אריאל שיימן: "מכבי הרצליה חייבת לעלות ליגה העונה. הבהרתי את זה לכולם"

אריאל שיימן. נחרץ מתמיד (צילום: שי לוי) אריאל שיימן. נחרץ מתמיד (צילום: שי לוי)
הבעלים של מכבי הרצליה, אריאל שיימן, יורה בראיון בלעדי: "תקציב השחקנים שלנו הכי גבוה בליגה אבל אנחנו לא מספיק טובים כרגע", ומספק דעה נחרצת לגביי פרננדו היירו: "יבוא איזה מישהו ב-50 אלף יורו וייתן לנו עצות כאילו כולנו אפסים? למדינת ישראל יש עודף כסף ליועצים"

מכבי הרצליה של אריאל שיימן לא נספרה כאחת המועמדות הבולטות לעלות ליגה ערב פתיחת העונה. למרות התקציב הגדול אותו העמיד שיימן, מי שתפסו את הכותרות והוכתרו כקבוצות עם הסיכוי הגדול ביותר לפתוח שמפניות בסיום העונה, היו היורדות הטריות הפועל פ"ת ומ.ס אשדוד, הנאבקת התמידית, בני לוד ואפילו העולה החדשה, הפועל אשקלון.

אלא שמכבי הרצליה ענתה לכולן על המגרש. הקבוצה ממרכז הארץ רשמה סיבוב ראשון מסחרר וסיימה אותו עם שמונה ניצחונות, שני הפסדים בודדים, ונראה היה כי היא עלתה על דרך המלך. אלא שחוסר היציבות החל לדבוק גם בה והדעיכה לא איחרה להגיע. 7 נקודות בלבד מתוך 21 אפשריות בשבעת המשחקים האחרונים החזירו את חיים שאבו וחניכיו לקרקע וגרמו לבעלים של הקבוצה, אריאל שיימן, לפתוח בינואר את פנקס הצ'קים ולהנחית את שני הזרים רמי ביינשרדיני ואודוקפה אוגוגו לצד ערן מלכין שהגיע מנצרת עילית ועומרי שקל מהפועל ת"א.
 
בראיון נחרץ מתמיד, מדבר שיימן על המטרה החד משמעית של המועדון הצנוע ולא מותיר מקום לספקות: "אנחנו קבוצה שתקציב השחקנים שלה הוא הגבוה ביותר בליגה הלאומית. הצהרתי מתחילת העונה על הרצון שלי לעלות ליגה ולא סתם בנינו תקציב גבוה מאוד של שחקנים. הבאנו את השחקנים הכי בכירים והכי פנויים שהיו בליגה. עם חלק מהם הצלחנו ועם חלק לא. החלפנו ארבעה שחקנים, הבאנו שני זרים חדשים. חד משמעית, אני רוצה לעלות, אחרת לא הייתי עושה תקציב כזה גדול, והמינימום שאני מצפה זה שלפחות נתמודד על העלייה". 
 
שיימן, שחווה לא מעט רגעים מאכזבים עם קבוצתו בשנים האחרונות, מודע לליגה הצפופה השנה אך מסרב לחשוב על מצב בו קבוצתו תפספס את הרכבת ותמצא את עצמה מתנחמת רק במקום השלישי. "לא לוקח בחשבון מצב שלא נעלה. אנחנו קבוצה שצריכה לעלות ליגה. זה מה שהבהרתי לכולם מהרגע הראשון. בגלל הרמה של השחקנים אני מאמין שנחזור לתלם. הייתה ירידה ביכולת ותקופה קשה מאוד גם עם שחקנים פצועים. זה חלק מהחיים, כל הליגה הזו שיוויונית מאוד. במירוץ יש ימים יותר טובים וימים פחות טובים. אנחנו כרגע לא משחקים מספיק טוב ורואים את זה, מקווה שיגיע שיפור בהקדם".
 
על חיזוק הקבוצה בינואר לעומת זה של קבוצות הצמרת האחרות אמר שיימן: "אחרות התחזקו רק בשניים או שלושה שחקנים. אנחנו התחזקנו בארבעה, ולא סתם, שחקנים טובים. אני מאמין שבישורת האחרונה עניין החיזוק יהיה מאוד משמעותי ויבוא לידי ביטוי".

הבעלים סירב להתייחס לזעזוע כזה או אחר שצפוי להיות במועדון במידה והקבוצה לא תשיג את מטרותיה, וכנשאל לגביי מעמדו של המאמן חיים שאבו ענה: "תעברי לשאלה הבאה".
 
שיימן, שמשמש כחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל ונחשב לאחד שנמצא שנים בסוד העניינים, פתח פה על הכוונה למנות את שחקן העבר, פרננדו היירו ליועץ מקצועי בנבחרת ישראל ושלל על הסף את האפשרות שמבנה כזה יכול להצליח. "אם למדינת ישראל יש עודף כסף ליועצים ולא לאנשי שטח, אשרי וטוב להם", אמר הבעלים. "לדעתי מדובר בסך הכל בגימיק של יחסי ציבור. אם פרננדו היירו היה נשאר פה ולא בא לכמה פעמים בחודש, אז אולי זה היה דבר מבורך. אבל לעשות חלטורה מכלום, בסכומים כאלה, בזמן שהכדורגל הישראלי משווע לתקציבים, זה לא נראה לי. לא יודע, אם שרת הספורט החליטה שזה מה שיעשה טוב לכדורגל הישראלי, אז אולי היא יודעת יותר טוב מאיתנו".

שיימן המשיך לתקוף וחידד: "אני בדעה שכן צריך למנות מנהלים מקצועיים לנבחרת, שצריך להיות פיקוח יותר גדול על בניית מחלקות הנוער, על התשתיות ועל התקציבים. אני רואה את זה כל יום. אבל לבוא לפה כדי להיות יועץ ולא להיות בשטח? אני רוצה לראות את הבנאדם כל יום עובד. זה כמו שהביאו בזמנו את מיכאל ניס שיהיה מאמן הנבחרת האולימפית, הוא אמר כל הזמן שהוא יבוא לבקר בקבוצות, במחלקות הנוער, שיגיע לייעץ, אבל בפועל הוא לא היה פה אפילו פעם אחת בשלוש שנים שאימן. אני לא יכול להסכים שינהלו את הנבחרת בשלט רחוק, במיוחד לא בסכומים האלה. זה כאילו לעשות את כולנו אפסים. פתאום יבוא איזה מישהו ב-50 אלף יורו וייתן לנו עצות. אני לא נגד היירו, הוא היה שחקן גדול אבל לא חושב שהוא יכול להיות יועץ, רק איש שטח". 
 


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מקווה מאד שלא תעלו
(אבי: 14:14 08-02-2016)
וזה בגלל שאתה לא בן אדם.לא נשכח ונסלח על מה שאתה עושה בקופות ומסתיר כרטיסי נוער וחייל למכירה.
2
הפועל י-ם v הרצליה
(עמי : 17:24 10-02-2016)
אני מאד מקווה שביום שישי ישבר הנאחס של הפועל וניקח את 3 הנקודות שחסרות לנו כאוויר לנשימה...

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?