ניצחון קשה ברמת השרון הביא לשעריים את המקום הראשון

שחקני שערים חוגגים מקום ראשון (שקד מורג) שחקני שערים חוגגים מקום ראשון (שקד מורג)
אחרי 19 מחזורים הצליחה מכבי שעריים לכבוש את הפסגה בדרך לליגה הלאומית. גיל יצחק מצא שוב את הרשת והעניק 0:1 קטן אבל מתוק

אחרי 19 מחזורים זה הגיע. מכבי שעריים הצליחה סוף סוף לעלות למקום הראשון בזכות ניצחון עשירי ברציפות והפסדים של כפר קאסם ונס ציונה.

מכבי שעריים הגיעה היום (ו') למשחק קצוות באצטדיון גרונדמן נגד סוגרת הטבלה ממורשה. מה שהיה אמור להיות טיול קל של שישי בצהריים הפך לגניבת ניצחון בשיניים. הקבוצה ממורשה הפתיעה את שעריים, לא נפלה ממנה לאורך כל 90 הדקות והגיעה למצבי כיבוש, אך הברקה בודדה של סלים טועמה, בתוספת הנסיון של חיים מלכה, הביאו לשעריים ניצחון 0:1 קטן שהעלה אותה לפיסגה בעזרת היריבה העירונית ממרמורק שניצחה את נס ציונה והכח רמת גן שהפתיעה את כפר קאסם.

נתחיל במארחת ממורשה. היא יצאה עם המחמאות אבל נשארה ללא נקודות. הקבוצה הסימפטית ללא התקציב עמדה נכון על המגרש, שיחקה בהתלהבות, נלחמה היטב ותקפה את שער האורחת. המאמן, יואל בן נאים, הכין את חניכיו היטב למשחק. מורשה שלחה מסר לקבוצות ליגה א' דרום שהיא כבר ממש לא נקודות בטוחות ולאף קבוצה לא יהיה קל נגדה. 

שי רביבו (שקד מורג)
האורחת משעריים יכולה לקחת מהמשחק היום רק את 3 הנקודות והמקום הראשון. שעריים היתה חלשה, לא יצירתית, נראתה כבדה ועייפה ולא הגיעה מוכנה למשחק נגד נועלת הטבלה. בשבועיים הקרובים מחכות לה כפר קאסם ונס ציונה. אם שעריים תצא משני המשחקים האלה עם 6 נקודות אז היא תהיה עם רגל וחצי בליגה הלאומית, אבל בכדי שזה יקרה, מוליכת הטבלה חייבת להיראות שונה ממה שהיא נראתה היום.

בדקה ה-16 פרץ אופיר דר לולו משמאל והרים כדור לרחבה, לירון ג'רבי נגח כדור חזק מעל שערו של דורון רוזנקוביץ'. בדקה ה-25 היה זה שוב אופיר דר לולו שקיבל כדור באגף שמאל, פרץ לתוך הרחבה וממצב טוב בעט כדור לא מספיק חזק שנעצר אצל השוער האורח.

החל מהדקה ה-30 השתלטה שעריים על מרכז השדה, אך השליטה האופטית הסתכמה בהגבהה סתמית של כדורים לרחבה שאיתם הגנת מורשה הסתדרה בלי בעיה.

ההזדמנות הראשונה של שעריים הגיעה בדקה ה-45 כשסלים טועמה שיחרר טיל מ-20 מטר שחלף מעל המשקוף. שתי דקות בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה שעריים כבשה. סלים טועמה קיבל כדור כ-20 מטרים משער מורשה, האחרון חדר לרחבה וחתך לכיוון קו הרוחב בצד שמאל כשהוא מושך אליו שני שחקני הגנה של מורשה. טועמה השתחרר , הרים את הראש והוציא כדור רוחב מדויק לגיל יצחק שכבש מקרוב, 0:1 לשעריים.

הברקה אח שלו הספיקה. סלים טועמה (שקד מורג)
המחצית השניה היתה מביכה מבחינתה של מכבי שעריים. האורחת בכל המחצית השניה לא הצליחה לייצר שום מצב ליד שערו של אודי שלום. מורשה הנמרצת ניסתה להשוות ואף הגיעה למספר מצבים.

בדקה ה-47 כדור ארוך נשלח לרחבת שעריים, ראשון הגיע לירון ג'רבי המצוין שבעט ממצב טוב כדור שהחטיא בסנטימטרים ספורים את שער האורחת. בדקה ה-74 שוב לירון ג'רבי הגיע לכדור ארוך שנשלח לרחבת שעריים, החלוץ ניסה להקשית מעל דורון רוזנקוביץ', אך השוער המנוסה עצר את הכדור.

לירון ג'רבי (שקד מורג)
ככל שהמשחק התקרב לסיומו שחקני מורשה חיפשו את השוויון. שעריים נלחמה כדי לשמור על הנצחון היקר ובדקות הסיום בעיקר התגוננה. הנסיונות של מורשה לא עברו את התחנה האחרונה, חיים מלכה, שדאג להשאיר לשעריים את שלוש הנקודות והמקום הראשון.

התחנה האחרונה. חיים מלכה (שקד מורג)
בסיום המשחק אמר הבלם חיים מלכה: "לא נראינו טוב היום אבל הוכחנו אופי ושמרנו על השער שכבשנו. צריך להגיד כל הכבוד למורשה. אנחנו צריכים לשמור על המקום שאנחנו נמצאים בו עכשיו וגם לשחק כדורגל טוב ולגרום לקהל שלנו להנות והיום לא הצגנו כדורגל טוב. כל הקבוצה נלחמת ועובדת במערך ההגנתי וצריך לתת מחמאות לכולם. אני עושה את העבודה שלי למען מכבי שעריים ולמען האוהדים. לדעתי אנחנו הקבוצה הכי טובה בליגה אבל יש עוד קבוצות טובות שנאבקות איתנו, אנחנו צריכים להמשיך לעשות את העבודה שלנו".

יואל בן נאים, מאמנה של מורשה, סיכם: "מכבי שעריים גנבו כאן ניצחון. כל הספקולציות מלפני המשחק קרסו, השחקנים שלי שיחקו כמו גברים והגענו אפילו לארבעה מצבים שהיינו חייבים לכבוש. מורשה היא היום קבוצה לגיטימית שלא נופלת מרוב קבוצות הליגה. המטרה שלנו כרגע היא להילחם כדורגל עד לרגע האחרון".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
איך דקה 45 מצב ראשון לשעריים?
(שעריים ללאומית!: 18:15 12-02-2016)
20 שניות מהפתיחה רביבו החמיץ מול שוער.. גם משחקים כאלה צריך לדעת לנצח. תודה שעריים!
2
רמת השרון קצת החמיצו אבל חלשים מאוד
(כתבה קצת מוגזמת: 18:57 12-02-2016)
3
באו להפריע לשעריים לנצח
(תכף מורשה עולה ליגה...חחחחח: 20:32 12-02-2016)
שעריים אומרת שלום לליגה א.. גם מורשה..
4
מה עם אבי מלכה?
(מומי: 10:13 13-02-2016)
למה לא משחק?
5
משחק חלש שלנו
(מתן: 12:03 13-02-2016)
נכון ששיחקנו מגעיל מול קבוצה שאנחנו צריכים לתת לה 5 בהליכה אבל מה שחשוב זה עוד 3 נקודות בדרך ללאומית
6
עושה רושם שגרונדמן מגרש קטן
(ישי השערוקוני: 12:32 13-02-2016)
מגש שנוח יותר לשחקנים צעירים שרצים מהגנה להתקפה בלי הפסקה רגיעה ותכנון. משחק באמת גרוע של שעריים אבל היה צפוי שדווקא קבוצה שעומדת לרדת ליגה תילחם על החיים שלה ועל אחת כמה וכמה תיתן אגרופים חזקים יותר כשהיא מגיעה למשחק מפחיד מול יריב חזק.

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?