פרוספר אזגי: "אני פותח את הכיס עבור המאמן והשחקנים", נעים: "לא רוצה שישלם לי"

פרוספר אזגי. מוכן לפתוח את הכיס פרוספר אזגי. מוכן לפתוח את הכיס
צעד מחאתי של מאמן אשקלון, יובל נעים, ועוזרו, אלי לוי, שלא להופיע לאימון הבוקר, הכה בתדהמה את השחקנים ואנשי המועדון. נעים: "חודשיים לא קיבלנו משכורות. אין לאף אחד תשובות בשבילנו". אזגי הציע: "מוכן לשלם משכורות ליובל ועוזרו. המועדון הזה חשוב לי"

נפל דבר הבוקר באימון הפועל אשקלון. לאחר ההשפלה 0:3 לבני סכנין אמש ברבע גמר גביע המדינה, מאמן הקבוצה יובל נעים ועוזרו אלי לוי לא הופיעו לאימון הקבוצה.

השניים לא קיבלו את שכרם בחודשיים האחרונים, כמו גם את מענקי העלייה לליגה הלאומית והחליטו בצעד מחאתי שלא להגיע למתחם האימונים. שחקני הקבוצה הגיבו בתדהמה לנוכח המהלך של השניים, והתאמנו על פי הוראותיו של מאמן הכושר, גילי מסיקה.

בנוסף, ל"דאבל פס" נודע כי מנכ"ל הקבוצה, דרור אלמלם כלל לא היה מעודכן על המהלך וקיבל דיווח על כך בעת ששהה באחד מבתי הקפה בעיר ע"י הנוכחים במקום.

המשבר הכלכלי הגדול שאוחז במועדון הכדורגל הדרומי החל כבר בחודש הקודם כאשר שחקני הקבוצה קיבלו באיחור רב את שכרם, וזאת ללא הפרמיות המגיעות להם. כעת נודע כי גם אנשי הצוות המקצועי כלל לא קיבלו את שכרם בחודשיים האחרונים והצטרפו לשוער הקבוצה גליל בן שנן, שבימים אלה שוקד על תביעה נגד המועדון. נכון לעכשיו כל אגודת הפועל אשקלון לא קיבלה שכר למרות שאמש היה יום קבלת המשכורות במועדון.

העובדה כי האיש החזק במערכת, ראש העיר איתמר שמעוני לקח צעד אחורה בכל מה שקשור לניהול קבוצת הכדורגל וכלל לא נמצא בסוד העניינים עקב הפרשה המדוברת בה הוא מעורב מהווה גורם מכריע במשבר הגדול.

בצעד יוצא דופן ולא שגרתי בעלי הקבוצה, פרוספר אזגי, שכזכור משכיר את הקבוצה לעיריית אשקלון, ביקש להעביר מסר להנהלת הקבוצה: "במצב העניינים הנוכחי ובגלל שהקבוצה כל כך יקרה לי, אני מוכן שהנהלת הפועל אשקלון ייצרו איתי קשר ומוכן לשלם ליובל נעים והעוזר שלו את המשכורות עד אשר הם יקבלו את הכסף מהעירייה. חבל לי שכל ההשקעה של העירייה והצלחת הקבוצה תרד לטימיון בגלל בעיות כלכליות. הקבוצה במומנטום טוב, חשוב שתהיה לאוהדים קבוצה שיתגאו בה. גם עבור השחקנים אני מוכן לפתוח את הכיס ולשלם להם 50% מהשכר".

יובל נעים עלה לשידור בתכנית "5 באוויר" והתייחס לאירועים האחרונים: "ברגע שאיתמר זז הצידה בגלל חקירת המשטרה, אף אחד לא הרים את הכפפה כדי לעזור למועדון. לא קיבלמו כסף כבר חודשיים, לא קיבלנו מענקי עליה, אנחנו לא רואים באופק מה יהיה. אף אחד לא נותן תשובות. אנחנו בעלי משפחות, יש לנו התחייבויות ואנחנו לא רוצים שיחזרו לנו הוראות קבע. בעירייה צריכים להבין שאם העיריה יקרה להם והם רוצים לעזור לקבוצה, הם צריכים לעשות מעשה. דרור(המנכ"ל) לקח הלוואה של 150,00 ₪ כדי לשלם לשחקנים חודש שעבר. הוא ואיתן היו"ר כבולים ולא יכולים לעשות שום דבר בלי העיריה. הקבוצה לא יכולה להשאר באוויר בלי תשובות.

נעים הגיב גם להצעה הנדיבה של אזגי: "אני מודה לפרוספר, אבל אני לא צריך שהוא ישלם לי. אני סומך על האנשים באשקלון. איתמר שמעוני זה הבנאדם הכי טוב שהכרתי אבל כרגע הוא לא יכול לעשות שום דבר. הוא לא יכול לגעת בענייני עיריית אשקלון וכל מה שמסביב. אבל יש עוד אנשים בעירייה, פתאום אף אחד לא רוצה לגעת בקבוצה? אנחנו נותנים את הדם שלנו בשביל המועדון הזה. ויתרתי על הצעות מליגת העל כדי להשאר בקבוצה הזאת כי היא חשובה לי. מה דרום אלמלם ואיתן קסנטיני יכולים לעשות? אני מחר בבוקר מתייצב לאימון, אנחנו באים בהרכב הכי חזק ועם שיא המוטיבציה למשחק מול ראשל"צ. דיברתי עם איתמר אתמול, הוא אמר 'קצת סבלנות' ".

אנשי ואוהדי אשקלון שמעו את דבריו של אזגי וסבורים כי ביום שפרוספר אזגי יחזור למועדון תהיה זו למעשה ההשפלה הגדולה ביותר לראש העיר ולהנהלת הפועל אשקלון שיקבלו חותמת של כשלון מהדהד, לאחר לא מעט הצהרות כי כף רגלו של אזגי לא תשוב לדרוך במועדון.

יו"ר הקבוצה, איתן קסנטיני אמר בתגובה: "כולם יקבלו מה שמגיע להם עד סוף פברואר. כולם מכירים את המצב ומה שקורה בקבוצה. את העניינים שלי מול יובל תמיד פתרתי מולו ולא מול התקשורת. אדבר איתו באופן אישי".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כיפה אדומה נו באמת
(יש ערבויות: 21:54 11-02-2016)
יש ערבויות לעונה הזו. שחבר המועצה יפנה לעיריה הוא גם יו״ר וישחרר תקציב לשכר. והגיע הזמן לתת במה לצעירים
2
כל אנשי המועדון כעת בעלי אינטרס אישי מוב
(אלון אשקלון בדם: 16:27 13-02-2016)
הם לא רוצים שפרוספר יעזור בגלל סיבה אחת שהיא .ביום שהוא יחזור .הם כולם בחוץ .הקבוצה של פרוספר וכנראה תחזור אליו .כי העירייה לא תעמוד בהסכם איתו .אני מעדיף את פרוספר על אנשים שבאים לקבל משכורת על ניהול הקבוצה.רק בעלות פרטית טובה .העירייה +קבוצה+ סרחון
3
חבל
(עמיר: 15:12 27-04-2017)
חבל

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?