ליגה ב', צפון ב': נבחרי העונה

השליטה המוחלטת של דליית אל כרמל במחוז צפון ב' העבירה את העניין למאבק על הפלייאוף העליון. המתח שנשמר עד סמוך לסיום מנע מהליגה להפוך לשכונה מה שהפך את בחירת נבחרי העונה שלנו לקשה. דלייה, רמות מנשה, שתי האיכסליות ואפילו מגדל העמק ומסילות שלחו נציגים. כתבת נבחרי העונה האחרונה המסכמת את עונת 2009/2010.

עונה מאד מעניינת הייתה במחוז צפון ב' של ליגה ב' והרבה בזכות הפלייאוף. בסיומה רשמה רמות מנשה היסטוריה כשהייתה לקבוצה הראשונה איי פעם המעפילה לליגה א' מהמקום השלישי בליגה ב'.
גם בתחתית הייתה דרמה גדולה בסיומה שרדה בית שאן/מסילות בסרט מלחמה נוסף והורידה את בית"ר משהד לליגה ג' ולכן גם לה שמור נציג בנבחרת העונה.

 

האיש שנבחר להוביל את נבחרת העונה שלנו הוא מן הסתם, שלמה לירן מאמן-יו"ר רמות מנשה. יש משהו מאד קסום באיש הזה שמזכיר את הליגות הנמוכות כפי שהיו לפני 10 ו-20 שנה. לירן הוא הצגה של איש אחד. טקטיקן, קורא משחק והעונה יותר מבכל עונה אחרת ידע לנצל את המקסימום ואף יותר מחומר השחקנים שעמד לרשותו. בשום רגע נתון הוא לא הרים ידיים ועלה תמיד בשביל לנצח ולא משנה מי היריבה שעמדה מולו. הפרס היה כמובן העלייה ההיסטורית לליגה א' שהושגה עם אוסף של שחקנים אלמונים לחלוטין. שאפו ענק למאמן ענק!

 

שלמה לירן (במרכז). בשום רגע נתון לא הרים ידיים (צילום: עמוס קלס)

 

92 שערים (הכי הרבה בכל ליגה ב') כבשה העונה הפועל דליית אל כרמל על כ-30 מהם היה אחראי ענאן נאסראלדין הקשר המוכשר של הקבוצה. בגיל 21 הוכיח נאסראלדין בגרות על המגרש וגם כלא כבש או בישל היה מעורב כמעט בכל מהלך התקפי והיה המוציא לפועל במרכז השדה. 19 שערים שכבש ועוד 11 שבישל לא נעלמו מעיניהם של הסקאוטרים וע"פ ההערכות הוא צפוי לעבור לבני סכנין. פתח ב-28 משחקי ליגה וב-13 בהם הוחלף היה זה בדקה ה-75 והלאה. שחקן ענק שעתידו לפניו.

 

תגליות העונה מגיעים מבית שאן. הראשון הוא הקשר המוכשר בן ה-20 של הפועל, דביר תורג'מן. למסילות הגיע מקבוצת הנוער של הפועל בית שאן אך לא לפני שלא שיחק כל העונה שעברה. למרות זאת לקח את האחריות שהוטלה עליו בשתי רגליו, כבש 10 שערים ובישל עוד 8 כשלשיאו הגיע בדרבי מול מכבי כשכבש שלושער גדול מה שהתווה את הדרך להישארותה של הקבוצה. שותף ב-28 משחקים, הוחלף ב-4 ועלה כמחליף ב-3.
מעבר לכביש מגיע קשר נוסף, מוטי אוחיון ממכבי בית שאן. ע"פ גילו (17) הוא עדיין יכול לשחק עוד שנתיים בנוער אך הכישרון לא נעלם מהצוות המקצועי בקבוצה והוא זכה למקום של כבוד והיא בין האחראיים להבטחת ההישארות של הקבוצה. שותף ב-22 משחקים בהם כבש 7 שערים כולל שער ניצחון על משהד. משהו אומר לנו שנשמע עוד הרבה על הילד.

 

ענאן נאסראלדין. צפוי לעבור לבני סכנין (צילום: מוחמד חאדר אניס) 

 

התופעה הוא ללא ספק הבלם הקדמי ואולי השחקן הכי מבוגר בכל הליגות החובבניות, עבדלבאסט זועבי. בגיל 46 הוא עדיין ולמרות שלא שיחק העונה בצורה סדירה הוא עדיין מבוקש ע"י קבוצות הליגה. פתח את העונה בא.א. גאנם שם שיחק משחק אחד ולאחר מכן עבר למגדל העמק שם שיחק עוד 14. למעשה בכולם פתח בהרכב והוחלף רק ב-5. התחייבויות אישיות שהיו לו הביאו לכך שלא יסיים את העונה.
בנשימה אי אפשר להזכיר גם את אחיו של עבדלבאסט, נעמאן המשחק בא.א. גאנם בתפקיד דומה (בלם). בגיל 37 היה זועבי "הצעיר" מעוז ההגנה של הקבוצה. פתח ב-28 ממשחקיה ואפילו התכבד בכיבוש שער.
גם פטריסיו סייג הוא תועה בפני עצמו ובגיל 42 לאחר שכבר תלה את הנעלים חזר לשחק במדי הפועל דליית אל כרמל ואף כבש צמד.

 

אכזבת הליגה היה שרון סעדה, מלך שערי ליגה ג' מעונה שעברה שעשה עונה מאד בינונית. הוא התחיל באור עקיבא, לא כ"כ מצא את מקומו וחזר לבני ג'סר שם כבר התקשה לבלוט כמו בעונה שעברה והסתפק רק ב-12 שערים (6 בכל קבוצה). גמר את העונה מוקדם מן הצפוי בשל כרטיס אדום מיותר.
גם רון חייט יכול להירשם כאכזבה מסוימת. לאחי איכסל הגיע לאחר עונה מאד מוצלחת בהפועל עפולה ולמרות ששיחק בכל המשחקים בסיבוב הראשון לא עשה את ההבדל והסתפק רק בשני שערים.

 

שרון סעדה. לא מצא עצמו והתקשה לבלוט. (צילום: מוחמד חאדר אניס)

 

נבחרת העונה:


שוער:
בעונה שעברה הייתה זו נקודת התורפה של דלייה, העונה הוחתם תום בן כליפא שהביא יציבות בין קורות הקבוצה. השוער פתח ב-27 משחקי ליגה ועוד חמישה בגביע וספג בסך בכל 33 שערים (6 בגביע). השרה הרבה שקט על ההגנה של דלייה ורשם יחד עם הקבוצה את אחת העונות הגדולות בתולדותיה.
בלם אחורי:
בגיל 23 קיבל נמרוד ברניר את האחריות על הגנת רמות מנשה. למרות שעזב לחו"ל עוד לפני תום העונה היה ברניר אחד האחראים העיקריים לעובדה שהקבוצה מיעטה לספוג באופן יחסי ליתר קבוצות הליגה. פתח ב-27 ממשחקיה של רמות מנשה, הוחלף רק פעמיים ואף כבש שער אחד.
מגן ימני:
למרות שמגדל העמק סיימה את העונה בפלייאוף התחתון ורשמה בקושי הישארות הצליח מגינה הימני, אוהד זייד להתברג לנבחרת העונה. היחיד בקבוצה ששמר על יציבות לכל אורך העונה והיה בין מעוזי אם לא מעוז ההגנה הראשי של מגדל העמק. שחקן עם הרבה נשמה ולא פלא שבאמתחתו כמה פניות מקבוצות ליגה א'. פתח ב-31 ממשחקי הקבוצה (נעדר רק מאחד בשל כרטיסים צהובים) וכבש שלושה שערים.
מגן שמאלי:
וואסים בראכת מא.א. גאנם אמנם לא שיחק דרך קבע בתפקיד אך כשהיה שם בעיקר שהקבוצה רצה לעבר הצמרת היה בין הבולטים בשורותיה. הוכיח כי בגיל 20 אפשר להיות שחקן מוביל. שיחק 24 משחקים בהם גם כבש 6 שערים ובישל עוד 3.

בלם קדמי:
עוד אחד ממעוזי ההגנה של הפועל דליית אל כרמל היה רחיב חסון שבגיל 32 הביא מניסיונו הרב. הנהיג את החלק האחורי של הקבוצה ולא היסס גם לתמוך בהתקפה. שותף ב-27 משחקי ליגה (הוחלף ב-4) ואף כבש שני שערים כולל שער ניצחון בדרבי על הפועל עוספיא. שחקן הוגן בד"כ ולמרות תפקידו ספג רק 5 כרטיסים צהובים ואדום אחד.

 

קישור:
אחמד דראושה מהפועל איכסל הוא שחקן ההתקפה אולי הכי מוכשר בליגה. עושה צרות סדרתי לכל שחקן הגנה שעומד בדרכו. יכולת אישית וטכניקה ברמות הגבוהות ביותר. בגיל שלו עדיין לא מאוחר ואין ספק שהוא מסוגל להגיע לרמות יותר גבוהות. שיחק ב-30 ממשחקי הקבוצה בהם כבש 21 שערים כולל שלושער מול בני ג'סר א-זרקה. למעשה מהמחזור ה-9 לא הוחלף ולו פעם אחת (!!).
מוחמד אבו ערישה מבני ג'סר אל זרקה. תזכרו את השם הזה טוב. נתן העונה אולי את עונת הפריצה שלו וזאת למרות שקבוצתו לא הייתה מרהיבה למדי. אבו ערישה בצוותא עם אימאם מרעי היו נקודות האור היחידות של בני ג'סר וכנראה שהאחראים הבלעדיים להישארותה בליגה למרות שערוריית זיוף חתימות הרופא. שחקן בעל שליטה אבסולוטית בכדור ומבנה גוף מצוין שהוכיח גם בבוגרים מדוע היה שחקן מוביל בנוער של מכבי חיפה. שותף ב-27 ממשחקי הקבוצה בהם כבש 11 שערים. הוחלף רק 4 פעמים וגם זה בדקות בסיום.
כפי שציינו קודם, ענאן נסארלדין מדליית אל כרמל סחב השנה את הקבוצה על הגב. משחק אחר משחק הוא הגיע כדי לתת הצגות שההגנות לא ישכחו עוד הרבה זמן. יכולת אישית ברמה גבוהה וניצול מצבים מצוין. בעונה הבאה כאמור, נזכה לראות אותו בליגת העל.
 

 

שגיא חייט. נתן את עונת חייו (צילום עמוס קלס) 


התקפה:
27 השערים שכבש אומרים הכל אודות טהא זבידאת, החלוץ המוכשר של אחי איכסל. הקבוצה אמנם לא הלהיבה במיוחד במשחקה, אך זובידאת היה זה שבלט פעם אחר פעם. שיחק ב-29 ממשחקי הקבוצה וספג פעמיים כרטיס אדום. הוחלף ב-4 משחקים ועלה כמחילף ב-3 בנוסף גם כבש פעמיים שלישיות מה שלא נעלם מעיניהם של מאמני הליגה הלאומית. בתחילה היה אמור להיות משודך להפועל עכו אך בסופו של דבר בחר להישאר קרוב לבית וסיכם בהפועל נצרת עילית.
מוחמד זועבי (סטף) הוא אולי השחקן הכי נמוך בליגה מה שלא מנע ממנו לכבוש העונה 24 שערים ולהחזיק במו רגליו את החוד של מכבי בית שאן. למרות שהקבוצה מצאה את עצמה בסופו של דבר בחלק התחתון של הטבלה, סטף היה זה שבלט מעל כולם. שותף ב-26 משחקי ליגה מתוכם הוחלף ב-3 ועלה כמחליף באחד. לשחקן ישנן כבר מספר הצעות מקבוצות בליגה א', אך עושה רושם שהוא ילך עם הלב ויישאר גם בשנה הבאה בבית שאן.
את הנבחרת חותם שגיא חייט מרמות מנשה שנתן את עונת חייו. חייט כבש העונה 25 (!) שערים ובישל כמחצית מהכמות והיה אחראי ללא מעט הכרעות משחקים. גם ברגעי האמת של הקבוצה בפלייאוף היה במקום הנכון ובזמן הנכון. ברור שמלך השערים של העולה לליגה א' לא יכול שלא להיבחר לנבחרת העונה. שותף ב-32 ממשחקי הליגה של הקבוצה (30 מלאים) בהחלט תופעה יוצאת דופן לשחקן בתפקידו.

 

בזה מסתיימים הסיקורים שלנו לעונה שחלפה ומעכשיו הפנים קדימה לעונה הבאה. בינתיים כולם עסוקים במונדיאל. במהלך יולי יתעוררו העניינים ואנחנו נהיה שם כדי לדווח.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
תגליות העונה ברמות מנשה
(שימרון תבוריס: 01:20 17-06-2010)
התגליות:דן ברניר,דן פופר,גל אלקנתי,אבירם גוילי,אור שצברג, דור נבון,רותם בנסל ונדב דולה.
2
שחקן עונה: גיא גולדפרב
(קלס: 08:25 18-06-2010)
גיא יישר כוח! תודה רבה על עונה נפלאה!! לאחר הפרישה שלך מלייבגיימס כולם הזילו דמעה כי חשבו שנעלמת.. אבל חזרת ובגדול למערכת דאבל-פס ושבוע אחר שבוע נתת לכולנו טעימה מהליגות הנמוכות! אז המון תודה! נשתמע בעונה הבאה ו..מתי כבר נעבוד בצוות?!?!
3
ביקנעם כולם אוהדי רמות מנשת האמיצה.
(וייס שלומי-יקנעם- מגידו: 09:52 18-06-2010)
גם יקנעם היו בליגה ב'.אם רמות מנשה יילכו איתנו באיחוד ניתן להם 5 מיליון שקל שייעלו בעתיד ליגה. ראש העיר סימון אלפסי מת על קבוצה בליגה א'. או לומית..ש. וייס
4
אין על הרוח והאמונה
(מולא קשידזון: 09:09 25-09-2010)
הכל היה רוח ואמונה......איתן אפשר לנצח גם את ברצלונה...
5
רמות מנשה: היתה נשארת בקלות בליגה א' ואף מתברגת היטב...ללא חיזוק וללא כספים ותשלומים..חבל שלכמה שחקנים ליאור לוי בראשם, עלה השתן לראש..והם הרסו את הכל לחבריהם ולשלמה הרסו את החלום...

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?