דודי מור: "כדורגל החופים צובר תאוצה"

שבועיים וחצי לפני שריקת הפתיחה הרשמית לעונה הרביעית של ליגת "בנק יהב" בכדורגל חופים תפסנו לראיון את האיש הכי עסוק בענייניה: יו"ר המנהלת ובעל הזיכיון דודי מור שסיפר לנו על החידושים שיהיו העונה כמו סוף השבוע של ההכרעות, משחק ראווה לנשים וגמר הנוער. בקיצור, יהיה מעניין.

את דודי מור, יו"ר המנהלת תפסנו מוקדם בבוקר, "זה הזמן הכי טוב לשיחות טלפון. לאחר מכן מתחילים להיכנס ליום עבודה כשאחה"צ מוקדש כולו למשפחה", הוא אומר. שבוע וחצי לפני המוקדמות ושבועיים וחצי לפני שריקת הפתיחה של הליגה הוא האיש הכי עסוק, בנוסף לראשי הקבוצות הסוגרים בימים אלו את הסגלים.


לעומת העונה שעברה האם יהיו דברים שונים בעונה הנוכחית?
"שינויים מהותיים לא יהיו. מתכונת הליגה תהיה זהה לזו של העונה שעברה כלומר, מוקדמות מהן תעפיל קבוצה אחת ובסיום העונה תהיה גם יורדת אחת. שינוי מינורי בתקנון שהכנסנו הוא הגבלת גיל המשתתפים ל-17 ומעלה. בסה"כ מדובר בקיץ בעייתי ועמוס באירועי ספורט שהכריחו אותנו לדחות את הפתיחה מה שאומר כי רוב שחקני ליגת העל שנטלו בעונות שעברו חלק בקבוצות, לא יוכלו לעשות כן בשל מחויבות לקבוצותיהם. בטוחני שגם אלה שישחקו יהפכו את הליגה לאטרקטיבית וכדורגל החופים יקבל את מירב תשומת הלב.
השנה יהיה סוף שבוע של הכרעות. זו צפויה להיות האטרקציה של העונה?
אני מקווה שכן. לאחר שיסתיימו 5 סיבובי הבתים ייערך סוף שבוע של משחקי הכרעה. ביום רביעי יתקיימו משחקי שמינית הגמר, בחמישי רבע הגמר ובשישי חצאי הגמר. שבוע לאחר מכן ייערך הפנינג הגמר בו יתקיימו גמר הנוער ומשחק ראווה לנשים"
האם אתה מתכוון לקדם את הענף הזה ולהקים גם ליגה מקבילה לנשים?
"בהחלט יש תוכנית כזו אם כי הרעיון עוד בחיתוליו. לגבי משחק הראווה הראשון מסוגו בישראל הוא ייערך בשיתוף עמותת "אתנה" אם כי טרם החלטנו מי תהיינה המתמודדות. ייתכן ויהיו אלה שתי קבוצות פעילות בתוכן עירוני חדרה או סוג של משחק אולסטאר".

 

נבחרת החופים.  מתנהלת בצורה מקצועית והתוצאות בהתאם (צילום: BSWW)


עיריית נתניה מארחת בפעם הרביעית את הליגה. האם ישנה תוכנית לרתום ערים אחרות לתחום?
"אין ספק כי לעיריית נתניה ולעומדת בראשה, מרים פיירברג מגיעה תודה ענקית על התמיכה הלוגיסטית והכלכלית לה זכינו מהרגע הראשון שהענף קרם עור וגידים. יש לנו הסכם ל-3 שנים הבאות עם העירייה לקיים את כל האירועים הרשמיים של הליגה והנבחרת בחוף פולג. אסור לשכוח כי מדובר בענף שהוא עדיין צעיר בישראל ולכן אישית, הייתי מאד שמח לראות עיריות אחרות נרתמות ומקימות בתחומן מגרשים מקומיים
האם הענף כלכלי ורווחי?
שוב, מדובר בענף צעיר הנמצא בחיתוליו אך "תפור על ישראל ומזג האוויר שלה. מעונה לעונה אנו רואים עלייה בהתעניינות ובתמיכה בהתאם. יותר ויותר ספונסרים מצטרפים, יש "תחרות" בריאה בין הקבוצות על שחקנים וכמובן, עלייה מתמדת במספר האוהדים".
זה קשור להצלחות של הנבחרת?
"גם בסך הכל היא המראה של הליגה והצלחות שלה פרושן הצלחת הליגה בדיוק כפי שקרה בשנות ה-90 עם ענף הג'ודו אחרי הזכייה במדליות. עשינו התקדמות אדירה בתוך פרק זמן קצר ביותר כשהנבחרת העפילה לאליפות אירופה ואם נמשיך כך נהפוך למעצמה בענף. תחשבו שהנבחרת היחידה שניצחה אותנו כאן היא נבחרת ברזיל שהתארחה למשחק ראווה ב-2008".
האם מתוכנן שיתוף פעולה יותר נרחב עם ההתאחדות?
"בשלב זה ההתאחדות היא זו שלקחה על עצמה את ניהול הנבחרת על כל המשתמע מכך ואני סבור כי זה נכון מכיוון שמדובר כאן בייצוג לאומי ואין מתאים יותר מגוף ציבורי שינהל אותו. בינתיים הדברים נעשים בצורה מאד מקצועית והתוצאות בהתאם. לגבי הליגה נבדקת אפשרות של זיקה כלשהי להתאחדות אם כי הליגה תמשיך להתנהל באופן עצמאי"
ערוץ הספורט?
"מהרגע הראשון שהקבוצות הראשונות עלו על המגרש הערוץ נמצא בפולג כך שמבחינתנו מדובר בשותף אסטרטגי ובתקווה גם ארוך טווח"
מה אתה מאחל לך ולקבוצות לקראת העונה?
"לשחקנים אני קורא להמשיך להגיע. יותר ויותר כסף מתחיל לזרום למערכת, הרמה עולה ומזה כולם בסופו של דבר ירוויחו. מדובר במשחק דינמי עם הרבה עניין ומתח והקהל מוזמן להגיע בהמוניו. אני רוצה גם לברך אתכם על האתר המצוין והמושקע ונקווה כי נוכל להעמיק את השיתוף פעולה. שתהיה עונה מוצלחת לכולם".
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
כל הכבוד לך דודי
(חובב חופים: 23:59 21-06-2010)
מקווים לראות את נבחרת ישראל במונדיאל.
2
הכדורגל חופים בדרך הנכונה
(שחקן בחופים: 00:05 22-06-2010)
ענף מעניין וכייף
3
.....
(שמוליק : 02:04 22-06-2010)
מחפש קבוצה לשחק בחופים תפקיד שוער 0527505550
4
שחקן פעיל
(שחקן חופים : 07:58 22-06-2010)
דודי אנחנו אוהבים אותך תמשיך כך
5
המנהל שחר ילין תזהרו!!!
(שחקן ותיק בחופים: 21:36 22-06-2010)
6
שנה שעברה היה משעמם
7
בלי אפליות בין הקבוצות(בני לם)
(מכיר את הליגה: 22:15 23-06-2010)
תהיה הוגנים למרות שבני לם צמוד אליכם

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?