול בנשמה: 08:43 04-12-2015)
גבר אמיתי רואים מילים שיוצאות מהלב יגיע רחוק הבחוראין ספק
10
עלק איך שי לא שמר עליו ? שי שומר לו על התחת כבר חודש וחצי בכדי שלא יפטרו אותו , מתנהג כמו אחרון הבריונים , באמת צריך פסיכולוג לשלוט על האמוציות וזה לא קשור לגילו הצעיר אלה לאופי מחורבן , ומה ההישג שעשית? בליגה א דרום בחיים לא היית עולה ליגה
11
מאמן לעתיד
(טוביה: 11:59 06-12-2015)
אין ספק שמדובר בבחור ברמה גבוהה ומתפתח להיות מאמן גדול בעתיד בחור בן 32 בלבד צריך סבלנות רבה והעתיד יהיה טוב בהצלחה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?