איש האבטחה שריסס בגז מדמיע את אוהדי קטמון במגרש בעפולה הושעה מעבודתו

אוהדי קטמון ביציעי עפולה (צילום: דף פייסבוק הפועל קטמון) אוהדי קטמון ביציעי עפולה (צילום: דף פייסבוק הפועל קטמון)
פרסום ראשון: אחת מהפרשות הקשות והמבישות של העת האחרונה הגיעה לפני דקות לסיומה. בפניי ראש מערך האבטחה במגרש בעפולה, הוצג סרטון וידאו המוכיח כי אחד מעובדיו ריסס בגז מדמיע ובאופן מסוכן את אוהדי הפועל קטמון. העובד הושעה במידית והוא יפסיק להיות חלק ממערכי האבטחה במגרשי הכדורגל

בלעדי: בהתערבות אתר "דאבל פס", הגיעה לפני דקות אחדות לסיומה אחת מהפרשות הקשות והמבישות ביותר במגרשי הכדורגל.

בשישי האחרון התארחה קבוצת הפועל קטמון אצל הפועל עפולה. בסיום המשחק פרצה קטטה אלימה בין אנשי מערך האבטחה במגרש לבין אוהדי הפועל קטמון. 

הקטטה והתגרה האלימה שהתפתחה במקום נסגרה בסופו של דבר בלחיצת יד ובהסכמה שלא להגיש תלונות הדדיות בין המנהל המקצועי של הפועל קטמון, שי אהרון ובין יגאל אעידן, ראש מערך האבטחה במגרש ובעל חברת האבטחה.
 
על דבר אחד לא היו מוכנים בקטמון לעבור לסדר היום. במהלך האירועים רוססו אוהדי קטמון בגז מדמיע על ידי מאבטח שעבד במקום מטעם חברת האבטחה. בשעות הבוקר זומנו מנהל האירוע, עמית אשכנזי, המשמש גם כמנהל האצטדיון, ויגאל אעידן, הבעלים של חברת האבטחה, לתשאול ותחקור במשטרה לנוכח האירועים.
 
לנוכח קשר השתיקה בין המאבטחים השונים של החברה לא הייתה ידועה זהותו של אותו מאבטח שעשה שימוש בגז המדמיע. בקטמון דרשו את פיטוריו המידיים של המאבטח בעוד שאשכנזי ואעידן טענו כל העת כי הם כלל אינם יודעים את זהותו. 
 
לפני דקות אחדות הועבר לאעידן סרט הוידאו המצביע על זהותו של המרסס בשעת המעשה. בעקבות כך, הודיע אעידן באופן נחרץ וחד משמעי על השעייתו של המאבטח באופן מידי מעבודתו.

אעידן, אשר נחשב לאחד מראשי מנגנוני האבטחה המובילים במגרשי הספורט מסר ל"דאבל פס": "אני המום, נסער ומתבייש. לא אעבור על כך לסדר היום. אותו מאבטח שזהותו עכשיו ידועה לי לא יעבוד כבר לעולם במגרשי הספורט. השעתי אותו מעבודתו ואני מתכוון לטפל בנושא בכל חומרת הדין. לא אעבור על כך לסדר היום. לא היה כל צורך בשימוש בגז מדמיע ואני שוב מביע את התנצלותי הכנה בפניי אנשי ואוהדי הפועל קטמון".

יו״ר הפועל קטמון, ירון דוויק, מסר בתגובה: ״מבקש להבהיר הפרשה לא הסתיימה כלל. לפני מספר שעות שלחנו מכתב תלונה למשטרת עפולה וכן למינהלת על אירועי יום שישי. אנחנו לא עוברים לסדר היום על המפגן האלים הזה שכלל את ראש חברת האבטחה יגאל אעידן וגם מנכ״ל עפולה הסתובב באזור המהומה ושיקר בראיון מצולם על כך שהוא לא היה שם. אנחנו מצפים מהמשטרה לברר את המקרה עד תום איננו מסתפקים בפיטורי מאבטח ואנו מצפים מהמשטרה והמנהלת לחקור את הנושא עד תום״.

 
 


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גם המאבטח שלו וגם הוא צריכים ללכת לכלא על זה שהתיזו גז פלפל ודפקו אלות לתוך הפנים של ילדים בכיתה י שלא עשו להם כלום. לא השעיה ולא בטיח. מדינה של בריונים
2
חחחח
(הפועל ירושלים: 20:44 20-03-2016)
מגיע להם בוגדים
3
עפולה תתביישו
(ירושלמי: 10:19 21-03-2016)
מה זה הברבריות הזו בסה"כ באנו לעודד את הקבוצה שלנו ועוד המנכ"ל שלכם מתנער מהמקרה. האפסורד שהוא הוא לא יודע שיש מצלמות
4
יש גם אלימות בקטמון.
(בנימין: 15:49 21-03-2016)
בקטמון יש קבוצת אוהדים קטנה ואלימה במיוחד. אחרי אירועי הדרבי ההנהלה שלהם הבטיחה לטפל בהם ולהרחיק את מובילי האלימות מהיציעים. מסתבר שמפעם לפעם הם חוזרים, ובלי קשר למה שקרה בעפולה, צריך להזהר ממה שיקרה בדרבי הקרוב - צריך להרחיק אותם מהמשחק הטעון הזה.
5
יאללה לפרק את ירושלים
(קטמון: 16:15 21-03-2016)
2 סתום תפה הלוואי עליכם
6
כתבת שלא היה שום דבר חריג אולי בטעות היית במשחק של ביתר עפולה ...
7
אלו פני עפולה ופני הכדורגל בישראל
(לב אדום מקטמון: 07:33 22-03-2016)
והיכן ההתאחדות?