הבהרה לגבי שיטת העליות והירידות

לאור הפניות הרבות שקיבלנו החלטנו להבהיר אחת ולתמיד את שיטת העליות והירידות בכל הליגות ובעיקר למי העדיפות במקרה אם מתפנה מקום בליגה גבוהה יותר . הנושא הובהר עם ההתאחדות ומול התקנון כך שאין כאן מקום לטעויות. כמו כן, פורסמו תאריכי פתיחת הליגה והגביע בליגות החובבניות.

כידוע, הליגות בישראל מתחלקות למקצועניות (על ולאומית) וחובבניות (א-ג). שיטת העליות והירידות פחות או יותר זהה רק שהשנה הוכנסה שיטת הפלייאוף בליגה ב' ובהתאם לכך השתנה גם התקנון.
לגבי מי שעולה ומי שיורדת בליגה הסדירה, אין טעם להסביר. הבעיה מתחילה לאחר סיום העונה ולקראת תחילתה של הבאה אז מתחילות הספקולציות.
בבדיקה שערכנו מול הגורמים המוסמכים בהתאחדות עולים הדברים הבאים:
במקרה ומתפנה מקום בעקבות פירוק קבוצה או אי עמידה בתנאי הבקרה התקציבית בליגת העל ו/או הלאומית זכות הראשונית בליגות האלה שמורה ליורדות. כלומר, במידה וקבוצה בליגה הלאומית התפרקה או ירדה לליגה א' מי שתתפוס את מקומה היא הפועל ירושלים שסיימה במקום ה-15. היה וקבוצה נוספת התפרקה או הורדה לליגה א' הבאה שתתפוס את מקומה היא הפועל מרמורק.
רק במידה ותהיה קבוצה שלישית שלא תעמוד בתנאים תתפוס השקמה את מקומה בתוקף היותה קבוצת ליגה א' השנייה הטובה ביותר. בעדיפות רביעית ולא ריאלית כמובן, היא עירוני א.א. פאחם.
השקמה תהיה בעדיפות ראשונה רק אם הפועל הרצליה לא תעמוד בדרישות הבקרה ולא תוכל לשחק בליגה הלאומית. בדיוק כפי שהיה עם מכבי חדרה לפני 5 עונות. הקבוצה לא עמדה בתנאי הבקרה ומי שתפסה את מקומה בליגה הארצית דאז הייתה עירוני טירת הכרמל.

 

שחקני השקמה. יאלצו להמתין לפחות לפרוק של 3 קבוצות (צילום: גיא גולדפרב)


בליגה א' הסיפור שונה וע"פ התקנון מי שירדה – ירדה. העדיפות היא תמיד לקבוצות שמדורגות בליגה שמתחת ע"פ השגיה במשחקי המבחן. היה ויתפנה מקום בליגה א' דרום הראשונה בעדיפות היא עירוני רמלה, אחריה אזור. בצפון הפועל כפר סמיע היא הראשונה בתור.
כפ"ס, וג'דידה לדוגמא, ירדו סופית וגם את תתפרקנה כל 16 הקבוצות בליגה א' עדיין העדיפות תהיה לקבוצות ליגה ב' לפי מיקומן בטבלה.

בנוסף פורסמו באופן רשמי תאריכי פתיחת הליגות. הסיבוב הראשון בגביע המדינה לליגות ב-ג ייערך כבר ב-3.9. הסיבוב השני באמצע השבוע של ה-14.9 וליגות ב-ג תצאנה לדרך ב-24.9. באותו סוף השבוע ייערך סיבוב גביע בליגות א' ושבוע לאחר מכן תחל הליגה.
מועדי הרישום יתפרסמו בשלב מאוחר יותר.תגובות

+ הוסף תגובה
1
אפשר איזה קישור או משהו לכל מי שמוצא
2
אין צדק במה שאתם אומרים ירושלים כבר ירדה ומקמורק השקמה השתתפה בקרב העליה לליגה הלאומית היא הבאב בתור אחרי מכבי בש.הרי עם השקמה היתה מנצחת את בש אז היו עולים.תפעילו היגיון
3
אור יהודה פורקה וגם קבוצות הנוער
(אור יהודה: 20:07 14-06-2010)
מ.כ.אור יהודה פורקה וגם כל קבוצות הנוער , זה עדיין לא רשמי זה קורה .

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?