בניגוד לחוק: מג'דל כרום שיתפה כדורגלן שמשחק במקביל גם בליגה הפלשתינאית

שותף בניגוד לחוק. וואסים הלון (צילום מסך פייסבוק) שותף בניגוד לחוק. וואסים הלון (צילום מסך פייסבוק)
חשיפה: וואסים הלון שמשחק כבר שנה במדי קבוצת אל דהרייה, בליגה הפלשתינאית, שותף במשחקה של מג'דל כרום מול הפועל חדרה במסגרת ליגה א' צפון. חדרה דורשת ניצחון טכני

וואסים הלון, שחקנה של אל דהרייה מהליגה הפלשתינאית, שותף בניגוד לחוק במשחקה של קבוצת מג׳דל כרום מליגה א' צפון מול הפועל חדרה. הלון, שותף במשחק למרות שהוא כלל לא שוחרר מקבוצת אל דהרייה מהליגה הפלשתינאית.

יתרה מכך, שחרור מהליגה הפלשתינאית לליגה הישראלית מצריך שחרור מהקבוצה עצמה וכמו כן שחרור בינלאומי בהתאם לדרישות ההתאחדות לכדורגל ועל פי הקריטריונים שנקבעו בנושא זה.

באמצעות עו"ד, רועי דניאל, פנתה קבוצת הפועל חדרה למשרדו של תובע בהתאחדות, עו"ד ניר רשף, בדרישה להגיש כתב אישום כנגד מג'דל כרום ולבקש מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כי ייפסק הפסד טכני במשחק לחובתה של מג'דל כרום בגין שיתוף שחקן שלא כדין.

עו"ד דניאל צירף בפנייתו לעו"ד רשף נספחים כגון פרסומים שונים המוכיחים כי השחקן פעיל בקבוצת אל דהרייה מהליגה הפלשתינאית ושותף בשורותיה מתחילת העונה וכמו כן גם לאחר המשחק מול הפועל חדרה מליגה א' צפון שנערך לפי כשבועיים ואשר יסתיים בניצחון של מג'דל כרום בתוצאה 0:1.

דרישה לניצחון טכני. עו״ד רועי דניאל
עוד מציין עו"ד דניאל במכתבו: "גם חוזה מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל בישראל, רותם קמר, מיום 08/01/15 קובע כי: ׳ההתאחדות לכדורגל בישראל מתכוונת לפועל כלפי הפרות הבוטות של התקנונים הבאים לידי ביטוי במעבר של שחקנים ישראליים לשחק שלא כדין וללא העברה חוקית כמתחייב בליגה הפלשתינאית או בקבוצות פלשתינאיות המסונפות להתאחדות לכדורגל הפלשתינאית'".

מעשית, במקום לבצע העברה ולהמציא להתאחדות את האישורים הנדרשים לרבות שחרור מאל דהרייה וכמו כן העברה בינלאומית, מג'דל כרום ביצעה בניגוד לחוק בהתאחדות לכדורגל רישום של שחקן חדש למשחק הנקודתי הזה.

יתרה מזאת, לאחר המשחק מול הפועל חדרה, חזר וואסים הלון לשחק במדי קבוצתו הפלשתינאית והוא כבר לא לוקח חלק במשחקיה של מג'דל כרום.

ומה אומרים במג׳דל כרום? סמיר מנאע, יו"ר הקבוצה, מסר בתגובה: "השחקן הוצג לנו כשחקן לא פעיל שלא משחק בשום קבוצה. רק לאחר במשחק הובאו בפניי הנתונים והפרטים שוואסים הלון משחק במקביל גם בליגה הפלשתינאית. באותו רגע העברתי הודעה חד משמעית להפסיק לשתף אותו במשחקי הקבוצה ואכן מאז המשחק מול הפועל חדרה הוא כבר לא משחק איתנו".

טעות קריטית? סמיר מנאע (אמיר שיבי)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שכונה
(שחקן בקבוצה: 13:27 03-02-2016)
יאלה מגדל השכונה חוגגת מתי כבר תתחילו להתנהל כמו שצריך חה חה חה
2
גת
(אמיר ותד: 05:59 06-02-2016)
גם בבני קלנסווה שחקן שמשחק בקלקיליה והוא היה עוד שייך לקלקיליה שחיק בבני קלנסווה נגד גלגוליה בסבוב הראשון לפנה חודש בליגה ג שרון זה גם צריך להיות הפסד תכני לקלנסווה

סקר דאבל פס

מי תזכה באליפות הארץ בליגת חופים?