ואז הגיע משה: 0:2 לאשדוד על פ"ת במשחק העונה

אוחיון. שובר שוויון (וואלה) אוחיון. שובר שוויון (וואלה)
שער ובישול למשה אוחיון, המצטיין במגרש, הכריע את משחק העונה וקבע ניצחון 0:2 לקבוצה מעיר הנמל. אשדוד פותחת פער של 5 נקודות בפסגה ונחשבת למנצחת הגדולה של היום עם הפסדם של בני לוד ומכבי הרצליה. פ"ת וצרפתי עם משחק רביעי ללא ניצחון

משחק העונה של הליגה הלאומית הבטיח וגם קיים. מוליכת הטבלה, מ.ס אשדוד, הצדיקה את מיקומה ויצאה עם ידה על העליונה עם 0:2 נהדר על הפועל פ"ת. אשדוד פתחה פער של 5 נקודות מהמקום השלישי ו-4 מהמקום השני ונחשבת ללא ספק למנצחת הגדולה של היום, לאחר הפסדם של בני לוד ומכבי הרצליה.

כ-700 צופים הגיעו לאיצטדיון הי"א וראו קבוצת אחת על המגרש, שפשוט הציגה כדורגל טוב ותכליתי יותר. המומנטום הנהדר איתו הגיעה הקבוצה מעיר הנמל למשחק, עשה לה שירות גם במפגש מן הסוג הזה והיא הייתה עדיפה מיריבתה בכל פרמטר.

שלב הגישושים נמשך עד לדקה ה-41, אז גם החלה החגיגה של אשדוד. כדור חופשי שנפסק לזכותה מ-25 מטרים, גרם לנוכחים להעתיק נשימה, בייחוד לנוכח העובדה כי משה אוחיון ניגש לבצע אותו. הקשר המוכשר סובב כדור מושלם לפינה הימנית של שוער פ"ת, הכניע אותו וקבע 0:1 גדול לאשדודים לפני ההפסקה.

המגמה במחצית השנייה נמשכה, אשדוד השתלטה על הנעשה במגרש ובדקה ה-59 הצליחה גם לבסס את היתרון ולהכפיל את התוצאה. שוב משה אוחיון היה אחראי לעמוד מאחורי כדור נייח מזווית צדדית, הפעם בחר הקשר להניח את הכדור על ראשו של הבלם ניבאלדו, שהיה ראשון לכדור הגובה וגם כבש. החבורה של גיא צרפתי בהלם, 0:2 לקבוצה מעיר הנמל.

העצבים בהפועל פ"ת החלו להיות רופפים במיוחד, כאשר בדקה האחרונה של המשחק פלורין אקים הורחק בכרטיס אדום ישיר, במה שהיה אקורד הסיום של ההתמודדות.

פ"ת ממשיכה לאכזב את אוהדיה הלא מעטים שהגיעו למשחק, ורושמת משחק רביעי ללא ניצחון. הקבוצה של גיא צרפתי מרוחקת 5 נקודות מהמקום הראשון ויכולה להתנחם בעובדה שגם בני לוד לא השכילה לנצח ולברוח משמעותית. 

הבשורה הגדולה מבחינת אשדוד הגיעה מכיוונו של הקשר משה אוחיון, שעשה קאמבק נפלא לקבוצת נעוריו לפני כשבועיים והיום החל לפרוע שטרות ראשונים. הקשר, שנחשב לשובר שוויון, החזיר עם שער ובישול והיה למצטיין על כר הדשא. ניכר כי הניסיון והשקט שמביא איתו אוחיון למשחק היה משהו שהיה חסר לאשדוד במהלך העונה ועם צירופו נראה כי הפאזל בהחלט הושלם. באשדוד שפעו מחמאות גם לבלם ניבאלדו שבהחלט מציג את היכולת שציפו ממנו ואף קינח בשער השני.
 
משה אוחיון אמר לאחר המשחק: "ניצחון חשוב, שמח לחזור, לבשל ולתת גול. זה מה שעשיתי בעבר וזה מה שאני מקווה לעשות בעתיד. אני עובד על בעיטות חופשיות מגיל קטן, גם בהפועל הייתי מלך הבישולים. מקווה להביא את זה גם לפה. היה קשה לשחקנים פה להגיע לפסגה, ויהיה קשה גם לשמור עליה. אין ספק שזה יהיה כשלון אם לא נעלה ליגה, אנחנו חייבים להמשיך לעבוד ולהצליח. מעכשיו שום משחק לא יהיה קל".

האידיאליה באשדוד גם כן חזרה, כאשר בסיום המשחק נרשמו חגיגות על כר הדשא של השחקנים עם הקהל. יתרה מכך, הקהל אף קרא לבעלים ג'קי בן זקן להגיע להצטרף לחגיגה במה שנראה היה כחזון אחרית הימים. 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?