פרוספר אזגי: "אני לא רוצה לחזור להפועל אשקלון"

אזגי. לא רוצה לחזור אזגי. לא רוצה לחזור
בצל פרשת מעצרו של ראש עירית אשקלון, איתמר שמעוני, והאפשרות כי אזגי יחזור לקחת פיקוד על הקבוצה, פסל הבעלים את האפשרות על הסף ושבר שתיקה: "אני לא רוצה לחזור, אני מתגעגע לכדורגל אבל עשיתי את ההפרדה". עוד אמר: "השנה כולם יקבלו את הכסף שלהם, גם השחקנים. אני לא צריך כסף"

שנה וחצי לאחר שפרוספר אזגי עזב את הפועל אשקלון ומסר את המועדון לניהול העירייה, בשכירות לארבע שנים, שמו חזר לאחרונה לכותרות.

הסיבה המרכזית נעוצה בפרשת מעצרו של ראש העיר, איתמר שמעוני ובספק שיש ביכולתו להמשיך ולנהל את הקבוצה ביד רמה, ולהמשיך להזרים כספים כפי שעשה בעונה הקודמת ובעונה הנוכחית.
 
אזגי ששמר על שתיקה מאז עזב את המועדון, שחרר לפני מספר דקות ראיון בלעדי לרדיו 'ערוץ הספורט' ופסל על הסף אפשרות של חזרה.
 
"הפועל אשקלון זה דבר חשוב מאוד לעיר אשקלון. לא כדאי שאנשים יספידו את קבוצת הכדורגל ולא את עיריית אשקלון, למרות כל מה שקורה לאחרונה. אני שחררתי את הקבוצה לטובת העיר, ויתרתי על מפעל החיים שלי. לחזור? אני לא רוצה לחזור. אני היום במקום אחר. אני משקם את העסקים שלי, לאחר עשר שנים שהייתי בבועה של הכדורגל. אני לא חושב שהמקום שלי זה הכדורגל כי כשאני אסיים עם הסיפור של הכדורגל, אני יכול לכתוב ספר. אין כדורגל במדינת ישראל".
 
אזגי המשיך והתייחס לאנשים שמנהלים כיום את הקבוצה: "אני מאמין שאלה שמנהלים את הפועל, הם בסך הכל אנשים טובים ואנשים שהצליחו, צריך לפרגן להם. הם עלו תוך שנה מליגה א' לליגה הלאומית בפער גדול והמטרה הושגה. אשקלון זו עיר של כדורגל ואני מאמין שהיא תעבור את המשבר הזה והמצב הלא נעים".
 
עוד הוסיף אזגי: "איתן קסנטיני איש יקר, הוא עושה טוב לכדורגל בעיר, גם המנכ"ל דרור אלמלם היה שחקן כדורגל באשקלון ומכיר את המערכת. יש להם תקציב ראוי לליגה הלאומית, הם יכולים לעשות יותר ממני עם העירייה".
 
כשנשאל על אפשרות של מחסור כלכלי בקבוצה בעקבות העננה סביב המועדון ענה האיש והסיגר: "אם יהיה צריך לעזור אני אעזור. הפועל אשקלון זה חלק בלתי נפרד ממני. גם בעוד שנה וגם בעוד עשר שנים. זה בדם שלי. הילדים שלי גדלו על הפועל אשקלון מגיל 0. אני אמנם לא הולך למשחקים אבל בזמן המשחק אני 90 דקות בטלפונים ומתעניין. אני מתגעגע לכדורגל אבל עשיתי הפרדה, יש היום אנשים אחרים שצריכים לקבל את הבמה ולפעמים צריך לוותר. יש לי הרבה מעריצים בכדורגל, הרבה אנשים שאני אוהב".
 
על כך שייתכן כי הוא עלול להפגע מהמצב ולא לקבל את שכרו מעירייה, כפי שהוא רגיל מידי חודש ענה אזגי: "הכסף לא מהווה משמעות בשבילי. השנה הזו היא נעולה לפי מה שאני יודע. כולם יקבלו את הכסף שלהם, גם השחקנים. אני לא צריך כסף, הכל בסדר. כסף זה לא הכל בחיים. הפועל אשקלון מהיום שלקחתי אותה, לפני 12 שנה אני אלך אחריה עד המוות. ואם צריך לעזור לה אני הכתובת".
 
על כך שבעירייה החליטו לקרוא לקבוצה בשם עירוני אשקלון ולא הפועל אמר אזגי: "הקבוצה נקראת הפועל אשקלון ולא עירוני. אשקלון לא תהיה כמו העיר אשדוד, ששם הפכו אותה למ.ס אשדוד. זה יהיה אחד התנאים שלי ואני אעמוד על זה לטובת האוהדים, לטובת הסמל וההמשכיות".
 
והיה לו מה להגיד גם לגביי התקציב הגדול שמקבלת הקבוצה מעיריית אשקלון: "אני לא נכנס לניהול הפזרני של הכסף, לפעמים עדיף לתת מאשר לבקש. אם נותנים זה בסדר אבל כשיש מחסור מתחילות הבעיות. אותם אנשים שמנהלים את הקבוצה יודעים להביא ספונסרים, אני לא עשיתי את זה. אני לא מתחבר לכל אחד, אין לי סבלנות לאנשים. לי בליגת העל לא היה ספונסר. אם הם מצליחים להביא ספונסרים בליגה א', צריך להצדיע להם. אני מאחל להם רק הצלחה ושכל הפרשה הזו תבוא לסיומה ונקווה שמהר ייצא עכבר".
 


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?