ליגות ב' ו-ג' - סיכום סופ"ש

חזרו לנצח. שחקני קרית אונו (אלי שמואלי) חזרו לנצח. שחקני קרית אונו (אלי שמואלי)
בליגה ב': כפר כנא מתקרבת לליגה א', רובי שפירא הפסידה, תחתית דרום א' רותחת ובדרום ב' דימונה וב"ש שוב ניצחו. בליגה ג': ממבע, נורדיה, ג'ת וערערה ממשיכות לנצח

עוד מחזור עבר בליגות הנמוכות ובליגה ב' צפון א' מ.ס. כפר כנא יצאה למשחק לא קל בעכו, ניצחה 0:2 את מכבי המקומית מצמד של מוהנד ראדי והשיגה עוד ניצחון בדרך לליגה א'. הפועל בועיינה ניצלה את ההפסד של עכו כדי לפתוח פער במקום השני לאחר 1:3 בחיפה על בית"ר המתדרדרת. הפועל כאוכב כבר שלישית ועשתה זאת לאחר 0:2 ביתי על ביר אלמכסור. בתחתית הורע מצבה של בית"ר כפר כנא, לאחר הפסד חוץ 2:0 לאלנהדה נצרת. בית"ר נהריה ממשיכה לאכזב לאחר 2:1 ביתי לבני סמיע. עירוני בני כאבול שומרת על המקום החמישי למרות 1:1 עם כפר מנדא ו-1:1 הייתה גם התוצאה בין בני נחף לקבוצת התחתית של אחי עכו.

בצפון ב' ספגה המוליכה, רובי שפירא חיפה, הפסד חוץ מפתיע, 1:0 לבני זלפה. מי שניצלה זאת כדי לצמצם את הפער לשש נקודות היא הפועל אום אל פאחם, שעם 0:2 בחוץ על עין מאהל פתחה מחדש את המאבק על העלייה. מ.ס. דבוריה לא מוותרת על המקום השלישי, לאחר שניצחה בחוץ 1:2 את מכבי אום אל פאחם, שמצידה מאבדת גובה בקרב על הפליאוף העליון. סנדלה גלבוע איבדה נקודות בקרב על המקום השלישי כשסיימה רק ב-0:0 עם רמות מנשה, אבל נשארה רגועה לגבי המקום הרביעי לאחר שכפר קרע לא ניצלה זאת והפסידה 2:1 בחוץ לצעירי טורעאן. בתחתית נפגשו שתי האחרונות, איחוד בני בקה ופרדס חנה ולא יכלו זו לזו כשסיימו ב-2:2 רע לשתיהן. הפועל דלית אל כרמל ממשיכה לאסוף פה ושם ניצחון, הפעם 0:1 קטן על עירוני יפיע. מכבי סולם לא התרגשה מהניצחון של דליה ועם 0:1 קטן משלה, סיבכה את השאיפות של אחי איכסל להתברג בפליאוף העליון.

בדרום א' התחתית מתחממת כאשר רק שלוש נקודות מפרידות בין המקום השמיני לאחרון. הפועל קרית אונו (צמד לטל חבה) התפוצצה עם 0:5 גדול בחוץ על צפרירים חולון שהסתבכה בתחתית. גם בית"ר פ,ת השיגה ניצחון חשוב בתחתית, 3:4 על בית דגן, משער ניצחון של אביעד זרביב בדקה ה-87. גם רמת ישראל וצעירי טייבה עדיין קרובות לאיזור המסוכן לאחר שנפרדו ב-1:1. בצמרת שמרה יפו על פער חמש הנקודות לאחר 0:2 בחוץ על נחלת יהודה שגם הסתבכה בתחתית. הפועל כפר קאסם (צמד לאיתי אוחיון) גברה 1:3 על פרדסייה ואפשרה ללזרוס חולון, שניצחה 0:1 את בית"ר ר"ג, לטפס למקום החמישי. מ.ס. טירה ניצחה 0:2 את אור יהודה ופתחה ממנה פער של ארבע נקודות במקום השלישי. במשחק נוסף רו"ח ת"א חזרה לנצח ועשתה זאת עם 1:2 על כפר יונה שגם היא די קרובה לתחתית.

בדרום ב' שתי המוליכות שוב ניצחו. מ.ס. דימונה יצאה לוסרמיל וחזרה משם עם 0:2 גדול על מכבי ב"ש, ששוב לא מצליחה לברוח מהתחתית. מ.ס. ב"ש, עם דורון ממן על הקווים, יצאה לדימונה ועם צמד של דודו פלס חזרה משם עם 1:4 גדול על שגב שלום. עירוני מודיעין הביסה 1:6 את הפועל מרחבים ועלתה על חשבון שגב שלום למקום החמישי. בית"ר מעלה אדומים איבדה שתי נקודות חשובות בקרב על המקום השלישי כשסיימה ב-1:1 ביתי עם בית"ר יבנה, אבל יניב לא ניצלה זאת וחזרה רק עם 0:0 מגבעת זאב. בתחתית הפועל רהט שוב הפסידה, הפעם זה קרה ברחובות כאשר בני יצ'לאל גברה עליה 2:3. צמד של אקרם אלהוזייל סידר לצעירי רהט 0:2 ביתי על בית שמש ובמשחק נוסף נפרדו מכבי נתיבות וקרית מלאכי ב-1:1.

ממשיכים להוליך את הטבלה. אוהדי דימונה (איציק קדוש)
בליגה ג' גליל עליון בני ממבע אמנם לא דרסה, אבל 0:1 קטן על בני ראמה שמר אותה בפער מבטיח בפסגה. חצור הגלילית כבר הובילה 0:3 בדקה ה-23 על בני מעלות אבל שחקני האחרונה החליטו לרדת מהמגרש והמשחק הופסק. חצור צפויה לקבל ניצחון טכני. מ.ס. ג'וליס ממשיכה לארוב מאחור לאחר 0:1 קטן על עראמשה דנון. נהריה שוב הפסידה, הפעם 5:3 בחוץ לג'ת הגלילית. אחווה ירכא ניצחה 1:2 את מרום הגליל, פקיעין הביסה 1:6 את הפועל תרשיחא ובני חורפיש הביסה 0:5 את בני בענה.

עוד ניצחון לאוסף. שחקני בני ממבע (ענאן עמאשה)
בגליל תחתון לא שיחקה המוליכה צעירי שפרעם לאחר שפעילותה של דיר חנא הופסקה. גם בני שעב לא שיחקה מה שאיפשר לאחווה ערבה להתקרב לשתיים לאחר 0:4 על כפר מנדא, שנותרה עם שמונה שחקנים. בני נוג'ידאת (צמד לאודי אדרי, חזרה מטמרה עם 1:3 על צעירי המקומית. בדרבי הקטן של טמרה סיימו מכבי וחלת אל שריף ב-1:1. דיר אל אסד הביסה 1:4 את בני עראבה ובני אעבלין גברה 1:2 על בסמת טבעון.

ביזרעאל עתה בני ערערה (שלושער למוחמד עקל) עוד צעד לעבר ליגה ב' כשהביסה 1:5 בחוץ את בית,ר עין מאהל. בני פרדיס ממשיכה להיות במרחק של 14 נקודות מערערה ורביעייה של קאסם לואבנה סידר לה 0:5 על נצרת עילית המאכזבת. גם בית"ר עפולה ממשיכה להפסיד לאחר 3:2 בחוץ לבית,ר אום אל פאחם. בני מושריפה ואחי ערערה סיימו ב-2:2 וגם אלאתיחאד נצרת ובני מוסמוס לא ניצחו ונפרדו ב-1:1.

בשומרון נדחה המשחק בין ג'סר אל זרקה למוליכה, הפועל טירת הכרמל, מה שאפשר לקרית ים להיצמד למוליכה עם 0:2 בחוץ על מכבי עוספיא שהתרחקה מהצמרת. גם עירוני ברטעה התרחקה מהצמרת לאחר 1:1 בחוץ עם מכבי טירת הכרמל. בית"ר פרדס חנה השיגה 0:1 על עין סהלה, אור עקיבא חזרה מחדרה עם 1:2 על בית"ר ונוה שאנן גברה 1:3 בדרבי על הפועל חליסה.

בשרון הגדילה בני ג'ת את הפער עוד יותר לאחר שניצחה 0:2 בחוץ את בית"ר טוברוק וניצלה את ההפסדים של אריאל (3:1 בחוץ להשרון נתניה) ושל שמשון כפר קאסם (2:0 בחוץ לשמשון בני טייבה). גם בני קלנסואה (צמד לאיסלאם חטיב) איבדה שתי נקודות חשובות ויתרון של שני שערים כשסיימה ב-2:2 עם הפועל אורנית. אותו דבר קרה לבני רעננה במשחק החוץ שלה בכפר ברא (צמד לרייאן סלים) והקבוצות נפרדו ב-2:2. משחק רב שערים היה בכפר קאסם, שם גברה ניבראס 3:4 על מ.ס. נתניה.

בת"א כל ארבע הראשונות השיגו ניצחון. שמשון ת"א יצאה ליפו וגברה 1:2 קטן על אליצור. קרית שלום אירחה את בית,ר יפו והשיגה 2:3 קשה, אבל שמרה על פער סביר מהשמשונים.
גם השקמה עוד חולמת ואין כמו יריבה נוחה כעוצמה חולון כדי להשיג 2:5 קליל. בני יהוד יצאה לנוה גולן וחזרה משם עם 1:3 על הפועל המקומית. שיכון ותיקים (שלושער לאופיר מיארה) חזרה לנצח ונחלצה מפיגור מוקדם מול אליצור יהוד בדרך ל-1:5 קליל. מכבי פרדס כץ רשמה ניצחון שני ברציפות, הפעם 2:3 בחוץ על ספרטק ר"ג. אור יהודה עלתה מהמקום הלפני אחרון למקום ה-12 לאחר 0:1 קטן על האחרונה, בית"ר עזרא.

במרכז נורדיה כבר מריחה את העלייה לאחר 0:6 קליל בבית על טירת שלום. עירוני לוד לא שיחקה וההפסד של גדרה, 3:2 לקרית עקרון, הגדיל את הפער מהמקום השני ל-12 נקודות, שישה מחזורים לסיום. הפועל בת ים חזרה ממבשרת ציון עם 2:3 נאה ואילו צמד של אברהם מלסה לא מנע תבוסה 5:2 של הפועל רמלה להפועל מצליח. מ.ס. ראשל"צ וצעירי לוד סיימו ב-0:0 מאכזב.

מריחים את ליגה ב'. אוהדי נורדיה (אלי שמואלי)
בדרום שדרות לא שיחקה ומכבי אשדוד (רביעייה לאריאל טרבלסי) ניצלה זאת כדי לפתוח פער של שלוש נקודות בפסגה לאחר 1:5 על צעירי אלמחדי. מי שעוד ניצלה את המנוחה של שדרות היא א.ס. אשדוד, שעם 0:6 על אשקלון נצמדה לשדרות. גם הפועל בני אשדוד לא מוותרת והשיגה 3:4 קשה על אלסלאם רהט. הפועל ירוחם שוב אכזבה וסיימה רק ב-1:1 עם אלהושלה. מכבי דימונה אירחה את חורה ושתי הקבוצות לא יכלו זו לזו וסיימו ב-3:3, שזו הייתה התוצאה גם משחק בין כסייפה לערד. שער של מאיר בוכובזה סידר למ.כ. 0:1 בחוץ על אליצור יהודה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
תעלו את דור העתיד לבוגרים
(אוהד צפרירים : 21:55 06-03-2016)
רק עם הצעירים נשאר בליגה !! אלה שחקנים עם חשק
2
ביום שחבל מודיעין הועלמה מהליגה בגלל פרובוקציה של שחקני קבוצה אחרת.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?