בין יאוש לתקווה: מכבי קריית גת במסלול התרסקות

ארז בנודיס (צילום: ולדי מויסייב) ארז בנודיס (צילום: ולדי מויסייב)
פער של 11 נקודות קשה עד בלתי אפשרי למחוק בשלב הזה של העונה. במכבי קריית גת מכוונים למקום שמוביל למבחנים ומסרבים לסתום את הגולל על ירידת ליגה. המאמן ארז בנודיס: "אני לא הבעיה של הקבוצה. המצב לא אידיאלי אבל הכל פתוח"

מכבי קריית גת רשמה ביום שני האחרון את ההפסד ה- 13 שלה העונה ולמעשה נותרה עם סיכוי כמעט קלוש להינצל ולהישאר בליגה הלאומית.

כשהיא שקועה עמוק בבוץ, ערכה נועלת הטבלה מספר שינויים בחלון ההעברות, שעובדתית לא צלחו והביאו את הקבוצה למקום בו היא נמצאת ולהתרסקות של ממש. חילופי המאמנים עוד בשלהי העונה לא הביאו בשורה חדשה, שחרורו של אוהד אדלשטיין בוודאי שלא הוסיף, כשגם שחקני הרכש שהובאו דידייה קוגבניה, תימור אביטן, דור אבינו והאחים נסיקובסקי לא היוו גורם מכריע באשר ליכולת הקבוצה ותוצאותיה. 
 
ניכר כי נתוני הקבוצה בהחלט מדברים בעד עצמם ומסבירים במעט את העונה העגומה שעוברת הקבוצה הדרומית. 18 נקודות בלבד ב-25 מחזורים, 36 שערי ספיגה, משמע ההגנה החלשה בליגה, שאליהם מתווספים 15 שערי זכות בלבד שזוכים גם כן לתואר השלילי והגרוע מכל. כשהיא רחוקה 11 נקודות מהקו האדום ו-5 נקודות ממקום במבחנים, גם האופטימיים מבין אוהדי הקבוצה לא באמת מאמינים שהקבוצה מסוגלת לשרוד ומטיבים להביע זאת על גביי הרשתות החברתיות. 

אם זה לא מספיק, הקריסה של הקבוצה העירונית כוללת ניצחון בודד אחד על נצרת עילית (2:1) ב-20 המחזורים האחרונים ולמען האמת, עם מאזן כזה לא בטוח שקריית גת ראוייה להישאר בליגה. 
 
אלא שלמרות הביקורות, התוצאות, היכולת והכשלון המהדהד, מאמן הקבוצה ארז בנודיס, שמונה לפני שלושה חודשים לתפקיד, ממאן לאבד תקווה. "ממש לא השלמנו עם הירידה, אנחנו רחוקים מזה", הוא מספר בראיון ל"דאבל פס". "אנחנו רק 5 נקודות ממקום שמוביל למבחנים וכרגע במצב שלנו היום לשם אנחנו מכוונים. יש שלוש קבוצות בליגה הזו, אנחנו, הפועל ירושלים ונצרת עילית שנאבקות על המקום במבחנים".  
 
על הסטטיסטיקה הכושלת של הקבוצה העונה אמר המאמן: "בטוח שניצחון אחד ב-20 משחקים? נראה לי שיותר. אבל בכל מקרה אני מעדיף להסתכל על הנתונים שלי. 5 נקודות ממבחנים זה משהו שאפשר לסגור במשחק וחצי, ונשארו עוד 12 משחקים ו-36 נקודות בקופה. הכל פתוח". 
 
בנודיס מנסה לשדר עסקים כרגיל ומדבר על אופטימיות רבה בקרב בעלי התפקידים במועדון: "השחקנים מאמינים, הצוות המקצועי מאמין, ההנהלה מאמינה, אנחנו עובדים קשה והיינו רחוקים פסיעה מלהשיג יותר נקודות בתקופה האחרונה, אבל קרו כל מיני דברים כאלה ואחרים שאני לא אכנס אליהם עכשיו. אני לא מתעלם מהמצב, המצב הוא לא אידיאלי, אבל הכל פתוח. כמו שאמרתי יש 36 נקודות צריך להסתכל על זה בצורה הזאת. אם מישהו חושב שצריך להרים ידיים שיהיה בריא. אני לא אחד שמרים ידיים ולא חושב שהמצב הוא אבוד. עברתי הרבה בכדורגל".
 
בנודיס הוסיף: "אנחנו לא מתמודדים עם הפועל פ"ת או מ.ס אשדוד, אנחנו מתמודדים עם קבוצות שהם ברמה שלנו, ועוד נשאר לנו לשחק עם שתי הקבוצות האלה אצלנו בבית אז למה צריך להרים ידיים? למה המצב הוא כזה בלתי אפשרי? אני לא חושב. הפועל ירושלים ונצרת עילית צריכות לבוא אלינו הביתה בליגה הסדירה ואחרי זה עוד יש פלייאוף".

איזה שינוי ארז בנודיס הביא מאז שהצטרף?
"אני לא האישיו בקבוצה כרגע. אני זו לא הבעיה של קריית גת. המטרה היא כרגע לראות איך אנחנו מחלצים את העגלה מהבוץ. אני לא מתכחש לזה שהתוצאות הן לא טובות כרגע, במיוחד לא בחודש האחרון אבל עדיין יש סיכוי גדול מאוד, כמו לשתי הקבוצות שמתמודדות מולנו. אנחנו נשחק עד הרגע האחרון כדי לנסות ולהשלים את המשימה".

כזכור, לפני שבוע ימים, בנודיס לקח בצורה קשה את משחק ההפסד מול רמה"ש ובסיום ההתמודדות ביקש לעזוב באופן מידי את המועדון. שחקני הקבוצה ששמעו על ההתרחשות יצאו מיד להגנתו של מאמנם, וביקשו ממנו לשקול בשנית את החלטתו. המאמן, שזכה לגיבוי גם מההנהלה, חזר בו ולבסוף נותר בתפקיד. "חשבתי שבזה שאני אעזוב את הקבוצה זה יעזור ואולי יבוא בנאדם שיביא מוטיבציה אחרת או רוח חיים חדשה. משהו שאני חושב שאולי היה עוזר", הסביר בנודיס. "השחקנים לא הסכימו לחשוב על זה בכלל, קיבלתי עשרות טלפונים, שלא נדבר על הבעלים של הקבוצה שזה ראש העיר, ועל המנכ"ל והיו"ר שעשו לי ים של טלפונים. קיבלתי גם עשרות אסמסים מהאוהדים, שביקשו ודרשו ממני להישאר ולא לנטוש את הקבוצה במצב הזה. מי כמוני אוהב את קריית גת ולא אעזוב את הקבוצה במצב שהיא נמצאת בו. אעשה הכל כדי להשאיר את הקבוצה בליגה".
 


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?