לידיעת ההתאחדות: שני משחקי ליגה ג' הסתיימו לפני הדקה ה-90

רוצים הגינות. שחקני טירת הכרמל רוצים הגינות. שחקני טירת הכרמל
המשחק בליגה ג' מחוז שומרון בין הפועל טירת הכרמל לבין הפועל אחווה חיפה הסתיים בדקה ה-68 ואילו המשחק בין הפועל תרשיחא לבין מועדון ספורט חצור נגמר בדקה ה-74. הסיבה: חוסר ספורטיביות

בשנים האחרונות מדברים לא מעט על חוסר הגינות מצד קבוצות בליגות הנמוכות כאשר לרוב מדובר בקבוצות שנרשמות בעונה הראשונה או השנייה ולאחר מספר חודשים בהם הקבוצה כושלת מתקשים להתנהל על בסיס קבוע הן על הכר הדשא והן מחוצה לו.

במהלך השנים האחרונות פנו מספר רב של קבוצות להתאחדות לכדורגל בכדי לבדוק את הנושא וזאת בשביל למנוע התפרקות מוחלטת של קבוצות מצד אחד ותוצאות עם הפרשים גדולים מהצד השני.

בשבת האחרונה קיבלנו שני משחקים כאלה שהסתיימו לפני הדקה ה-90 בטענה של 'חוסר ספורטיביות'. המשחק הראשון התקיים בליגה ג' מחוז שומרון שם המובילה הפועל טירת הכרמל שיחקה מול אחווה חיפה ובדקה ה-68 התוצאה עמדה על 0:9.
שחקני חיפה פנו לשופט שגיא גוילי וביקשו לשמוע את שריקת הסיום כ-20 דקות לפני הזמן החוקי. גוילי לא ידע מה לעשות ולאחר שפנה למנהליו הוחלט להמשיך אבל שחקני חיפה סירבו והשופט שרק לסיום. ראוי לציין כי המשחק התנהל באופן ספורטיבי וללא אירועים מיוחדים ורק חוסר רצון של שחקני חיפה לספוג תבוסה גדולה הרבה יותר גרמה לשחקנים ללכת מוקדם מהצפוי לחדר ההלבשה.

דוגמה נוספת הייתה בליגה ג' מחוז גליל עליון שם מועדון ספורט חצור הגלילית הביסה את הפועל תרשיחא בתוצאה 0:10 כבר בדקה ה-74 ואז החליט השופט, אלון ברזילי, לעצור את המשחק בטענה על חוסר ספורטיביות כאשר שחקני תרשיחא היו בעשרה שחקנים לאחר כרטיס אדום.

במספר מועדונים בליגות השונות מתכוונים לפנות להתאחדות לכדורגל ולקבוע חוקים מסוימים בהתאחדות לכדורגל בנושא. "לא יכול להיות שנהיה קבוצה מסודרת ונשקיע ונבוא במלוא ההכנה שלנו ומהצד השני תגיע קבוצה שבזמן שלא תרצה לשחק, תרד מהמגרש. חייבים לעצור את השכונה" אמרו באחת הקבוצות.


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?