הנשמה של שלומי

בעונה הבאה חייבת בית"ר חיפה לשנות את שמה מ"יעקב" ל"שלומי" ע"ש חלוצה, השחקן שהכי מזוהה עימה וזה שבמו רגליו השאיר אותה בליגה. בגיל 27 שלומי ביטון הוא השחקן הוותיק ביותר בקבוצה הן בגיל והן בוותק במועדון. מודל לחיקוי של השחקנים הצעירים, הלב והנשמה של המועדון הצנוע שלא מתבייש להצהיר: "טוב לי ולכן אני נשאר". קבלו את שחקן העונה בליגה ב' צפון א'.

מגיל 9 שלומי ביטון משחק כדורגל ולמעט חצי שנה בקרית אתא בארצית ועוד שלושה חודשים בהפועל כפר קנא הוא שיחק רק בבית"ר חיפה. הוא כבר שוקל להחליף את שמו לשלומי בית"ר...
העונה יותר מבכל עונה אחרת, ביטון הפך להיות השחקן הכי משמעותי של הקבוצה בחוד ובכלל. 21 שערי הליגה שכבש לא היו הגורם העיקרי להישארותה בליגה אלא הלב הגדול והנשמה של ביטון. לא פלא שאפילו המאמן התייעץ עימו בהחלטות מקצועיות לא מעטות.
הרבה סופרלטיבים אפשר להעריף על ביטון ומעבר להיותו כדורגל מוכשר מדובר באדם בעל אופי מדהים שפשוט אי אפשר שלא להיכבש ע"י אישיותו. לכל אורך הראיון הוא לא הפסיק להודות ולהצטנע: "עזוב אותי, בלי יתר השחקנים בקבוצה לא הייתי יכול להצליח. תרשום שאני מודה לכולם".
את הקריירה שלו ככדורגלן החל ביטון כמובן, בבית"ר חיפה. האווירה במועדון והאנשים השאירו אותו שם עד גיל 22 ברציפות. בעונת 2005/6 יצא להרפתקה קצרה בקרית אתא שהייתה אז בליגה הארצית תחת שרביטו של רוני דורה. באמצע העונה עזב דורה ובמקומו הגיע דני גולן שלא הכליל את החלוץ בתוכניות שלו. ביטון הבין מהר את הרמז וחזר הביתה. בסיומה של אותה עונה עלתה חיפה לליגה א' לאחר ניצחון ענק במבחנים 2:7 (!!) על עירוני א.א. פאחם.
"זה היה אחד המשחקים שלא אשכח כל ימי חיי", הוא משחזר. "נתתי את המשחק הכי טוב בקריירה כשכבשתי שלושה מבין 4 השערים הראשונים. במצב של 1:4 לטובתנו רצה המאמן דאז, עופר מזרחי להפסיק את ההתעללות ולכן החליף אותי. 4,000 צופים, רובם אוהדי היריבה הריעו. זה היה רגע גדול".

 

שלומי ביטון. "נקמה" אישית קטנה ביואב לוי.


שתי עונות שיחקה בית"ר חיפה בליגה א' ודווקא אז ביטון לא היה מלך השערים שלה.
"הרגע הכי עצוב מבחינתי בעונה השנייה בליגה א', היה הירידה. בכל אותה עונה המאמן, יואב לוי לא ספר אותי ולמשחק ההכרעה מול מכבי טמרה עליתי רק מחליף ובישלתי את שער השוויון שלא הספיק בסופו של דבר והפסדנו בהארכה לקבוצה שרצתה יותר".
את העונה שעברה פתח ביטון בחוץ כשהצטרף להפועל כפר קנא. גם כאן הספיקו לו שלושה חודשים כדי להבין שאין כמו בבית ("המשכורת אמנם הייתה גבוהה יותר אך את התנאים אין מה להשוות").
הוא חזר לבית"ר חיפה, כבש 13 שערים אך הקבוצה דשדשה הרחק מהצמרת.
את העונה הנוכחית פתח שלומי ביטון עם הרבה תקוות. הוא אפילו התראיין אצלנו וחזה כי הקבוצה תסיים בפלייאוף העליון. לא דובים ולא זבובים, חיפה דשדשה בתחתית וסיימה בפלייאוף התחתון לפחות עם יתרון הביתיות. בסיבוב הראשון פגשה את עירוני כאבול של... יואב לוי.
הפעם השיג ביטון "נקמה" קטנה במאמן שלא ספר אותו, כבש שלושער בניצחון 3:4, כבש את מלכות השערים והשאיר כמעט במו רגליו את בית"ר חיפה בליגה.

 

מה השאיר אותך דווקא בבית"ר חיפה?
"האהבה למשחק, למועדון ולסמל. הקבוצה היא כמו הבית השני שלי ואני חולה על האנשים למרות העונה הקשה שעברנו".
איפה תרצה להיות שתהיה גדול?
בכדורגל צריך יותר מיכולת הרבה מזל. בשביל להתקדם אתה לא צריך להיות מוכשר אלא להיות במקום הנכון בזמן הנכון. אני עוד חולם לשחק בליגה גבוהה יותר אך יכול להגיד לך שאני מאד מאושר בבית"ר חיפה. כל עוד אני נהנה זה עוזר לי להפיק את המרב מעצמי".

לא אגזים אם אומר שביטון מייצג את היופי והאוטנטיות שנשארו בליגות הנמוכות ואם היו עוד כמה כדורגלנים כמוהו אפילו בליגות הגבוהות יותר אין ספק כי הכל היה נראה אחרת.

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
שלומיי אתה שווה הרבה יותר מליגה ב מספר אחד אתה למרות שהקבוצה היית צריכה לרדת ליגה אתה השחקן הכי טוב בליגה הזאת בעזרת השם תצליח יותרר מגיע לךך שחקןן נשמה אתהה
2
שלומה
(זגורי: 13:06 16-06-2010)
כל הכבוד שלומה שנה הבאה תעלה אותם ליגה רק בלי שטיקר הנכה אתה חלוץ ענק
3
שחקןן נשמהה עם לבב גדול
(מגיאא...: 15:47 16-06-2010)
עזבוו אותכם נקמות ושטיות שלומי אתה החלוץ הכי טוב בליגות האלה ומגיע לך יותרר אתה שחקןןן נשמההה עם לבבב גדוללל!!!!!!!
4
מה הוא עשה? אכזבת העונה! קומבינה!
(אחד שראה הרבה: 17:01 16-06-2010)
ביתר חיפה יש קבוצה טובה עם או בלי שלומי! מי הוא בכלל? מה עשה? נתן כל העונה 15 גולים?! יש בביתר חיפה שחקנים ששווים יותר מרק להשאר בליגה! ולכן הם כולם אכזבה אחת גדולה! שחקן עונה חייב לעלות ליגה! לסחוב את כולם על הגב שלו!!! ותחשבו על זה....
5
ענק.
(אעידן עמוס: 19:21 16-06-2010)
קבל פירגון ממלך שערי הליגות הנמוכות בכל הזמנים{לא כבוד גדול}
6
מעכו או סמיע
7
תותח.
(שימי פרץ: 16:11 18-06-2010)
החלוץ מספר 1 בליגה ב" בדוק.......
8
ענק!!!
(בופון: 15:32 19-06-2010)
שלומי אתה חולץ גדול אתה אגדה בביתר חיפה...
9
חלוץ מס 1 אוהב אותך
(מוטי: 18:10 20-06-2010)
10
חלוץ גדולל
(אבי: 12:43 25-06-2010)
שלומי אתה חולץ ענקקקק
11
חלוץ גדול!!!!!!!!!
(אבי: 12:44 25-06-2010)
שלומי אתה חולץ ענקקקקקקקקקק
12
חלוץ ענק
(סיני: 20:02 26-06-2010)
שלומי התותח חלוץ ענק ושחקן נשמה שתצליח בהמשך אוהב אותך אח יקר
13
שלומי ביטון שחקן מס' 1 נשמההה.....
(מיכל חכם: 21:47 10-10-2010)
14
שלומי ביטון שחקן מס' אחד נשמהה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?