משחק עם הלב

כמה קשים חייו של שחקן ליגות נמוכות שרוצה להתקדם יכול להעיד צבי גרינברג. החלוץ הכרמיאלי ששיחק בכפר סמיע לא התייאש ואף יצא דרומה לשבוע התרשמות בנתיבות. בסוף מצא את עצמו בבני מג'אר מליגה ג' שכשלה מלהעפיל וסיימה רק במקום השלישי. דיוקן של שחקן שבסך הכל מחפש הזדמנות להצליח.

צבי גרינברג (26) או איך שהוא מכונה צאבי התחיל את הקריירה "המקצוענית" שלו רק לפני 4 שנים, בגיל 22. מאז הספיק לשחק במכבי כפר סמיע, להיבחן בטירת הכרמל אז בליגה הארצית, לשחק 9 מחזורים בבני ג'דידה, לחזור לכפר סמיע, לצאת לשבוע התרשמות בנתיבות, עד אז שיחק בשכונה עם החבר'ה. "בקיץ 2006 שכנע אותי חבר ששיחק איתי בשכונה להגיע לאימונים של הפועל כרמיאל. הגעתי אך המאמן החליט שאני לא מתאים ואחרי שהתלבשתי למשחק אימון ביקש ממני האפסנאי להוריד את תלבושת האימון. זה היה משפיל".
מאותו הרגע החליט גרינברג כי כף רגלו לא תדרך יותר בכרמיאל. הוא גם גמר אומר בליבו להישאר בשכונה. באותו הקיץ ראה אותו אחד משחקני מכבי כפר סמיע שעלתה לפני כן לליגה ב' ושכנע אותו להגיע לאימוני הקבוצה. "הגעתי לאימוני הכושר ובגלל שאני נוהג לרוץ בעצמי הייתי במצב הכי טוב".
בתחילת העונה בילה אל הספסל אולם לקראת אמצע הסיבוב ראשון החל לרכוש לו מקום של קבע בהרכב ויחד עם אודי רנקנפור ושלומי נחמיאס היו השלישייה הקטלנית של כפר סמיע.
חוש ההתמצאות שלו ברחבה ומשחק הראש המצוין שלו הביאו לו בסופה של אותה עונה 13 שערי ליגה, 8 בישולים ועוד מספר לא מבוטל של מצבים. כפר סמיע שרדה בליגה.
בקבוצה רצו לשמור על היהלום הבלתי מלוטש ושכנעו אותו והוא נשאר עונה נוספת אז כבר שותף בכל משחקי הליגה של הקבוצה כבש 9 שערים, בישל 12 ושוב, היה גורם מאד משמעותי בהתקפה.
מתוסכל מהעובדה שלא קיבל שקל למרות שהובטח לו בע"פ, ניסה לחפש את מזלו בקיץ 2008 בליגות גבוהות יותר. הרצון להצליח הביא אותו למבחנים בטירת הכרמל אולם המאמן, ברוך סער לא התרשם, ניסה את מזלו בבני ג'דידה. הקבוצה הייתה מרוסקת כלכלית לאחר עונת בכורה בליגה א' מה שהביא את ראשיה לחפש שחקנים צעירים וזולים מן הסתם. שם דווקא מצא חן בעיני המאמן דאז, אמיתי ברק שהחליט להשאירו. למרות זאת גרינברג לא הצליח לתפוס מקום של קבע בהרכב, למרות שבאימונים הרבה לכבוש. "הייתה הרבה פוליטיקה בג'דידה. נתנו לשחקני הבית את העדיפות ומצאת את עצמי נכנס כמחליף. לאחר 8 מחזורים התפטר אמיתי ובמקומו הגיע אבי סבג שלא ספר את גרינברג והוא חזר לסמיע.

 

צבי גרינברג. בעל חוש התאמצאות רבה ומשחק ראש מצוין.


למרות הכל, לא ויתר גרינברג על רצונו להתקדם וכשנקרה ההזדמנות בפניו הוא לא היסס. שמו הגיע למאמן עירוני נתיבות, אהוד כחילה שזימן אותו לשבוע התרשמות בקבוצה שרצה אז חזק בצמרת.
גרינברג לא נבהל, לקח חופש מהעבודה, "נעלם" לכפר סמיע והגיע ברכבת לב"ש שם לן אצל חבר. "קיבל יחס מאד טוב בנתיבות. אורן פחימה היה אוסף אותי לאימונים. הרגשתי שרוצים אותי. כחילה לקח אותי לשיחה והביע את רצונו שאשחק אצלו". בסופו של דבר לא נמצא תקציב להביא את גרינברג לקבוצה והוא חזר לכפר סמיע. שם הבינו איזה חלוץ יש להם ביד. "הציעו לי אז הרבה כסף כדי להשאיר אותם בליגה. הייתי בן בית ולכן האמנתי להם. עד היום לא ראיתי שקל. 14 אלף שקל הם חייבים לי".
את העונה סיים עם 7 שערים וסגר את העונה עם צמד בישולים במשחק ההישרדות נגד דיר אל אסד (0:2 לכפר סמיע).
בשל המחלוקת הכספית סירב להתחיל את העונה עם קבוצת האם שלו ולכן הושאל לבני מג'אר בליגה ג' שרצה בצמרת ובנתה על עליית ליגה. במג'אר היה גרינברג גורם מרכזי כל עוד הקבוצה רצה למעלה. הוא כבש 10 שערים ושוב, בישל כמות דומה ויצר הרבה מצבים לחבריו. בהפסד נגד בני כאבול (1:0) גמר את העונה עם שבר ברגל.


כאחד שלא עשה את המסלול הרגיל של כדורגלן (מחלקת נוער) למה אתה חושב שמגיע לך להתקדם?
"בניגוד לרבים מחברי אני מוכן להשקיע הרבה כדי להצליח בכדורגל. אני אוהב את המשחק ורוצה להגיע רחוק ולא אכפת לי המחיר אותו אצטרך לשלם. גם המרחקים לא מפריעים לי. אם בשביל להתקדם אצטרך לנסוע עד אילת, אעשה זאת בכיף".
אם לא תצליח, תפרוש?
"חשבתי על זה כבר כמה פעמים אך בכל פעם נתתי לעצמי עוד הזדמנות. אני עוד צעיר וחושב שיהיו לי עוד הזדמנויות. אני טיפוס לוחם ועקשן, אם מאמן ייתן לי רק את ההזדמנות אקח אותה בשתי רגלי".


לתשומת ליבכם, המאמנים...
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
שחקן בסגנון דני אנגלי
(אודי רנקנפור: 23:26 26-06-2010)
לעניות דעתי אין הרבה שחקנים כמו צאבי גרניברג בחור חסון שמולו ניצבת רק מטרה אחת להצליח לא מוותר על שום כדור מטרד לכל הגנה
2
40 גולים ב 3 עונות
(אוהד כדורגל: 21:51 27-06-2010)
אם חלוץ שכבש 40 שערים בשלוש שנים לא מוצא את עצמו בליגות הנמוכות זה אומר הרבה על הכדורגל. כרמיאל למשל מעדיפים להביא חלוץ שמבקש 8 אלף ש"ח שרוצה רק כסף ולא גולים( ככה זה גם נראה)ולא פייטר עם קבלות (40 גולים 3 שנים ואין הרבה כאלה בליגות הנמוכות)
3
40 גולים בעונה...
(אוהב כדורגל....: 09:49 28-06-2010)
40 גולים ב 3 עונות...זה מעט מאד...מה עם משחקי אימון? תוסיף לחישוב...אולי יגיע לתפוקה נורמלית בליגות הנמוכות...

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?