ליגה ב', דרום ב': נבחרי העונה

למרות השליטה הברורה של בני אילת במחוז דרום ב' בליגה ב' לא היה קל לבחור בנבחרת העונה. גם כאן התייעצנו, רשמנו, מחקנו, התווכחנו ובסוף הגענו להסכמות. דווקא לגבי מאמן העונה (נחשו מי?), השחקן והתגליות הייתה תמימות דעים והם נבחרו כמעט פה אחד. כל הנבחרים בכתבה שלפניכם. היכנסו והגיבו

האמרה "אילת ועוד 15" כל כך מתאימה לליגה. כבר מתחילת העונה נטלה אילת את הולכת הטבלה וככל שנקפו המחזורים הפער רק גדל. אי לכך ובהתאם לזו אין מתאים יותר לתואר מאמן העונה מאשר אברהים אבורקייק ולא רק בשל העובדה שהצעיד את אילת לאחר 35 שנה לליגה א' אלא בשל האישיות הכריזמטית שלו בזכותה הלכו השחקנים אחריו באש ובמים. אל"ף בי"ת של להיות מאמן.
עבדכם הנאמן היה באילת וראה את ההערצה הכמעט עיוורת של השחקנים כלפיו והוא אהב אותם בחזרה. מעבר לכך, מדובר באיש מקצוע בכל רמ"ח אבריו, ששותה, אוכל, נושם וכמובן רואה כדורגל. לא פעם ראו אותו בשבתות במגרשים בצפון. "היכן שיש כדורגל, אני שם", היה אומר.


גם כאן בבחירת שחקן העונה כאמור, הייתה תמימות דעים. אבי מלכה, שחקן הקלאץ' של העולה לליגה א' נבחר ברוב, סליחה פה אחד לתואר. ממכבי כפר קנא מהליגה הארצית משך אבורקייק את החלוץ המוכשר שפרח העונה באילת והיה עמוד התווך של החוד הקטלני האיילתי. 25 השערים שכבש ואין ספור המצבים שייצר לחבריו הפכו את מלכה לאחר החלוצים היותר פוריים של הליגה כולה.
ברזומה שלו רשומים שני שערי ניצחון קריטיים. אחד מול רמלה בבית בסיבוב הראשון והשני מול שיכון המזרח בחוץ בדקה ה-88. בנוסף כבש את הצמד שהעניק לאילת רשמית את העלייה בניצחון 1:3 ברמלה. למישהו יש התנגדות?

 

אלעד ג'מיל (בשחור). שעריו תרמו רבות למאמצי ההישארות של שעריים (צילום: שמעון לוי)


לבחור את תגלית העונה היה הרבה יותר קשה אולם בסופו של דבר הלכנו על שני שחקנים שהשפיעו מאד על קבוצותיהם והצעידו אותם להישגים, כל אחד כמובן, בתחומו.
אלעד ג'מיל (26) פתח את העונה בטירת שלום וכבר במחזור השני הרשית שלישייה לרשתה של באר יעקב בניצחון 5:6. במחזור ה-8 עשה את הדרך לשעריים שם כבש עוד שישה שערים כולל שניים מכריעים (נגד קרית גת בדקה ה-94 ונגד שיכון המזרח) שתרמו למאמץ ההישארות של שעריים. שיחק בכלל 22 המשחקים של מכבי שעריים בהם הוחלף רק פעם אחת (נגד... טירת שלום).
התגלית השנייה היא רווה אייזנקוט שהגיע בתחילת העונה לשיכון המזרח מנחלת יהודה בעקבותיו של המאמן, עופר טלספפה. הקשר המוכשר הפך ללב ליבה של הקבוצה, שותף ב-29 משחקים בהם כבש 7 שערים, שניים מהם מכריעים שלא עזרו לקבוצה להעפיל לפלייאוף העליון. רק לפני 3 ימים חגג את יום הולדתו ה-24 וכנראה שבעונה הבאה נשמע עליו עוד הרבה.


אכזבת העונה שלנו היא שוער מכבי באר יעקב, ויאצ'סלב וחנין. השוער שהיה אחד הגורמים העיקריים בעונות שעברו למיקומה הגבוה של הקבוצה ספג העונה לא פחות מ-50 שערים וסיים את העונה בצורה הכי עגומה שאפשר, בהרחקה ובפנדל שהוריד סופית את הקבוצה לליגה ג'.

 

דניאל קהא ואיברהים אבורקיק. לא ידעו מה הוא עושה בליגה הזו (צילום:אלון יהב)

 

ולנבחרת העונה:

 

שוער:

ללא צל של ספק התואר הולך לנתנאל בן דהאן, השוער הצעיר של בני אילת. בן דהאן ספג רק 11 שערים מתוך ה-16 שקבוצתו ספגה והיה העונה בכושר שיא. לא בכדי הוא זומן השבוע גם לנבחרת החופים של בני לם. בהרבה משחקים הוא היה בלתי ניתן להבקעה ובאילת מייחסים לו מניות רבות בעלייה ההיסטורית. אתלט, קר רוח ווירטואז גדול ומצד שני צנוע ושקט.

 

הגנה:
מגן ימני:

עבד אבו סהיבאן הצעיר (23) שהגיע מקבוצת הנוער של מכבי באר שבע היה המנייה הבטוחה בהרכב של צעירי רהט. הוא לוחם, מהיר וטכני שתמך רבות במשחקה של קבוצתו. שיחק ב-25 ממשחקי הקבוצה ולמעט באחד פתח בכל היתר. התכבד בכיבוש שלושה שערים אך מצד שני גם הורחק פעמיים.
בלם אחורי:

בני סימנטוב שנשלף על ידי איברהים אבו רקייק במחזור ה-10 ממכבי כפר קרע מליגה א' צפון השתלב מהר במערך האילתי והפך למנהיג החוליה האחורית. שחקן מהיר, קורא משחק נפלא שדוחף כל הזמן את חבריו לחלק ההתקפי. מבין משחק ובעל בעיטות אימתניות. בלי ספק הרכש של העונה. שיחק ב-21 ממשחקי הקבוצה בהם הוחלף רק פעמיים (במחצית השנייה). הורחק פעם אחת.
בלם קדמי:

אבי פרנקו שהגיע לרמלה מבי לוד מהליגה הלאומית, החל בדעיכה את הקריירה החדשה, אך אט אט חזר לכושרו והיה מצוין. בעל משחק ראש משובח שידע להסתדר במגרשים לא קלים יחסית לאלו שהורגל אליהם. לזכותו יאמר שהוא גם התגבר על חסרונו של בן זוגו בהגנה, אבי בבאי, הבלם האחורי שנפצע במהלך העונה והיה בין הבודדים בעירוני רמלה שידע לעשות הגנה. הנהיג וניווט מאחור ב-29 משחקים בהם פתח בהרכב והוחלף רק פעם אחת (!!) בלבד.
מגן שמאלי:

התלבטנו רבות כי זו הייתה עמדה בעייתית ברוב הקבוצות, לכן התואר הולך דווקא לשמעון סיבוני מגן שמאלי בייסוד שעשה לאחרונה הסבה לקישור. סיבוני, שחקן צעירי רהט היה האיש שהחזיק לבדו את קבוצתו בהרבה משחקים ואף הבקיע שערים מכריעים בעיקר ברגל שמאל הקטלנית שלו. פתח הכל משחקי הקבוצה, כולל בפלייאוף כבש 9 שערים כולל את שער הניצחון נגד בני אילת.

 

עבדו אבוסהיבן (מימין). לוחם מהיר וטכני (צילום: אנס אבודעבס)


קישור:
עידו אליהו שהבקיע במדי בני אילת 20 שערים ברובם מכריעים ומביאי נקודות נכנס לנבחרת בזכות. הקשר המחונן נחשב למניה בטוחה בכל קבוצה. הוא מהיר, מבקיע מחונן ובעיקר סוחף את חבריו לווינריות. שיחק בכל 30 משחקיה של קבוצתו ורשם שיא קטן כשכבש 8 משחקים ברציפות
דודי ליאני הקשר הוותיק וקבלן העליות לא הצליח לעלות עם עירוני רמלה, מטרה לשמה הגיע, אך בכ"ז אי אפשר להתעלם מעונה גדולה שלו. הוא היה בורג מרכזי בקבוצה, בעל ראיית משחק נדירה, בעיטות אימתניות וכמויות של ניסיון וחוכמה. משחק השיא שלו היה בגמר פלייאוף המחוז נגד צעירי רהט אז כבש את אחד השערים היותר יפים של העונה כשהשווה ל-4:4 בדרך לניצחון הגדול. פתח ב-23 משחקי הליגה של קבוצתו בהם הוחלף רק פעמיים וכבש 8 שערי ליגה.
מה נגיד ומה נאמר על דניאל קהא קשרה של בני אילת. כמעט בכל מגרש שראו אותו שאלו הצופים מה הוא עושה בליגה הזו ובצדק רב. יהלום אמיתי, מפוצץ כשרון, מלהטט במגרש והעובדה שהוא הצטרף החודש לאימוני מכבי נתניה מליגת העל מסבירה הכל. שחקן עם עתיד גדול ששותף ב-25 ממשחקי קבוצתו, וכבש שישה שערי ליגה.

 

דודי ליאני (משמאל). קבלן עליות שלא הצליח עם רמלה (צילום: אנס אבודעבס)

 

התקפה:
רונן בן אוליאל, הוותיק מבים שחקני האורתודוכסים לוד היה השחקן הכי מבריק בשורות הקבוצה מהשפלה. הניסיון, קריאת המשחק וההבנה במשחק הפכו את לוד לקבוצה מסוכנת, בה כל מהלך עבר דרכו. שחקן שהוא למעשה מאמן על המגרש והרבה מניות מהעובדה שהקבוצה העפילה לפלייאוף העליון שייכות לו. פתח בכל משחקיה של הקבוצה בהם הוחלף רק פעם אחת בלבד (!!).
אוהד רון החלוץ מחונן ומכונת שערים האמיתית שפתח את העונה עם קרית אונו משם עבר לעירוני רמלה. למתבונן מהצד קשה להתרשם ממנו בזמן משחק פעיל שמנוהל הרחק מהרחבות, אבל ברחבת ה-16 הוא דבורה שיודעת לעקוץ. עובדה, הוא כבש 28 שערי ליגה בשתי הקבוצות כולל חמישייה במדי קרית אונו.
למשחק החשוב באמת נגד בני טייבה הוא לא ממש הופיע אך זה לא גורע ממנו את התואר הבלתי רשמי: סגן שחקן העונה.
אבי מלכה מלך השערים של הליגה. 25 שערים בליגה ברובם מכריעים ובדקות הסיום. שחקן קר רוח, רגל שמאל קטלנית ומשחק ראש משובח. הגיע לאילת אחרי עונה גרועה בכפר קנא, אבל התאקלם במהירות והפך למוציא לפועל. יודעי דבר מספרים שהבחור המוכשר הזה גם עשה סוויץ' רציני בכל הקשור לכדורגל והתוצאות היו בהתאם. המוציא לפועל וקוטל ההגנות של בני אילת וכמובן שחקן העונה שלנו.

 

שיהיה לכולכם חופשה שקטה ומונדיאל מהנה. אנחנו נמשיך להיות כאן גם בקיץ עם חדשות, עדכונים והרבה סיפורים שמאחרי הקלעים.
 

צפו בבני אילת מבטיחה את עלייתה לליגה א' (צילום ועריכה :בועז רביד)

 

 

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
לגיא
(שלומי ביטון: 23:11 10-06-2010)
יש גם סיקור של ליגה ב צפון
2
רמלאי
(דוד: 00:54 11-06-2010)
דודי ליאני שחקן מעל הליגה הזאת אחריו אין מה לדבר רווה מהשיכון שחקן לליגות הגבוהות!! שנה הבאה ברמלה!!
3
שיכונייה
(משה: 00:59 11-06-2010)
אמיר עזרא החלוץ של השיכון סיים עם 12 גולים ו5 בישולים ולא בנבחרת העונה?! ולמה לא מוסיפים שרווה עם 15 בישולים!!!
4
רונן אוליאל
(מאמן: 08:08 12-06-2010)
רונן הוא הבחירה הכי נכונה. אומן כדורגל חלומו של כל מאמן. שליטה , טכניקה, הבנת וראית משחק מושלם.
5
שנה
(סירוטקין: 02:41 18-06-2010)
שנה הבאה רונן בן אוליאל ורווה אייזנקוט בכפר סבא!!!
6
בני סימן טוב
(אלמונית: 21:03 22-06-2010)
בנ סימן טוב ישחקן אלוףףף חתיךךךךךךךךךךךךךךך

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?