חייבים לך כסף? צלצל לבוזגלו: "לא יכול להיות שדוגמנית וזמר יעשו מיליארדים וכדורגלן לא יגמור את החודש"

יעקב בוזגלו. מיזם נהדר (עדי מלול) יעקב בוזגלו. מיזם נהדר (עדי מלול)
פרויקט מדהים תחת ניצוחו של יעקב בוזגלו בדרך לכבוש את הכדורגל הישראלי. שחקן שמשכורתו לא תשולם יקבל כסף מבוזגלו עצמו שיתמודד בעצמו מול האגודה. "אני אומר לא עוד. מי שרוצה לדפוק שחקנים שיעמוד מולי"

בלא מעט מצבים אנחנו פוגשים, במיוחד בליגות הנמוכות, מקרים בהם שחקנים לא מקבלים את שכרם, לצערנו זה דבר מאוד שכיח. שחקני כדורגל, שלחלקם זו הפרנסה היחידה, מוצאים את עצמם רודפים אחרי יושבי ראש ומתזזים בין בתי משפט כדי לקבל את שכרם שמגיע להם כפי שחתמו בחוזה.

בימים האחרונים, יעקב בוזגלו, אביו של מאור שחקנה של הפועל באר שבע, מקדם סטרט-אפ מדהים שלפיו הוא ימזער את המצבים בהם שחקנים לא יקבלו שכר. "אני מנהל מזה 4 שנים את חברת "הילד ענק", חברה שקמה על מנת לשמור על הזכויות של כדורגלנים. לצערי רוב הכדורגלנים עושים את כל הטעויות בדרך, ועל כן לקחתי על עצמי ללוות כדורגלנים, בעיקר צעירים למרות שמגיעים אליי בכל הליגות ובכל הגילאים ולמעשה לשמור על האינטרסים שלהם" כך אמר בוזגלו.

"אחד הדברים שמקוממים אותי בליגות הנמוכות הוא העניין שלא מעט קבוצות לא משלמות, ואם השחקן כבר רואה את הכסף זה קורה לא בזמן. אם זה היה קורה לאדם שעובד במשרה רגילה מטבע הדברים זו הלנת שכר, במקרה של כדורגלנים מעבירים את זה על סדר היום וכאילו הכל בסדר. שוכחים שלכדורגלנים יש הוצאות ולא מעט פעמים גורמים להם לוקחת הלוואות, אני אומר לעצמי לא עוד".

בוזגלו הסביר על הפרויקט: "אני יוצא בפרויקט שכדורגלנים מהליגות הנמוכות יסירו דאגה מליבם. היות ומדובר בסכומים קטנים שאגודות לא משלמות להם ובטח לא בזמן, יש לי את הכלים להתמודד עם מצבים מהסוג הזה. היום בליגות הנמוכות, להבדיל מהעבר, שחקנים צעירים באים לשם כדי לקבל במה, לכן אני חושב שאלה צריכים לקל יחס והכי טוב שאפשר ועל כן אמרתי שאני יעמוד מאחוריהם יחד עם החברה. אם יהיה מצב שבו האגודה לא תשלם להם, תוך 7 ימים השחקן יגיע אליי ויהיה לו צ'ק מוכן על פי ההסכם שהם חתומים ואני יהיה זה שישבור את הראש מול האגודה עצמה".

בוזגלו הוסיף: "אחד הדברים שמפחידים את הכדורגלן זה שבעצם הוא יתקשר בצורה כזאת או אחרת עם האגודה ולא יהיה נעים לו להיכנס למאבקים האלה. אסור לשכוח שזה שכר שמגיע לשחקן וזה למעשה המוטיבציה של השחקן ואם את זה אין לו אז איך הוא יכול לתפקד?".

"לי אין ספק שאני אקבל את הכסף שמגיע לי. אגודה שלא יכולה להתנהל בצורה מכובדת מול שחקנים שתודיע על סגירה, אין טעם שיהיו אגודות כאלה בארץ. אני אתמודד מולם יש לי את כל הכלים החוקיים. השחקן יהיה עם ראש שקט, שיחשוב על איך לתת את התפוקה".

לשאלה כי השחקן עלול להיפגע מקצועית בעקבות התערבות כזו או אחרת אמר: "יש פה הפרדה וחייבת להיות. אין שום קשר בין השניים. מגיע לשחקן שכר, הוא לא המציא, יש לו הסכם מול האגודה שצריכה לעמוד בהתחייבויות שלה, אם לא יש לנו את כל הכלים החוקיים להתנהל מולם כשבעצם הכדורגלן מחוץ לתמונה. בדרך כלל החוסר נעימות היא זו שגורמת לו לוותר על הזכות הבסיסית שלו, ואני שואל למה? לא יעלה על הדעת".

"אם לא נתחיל לעשות סדר בדברים מסוימים אנחנו מאבדים את הענף שאנחנו כל כך אוהבים ורוצים לקדם. למה מביאים את היורו? ומביאים תכניות כדי לקדם את הספורט כשבעצם בדברים הבסיסיים לא עומדים בהם. לא יכול שדוגמנית תעשה מילונים וזמר יעשה מיליארדים בעוד שכדורגלן בקושי יגמור את החודש".

יחד עם זאת, בוזגלו מתכוון לפתור בעיה נוספת. כידוע, ישנם מועדונים שמחתימים שחקנים צעירים שעברו את גיל 18 ובכל זאת אלה לא מקבלים שכר: "שחקנים שאין להם הסכם שכר ועברו את גיל 18 זה מנוגד לחוק ואני מתכוון להילחם בזה. כל שחקן שיצטרף אליי אני אדאג שבגיל 18 ויום יהיה לו הסכם שכר מול האגודה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גם בליגה א' וליגה ב' צריך בקרה תקציבית ומינימום תקציב .ההתאחדות עושה לעצמה חיים קלים שהיא פוטרת את הליגות הנמוכות מזה. וכשאין בטחונות לך חפש מי ישלם לך בבתי משפט יפה שבוזגלו נכנס בחלל הזה אבל ההתאחדות אשמה במחדל..
3
אדם צבוע ורודף תקשורת
(שחקן עמישב לשעבר: 17:07 28-02-2016)
אבא בוזגלו.לא זכור לי שקשקתה ודיברתה כשהבן שלך אימן במכבי עמישב שםם חיבים כסף ולא משלמים באופן קבוע.הוא פשוט ברח ולא דאג לשחקנים שהוא הביא אז מה אתה מבלבל את המח .מה יש ?לא ק יבלתה מספיק תשומת לב מהתקשורת.כמו הבן שלך חי מהתקשורת.
4
הוא מנסה לגרום לזה להישמע
(איצק: 19:09 28-02-2016)
כאילו כדורגלנים הם פחות מיותרים מזמרות ודוגמניות??? לא עבד לו
5
ל-3
(יוסף: 21:00 28-02-2016)
כמה אתה צודק,לא מסוגל לנהל מכולת
6
מאמנים ואנשי צוות במחלקת הנוער של הפועל תא עדיין ( היום 29.2) לא קיבלו משכורת חודש פברואר וכולם שותקים
7
לה פמלייה
(נמרוד: 09:11 29-02-2016)
תראו כמה אשים בפמלייה אחת עושים קריירה על הגב שלל הבן והאח(מאור)מה לך ולשחקנים בליגות הנמוכות.פתאום זה חשוב לך.לא תהיה יו" ארגון השחרנים כי אתה סתם אפס.ני היה מקיר אותך והפמילייה אם לא הבן שלך(מאור).
8
ממש לבנת פורן של הכדורגל
(קיקו: 15:05 29-02-2016)
9
יישר כוח
(רונן: 16:25 01-03-2016)
כל הכבוד על היוזמה הברוכה , יש זילזול מאוד גדול בחוזה לשחקנים בליגות נמוכות והגיע הזמן שמישהוא יעשה סדר
10
ששששש
(ששששש: 10:22 02-03-2016)
נא לשלוח מספר טלפון של בוזגלו
11
צא לנו כבר מהוריד טמבל
(בוזגלו שמוזגלו: 15:05 06-03-2016)

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?