עוד חוזר הניגון: נצרת עילית תפגוש את נשר לשחזור גמר מבחני העליה

שביט. מפגש נגד האקסית (קובי פורטל) שביט. מפגש נגד האקסית (קובי פורטל)
סיבוב ז' בגביע המדינה יפגיש הערב (ג') את הפועל נצרת עילית ועירוני נשר לשחזור גמר הפלייאוף מהעונה שעברה. כזכור, נצרת עלית ניצחה והותירה את נשר בליגה א' צפון. נשר שהובסה תנסה לנקום בנצרת עלית ולעלות לסיבוב הבא

הפועל נצרת עילית מדשדשת בליגה הלאומית והיא מדורגת מתחת לקו האדום במקום ה-15 שמוביל לליגה א', כשבמאזנה 14 נקודות בלבד וללא ניצחון בששת המחזורים האחרונים. מאמן הקבוצה, עופר טלקר, וחניכו מגיעים למפגש במטרה ברורה לנצח את מובילת ליגת א' צפון, ולצאת לדרך חדשה גם בגביע וכמובן בליגה. הפסד והדחה עשויים להוביל לזעזועים בקבוצה.

טלקר התייחס למפגש הקרוב ואמר: "שיחקנו מולם במבחנים בעונה שעברה, קבוצה מצוינת ומאוד איכותית, עקבנו אחריהם השנה מצפה לנו משחק לא קל. קיבלנו את ההגרלה הכי קשה מלמטה, אנחנו מתכוננים בהתאם, לא נזלזל ונבוא מוכנים".

על המצב שבו נמצאת קבוצתו סיפר: "ללא ספק הסיטואציה שנקלענו אליה לא פשוטה, ממשחק גביע זה הפך למשחק סופר חשוב עבורנו כי בעזרת משחק זה אנחנו צריכים לצאת לדרך חדשה. נבוא לנצח את המשחק ושוב לא נזלזל ביריבה".

בנוסף לצרות של הליגה, גם בגזרת הסגל לנצרת יש בעיות, כאשר השחקנים ערן מלכין ומוטי מלכה בספק למשחק ורק לקראת המשחק ידעו בקבוצה אם הם כשירים לשחק.

בניגוד לנצרת עילית, עירוני נשר מגיעה למפגש בסיטואציה שונה לחלוטין. נשר ממוקמת במקום הראשון בליגה א' צפון ללא הפסד כאשר לחובתה 3 שערים בלבד ונראה שאף קבוצה אינה מאיימת עליה. שחקניו של המאמן, אלדד שביט, פתחו פער של 9 נקודות מהמקום השני וכרגע נראה שנשר בדרך הבטוחה לליגה הלאומית.

הסיפור המרכזי של המשחק דווקא מתרכז סביב התבוסה שספגה עירוני נשר בעונה שעברה מול אותה נצרת עילית בגמר מבחני העלייה, נשר הייתה קרובה להעפיל כבר בעונה שעברה ללאומית אך נעצרה, ולכן במפגש הגביע ירצו בנשר להוכיח שהם מסוגלים להוות יריב ראוי לקבוצה מהליגה הלאומית, וכמובן לנקום על ההפסד ולהמשיך את העונה המצוינת.

מי שנרגש לקראת המשחק הקרב הוא לא אחר מאשר מאמנה של עירוני נשר, אלדד שביט, שיחזור למקום בו אימן שנים ארוכות, שביט דיבר על האקסית ואמר: "ברמה האישית כמובן שיש לי סנטימנטים רבים לנצרת עילית, למועדון ולנפשות הפועלות בו. בכל זאת שבע שנים עבדתי שם במגוון תפקידים וזה לא הולך ברגל".

שביט דיבר גם על המשחק הקשה שצפוי לקבוצתו: "אנחנו מתכוננים למשחק באופן ספציפי ומודעים לפערים בין הליגות, בטח שמדובר במשחק חוץ. לנצרת יש סגל מצוין, אנחנו נבוא בכדי להקשות עליהם ולגרום להם לאי נוחות במשחק ואולי גם להפתיע אותם".

נשר תחסר את החלוץ שלומי בן עשור שפצוע.

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?