דון דדון

רק השרוטים באמת של הליגות הנמוכות הכירו לפני תחילת העונה את ניר דדון מכיוון שהקשר המוכשר, יליד מגדל העמק בילה את רוב הקריירה שלו באזור הצפון. בקיץ שעבר, ירד למרכז והשתקע בחולון. את העונה פתח בהפועל הרצליה אך לא השתלב בתוכניות של המאמן, בני טבק. ליוסי גורדנה הספיקה היכולת שהפגין דדון במשחק בין השתיים במחזור ה-5, משך אותו לצפרירים והבחור הפך הבעל בית על המגרש.

המקום הרביעי של צפרירים חולון לא הושג בכדי. סוד ההצלחה היה השחקנים הצעירים והרעבים שקיבץ גורדנה סביבו, כאלה שלא עשו חשבון לאף יריבה. תשאלו את טייבה, עמישב, כפ"ס, ערד וחדרה. את כולן ניצחה צפרירים למרות שבאותם שלבים כבר איבדה עניין בליגה.
אחד ממצטייני העונה שנמנה על הנבחרת שלנו היה ניר דדון, הקשר שהתחיל את העונה בהפועל הרצליה, לא השתלב בתוכניות של המאמן, בני טבק, קיבל קל"ב ועבר לשחק בחולון. את המקום בנבחרת הרוויח ביושר ולא רק בגלל ששת השערים שכבש העונה אלא בגלל השקט והצניעות שלו. "אני אוהב לדבר רק על המגרש".
דדון (27) נולד במגדל העמק. בגיל 10 החל את הקריירה שלו במחלקת הנוער של מכבי חיפה אולם בדין 16 חזר הביתה והמשיך עד לבוגרים של הפועל מגדל העמק שדשדשה באותן שנים בליגה ב'.
הכישרון וההתמדה שלו לא נעלמו ממאמני האזור והוא מצא את עצמו בבני טמרה בעונה הראשונה של הקבוצה בליגה הארצית יחד עם מהראן לאלה. עונה לאחר מכן (2006/7), עבר להפועל ריינה ז"ל, אז בליגה א' וירד עימה לליגה ב'. בעונת 2007/8 עבר להפועל איכסל עימה הגיע למבחני העלייה אך אז התפוצה פרשת מכירת המשחק והקבוצה הועפה ממעגל המשחקים.
בעונה שעברה פתח במכבי כפר קנא מהליגה הארצית, ראה את הבלגן שם ועבר למכבי א.א. פאחם עימה העפיל בסיום העונה לליגה א'. בקבוצה דווקא רצו שימשיך אולם לדדון היו תוכניות אחרות. שינוי אווירה היה הכרחי עבורו ולכן החליט להגיע בעידודו של חברו הטוב ממגדל העמק, אלי אמסלם (מנהל הפועל מגדל העמק בעבר) למרכז. "היה לי קצת קשה למצוא עבודה בצפון שתשתלב עם הכדורגל ולכן החלטתי לבוא למרכז, לחפש קודם עבודה ולאחר מכן קבוצה שם יהיה נוח לשחק"
חריצותו עזרה לו למצוא עבודה מהר מאד בסניף "הולמס פלייס" בקניון עזריאלי שם הוא משמש כאיש אחזקה. בעזרת אמסלם הוא שכר דירה בחולון שם הוא מתגורר כיום.

 

ניר דדון. קיבל מקום בנבחרת לא רק בשל השערים שכבש (צילום: גיא גולדפרב)


מה ההבדל בין הכדורגל בצפון למרכז?
"שמיים וארץ. יש הבדל עצום בין שיטות המשחק. בצפון הכדורגל יותר אגרסיבי, כאן נותנים לך לשחק ולכן שחקן כמוני יכול להפיק מעצמו הרבה יותר".
מדוע התחלת דווקא בהרצליה?
"האמת, בהתחלה זה הסתדר לי מבחינת השעות כשעבדתי במשמרות. כשהתחילה העונה הבנתי שאני לא כי למרות ההערכה אלי אני לא כ"כ בתוכניות של בני (טבק – ג.ג.) מה גם שהשעה המוקדמת של האימונים, 15:00 החלה להקשות עלי בעבודה".
לא חשבת על קבוצה בליגה הלאומית?
"לעבור לקבוצה בליגה הלאומית היה קצת מאוחר מידי מה גם ששם הדרישות יותר גבוהות ולכן המטרה הייתה קבוצה מסודרת בליגה א' עם שעות אימונים נוחות שישתלבו עם העבודה".
ואז הגעת לצפרירים.
"אחרי המשחק בין הקבוצות המחזור ה-5, הבעתי את חוסר שביעות רצוני מהעובדה שאני משולב רק כמחליף. מישהו אמר לי שצפרירים מחפשת שחקן בתפקיד שלי, הגעתי לאימון הראשון של אותו השבוע, דיברתי עם יוסי גורדנה, התרשמתי והאווירה ויומיים אחרי כן סיכמתי שם".
בדיעבד אתה מצטער על המעבר? הרי היום יכולת לרשום ברזומה שלך עליית ליגה.
"ממש לא. בצפרירים מצאתי בית חם. גורדנה לדעתי ממאמן מצוין שנתן לי להתבטא במגרש בצורה הכי טובה שיכולתי. בסה"כ עשינו עונה מצוינת עם חומר שחקנים צעיר ובלתי מנוסה יחסית ועם תקציב מינימום. מבחינה אישית אני מסכם את העונה שעברה כהצלחה גדולה".
תוכניות לעונה הבאה?
צפרירים כבר הביעו את רצונם שאשחק שם גם בעונה הבאה אך הדברים טרם הגיעו לידי סיכום. כדי לשמור על כושר אני מתכוון להצטרף לאימונים של קבוצה לאומית ולגבי ההמשך, הכל מבחינתי פתוח".
שאיפות?
"אני ריאלי, למרות שהחלמתי לשחק בליגת העל לדעתי איחרתי את הרכבת. הייתי צריך להגיע למרכז לפני 5 שנים. אולי אז היה לי סיכוי. בכל מקרה אני מסופק ממה שהגעתי אליו עד היום".

 

גם בצפרירים היו מאד מסופקים והיו רוצים לראות את דדון אצלם גם בעונה הבאה. בינתיים, כולם נמים את שנת הקיץ כשהמונדיאל הרבה יותר מעניין למרות הרמה הבינונית.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
אוהבים אותך באיכסל
(שדפנה: 09:02 21-06-2010)
דדון, תחזור לאיכסל...תעלה אותנו ליגה...
2
שחקן גדול
(שדפנה 2: 09:03 21-06-2010)
שנה הבאה באיכסל הגדולה.
3
חייבים עדיין מספר משכורות לשחקנים, מנסים לברוח ולא עונים לטלפונים
4
שחקן מצויין ץץ
(איש כדורגל: 18:50 21-06-2010)
5
שחקן מצויין... עושה הכל!!!
(גאון כדורגל: 18:53 21-06-2010)
ממליץ לכל מאמן לחטוף אותו!!! וינר אמיתי... גולר...כולבוייניק.... עושה הכל במגרש.... גאטוסו!!!!

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?