שיגעון לאומי: הליגה הכי משוגעת בנקודת רתיחה

מ-10 תצאנה 6 בלבד. הליגה הלאומית רותחת מ-10 תצאנה 6 בלבד. הליגה הלאומית רותחת
פ"ת במקום ה-3, אבל בתסריט הגיוני היא עוד עלולה למצוא עצמה מחוץ לפלייאוף העליון בלאומית. בית"ר ת"א/רמלה במקום ה-11, אבל יש סיכוי סביר שתסיים בין שמונה הראשונות. 10 קבוצות נאבקות על 6 כרטיסים, 3 משחקי ראש בראש

משוגעת, שקולה, לא צפויה ורווית דרמות, כל התיאורים הללו מתאימים לליגה הלאומית. זו שבשנים האחרונות איבדה את זהותה התחרותית בעקבות יתרון של קבוצה אחת, חזרה השנה להיות מה שגרמה לכולם להתחבר אליה. ביום שישי הקרוב תגיע העונה לנקודת רתיחה במחזור הסיום של העונה הסדירה, שיצמצם את מועדון 12 הקבוצות שנמצאות בתמונת העלייה ל-6 בלבד. מ.ס אשדוד והפועל אשקלון הבטיחו את מקומן בפלייאוף העליון, אולם כעת נותרו בתמונה עוד 10 קבוצות שחולמות על ליגת העל, וייאבקו על 6 כרטיסים הנותרים שישאירו להן סיכוי להתחרות על כך עד לסיום העונה. עד כמה המאבק צמוד? הפער בין רמת השרון שבמקום ה-12, לבין השניה, הפועל אשקלון, עומד על 7 נקודות בלבד. רגע לפני המחזור הדרמטי ביום שישי, עושים לכם סדר בתמונת הסיכויים של קבוצות הצמרת.

מקום 3: הפועל פתח תקווה
מס' נקודות: 44
יריבה: הפועל עפולה
מצב בטבלה: למרות סיבוב שני חלש בו ניצחו רק פעמיים, המלאבסים נמצאים בנקודות זינוק טובה לקראת העפלה לליגת העל. ביום שישי הם יתמודדו מול הפועל עפולה של אייל לחמן כשנקודה תבטיח להם את ההזדמנות להילחם על העלייה במשחקי הפלייאוף. בעקבות הפרש שערים עדיף, גם במקרה של הפסד הסיכויים הם לטובת הקבוצה של פליקס נעים, כשרק תסריט שיכלול שלוש נקודות של ראשון לציון והפועל רמת גן בשילוב ניצחון רב שערים של בית"ר תל אביב/רמלה, תיקו לפחות של קטמון והכרעה באחי נצרת-לוד יותיר את הפועל פתח תקווה מהפלייאוף העליון. אם נשפוט לפי מה שקורה למלאבסים בשנים האחרונות במחזורי הסיום, זה לחלוטין מקרה ריאלי.

מקום 4: הפועל קטמון
מס' נקודות: 44
יריבה: הפועל ירושלים
מצב בטבלה: פרדי דוד הגיע לפרויקט האוהדים כשהוא היה בסכנת ירידה, והוביל אותו כפסע לפני הבטחת עונה נוספת בליגה השניה בדרך לביסוס המועדון הצנוע. רצה הגורל וקטמון תוכל להגיע להישג הגדול בתולדותיה דווקא במפגש מכריע במחזור האחרון מול הסיבה שבגללה הוקמה, הפועל ירושלים בדרבי שיש בו הרבה יותר מספורט. האדומים נמצאים כעת במקום הרביעי, וגם להם נקודה תספיק כדי לעמוד במטרה. במקרה של הפסד, בעקבות הפרש שערים שלילי (5-) הקבוצה עלולה להסתבך, כשתרחיש שישלב ניצחונות של הפועל עפולה, הפועל ראשל"צ, הפועל רמת גן ובית"ר תל אביב/רמלה יותירו אותה מחוץ לפלייאוף.

מתיאס מרטין (עודד קרני)
מקום 5: מכבי הרצליה
מס' נקודות: 43
יריבה: הפועל ראשון לציון
מצב בטבלה: אחרי הטלטלה במהלכה חיים שאבו פוטר, וגם מחליפו עופר טלקר סיים את תפקידו בתום משחק אחד בלבד, הקבוצה של אריאל שיימן התעשתה בדיוק במאני טיים. עם שני ניצחונות ברציפות תחת מאמן הנוער, שרון חיטמן, הצהובים נמצאים בעמדת זינוק נהדרת במחזור האחרון, בו יתמודדו מול הפועל ראשון לציון. הקבוצה מהשרון זקוקה ל-3 נקודות בכדי לסיים את הקאמבק ולהישאר בפלייאוף העליון ללא תלות בקבוצות אחרות. גם תיקו צפוי להספיק להרצליה, לה הפרש שערים חיובי (6+) על פני היריבות שמתחתיה. מנגד, במידה והצהובים יפסידו, מקרה שמשלב ארבע מתוך שש התוצאות הבאות יותיר אותה בחוץ: ניצחונות של רמת השרון, עפולה, בית"ר תל אביב/רמלה, הכרעה באחי נצרת-בני לוד ותיקו ומעלה להפועל רמת גן.

מקום 6: מכבי אחי נצרת
מס' נקודות: 43
יריבה: בני לוד
מצב בטבלה: בדומה לפרדי דוד, גם ניסן יחזקאל הצליח לחולל מהפכה של ממש בקבוצה מהמגזר. הירוקים שפתחו את העונה עם רפעת טורק על הקווים, הצליחו להתאושש ואם ישיגו 3 נקודות מול בני לוד, יבטיחו את מקומם בפלייאוף העליון. בתסריט של תיקו רק שילוב של ניצחונות של רמת גן, עפולה, ראשון לציון ונקודה ומעלה לקטמון, יותירו את נצרת מחוץ לפלייאוף. הפסד לעומת זאת, עלול להותיר את יחזקאל מחוץ לפלייאוף, שכן תרחיש שמשלב שלוש מבין 5 המקרים הבאים: תיקו ומעלה של ר"ג, ניצחונות לרמה"ש, עפולה, ראשון לציון ובית"ר ת"א/רמלה ישלח את הירוקים למאבקי ההישרדות.

מקום 7: הפועל רמת גן
מס' נקודות:
42
יריבה: הפועל אשקלון
מצב בטבלה: האורדונים לא מצליחים להתאושש מעזיבת דני גולן. הקבוצה עם אחד התקציבים הגבוהים בלאומית לא ניצחה כבר ארבעה מחזורים, מתוכם שלושה תחת סייג, דבר שסיבך אותם משמעותית במאבקים על הפלייאוף. המחזור האחרון גם כן לא האיר פנים לאדומים שיתמודדו בחוץ מול הפועל אשקלון שלא הפסידה כבר 13 מחזורים. ניצחון יבטיח לרמת גן מקום בפלייאוף העליון, אולם תיקו או הפסד עלולים להותיר אותם מחוץ לפלייאוף. במצב בו ירדו מנוצחים מאיצטדיון סלה הם זקוקים להפסד של בני לוד בשילוב מעידות של עפולה, ראשל"צ, בית"ר תל אביב/רמלה ורמת השרון, שלא ינצחו במשחקיהן. האורדונים יקוו לשחזר את המחזור האחרון אשתקד, בו הגיעו למחזור האחרון במצב דומה, ושער בדקה ה-94 איסמעיל לינגאנה בדרבי מול הכח רמת גן, העלה אותם לפלייאוף העליון.

מקום 8: בני לוד
מס' נקודות: 42
יריבה: אחי נצרת
מצב בטבלה: אבו סובחי בוודאי לא חשב שכך תיראה העונה שלו, בטח לאחר שצירף בינואר את דני פרדה, אביב חדד ומשה בן לולו. עם שישה משחקים ללא ניצחון, הקבוצה חייבת לנצח את אחי נצרת בכדי להישאר בפלייאוף העליון. בתסריט של תיקו או הפסד, ניצחונות של אחת מארבע הקבוצות: רמת השרון, עפולה, ראשון לציון ובית"ר תל אביב/רמלה יותיר אותה בחוץ. במצב של הפסד, אפילו אם היריבות לא ינצחו, ואילו הקבוצה של לחמן תשיג תיקו מול הפועל פתח תקווה, הדבר יותיר אזברגה מחוץ לשמינייה. אימורו לוקמן, שצבר את הכרטיס הצהוב החמישי שלו יעדר מההתמודדות.

מקום 9: הפועל עפולה
מס' נקודות:
41
יריבה: הפועל פתח תקווה
מצב בטבלה: הקבוצה של אייל לחמן, שסומנה כאחת המועמדות לעלייה, נכנסה לכושר טוב בשלב מאוחר מידי העונה, וכעת היא חייבים להשיג 3 נקודות באצטדיון המושבה מול הפועל פתח תקווה בכדי להבטיח פלייאוף. גם בתסריט של תיקו, המועדון מבירת העמק עשוי להעפיל לפלייאוף העליון, אבל יהיה חייב נס בו בני לוד, רמת השרון, בית"ר תל אביב/רמלה וראשון לציון יפסידו במחזור הסיום. בכל מקרה, הפסד יותיר את הצפוניים מחוץ ל-8 הראשונות.

שחקני עפולה (ארנון לוי)
מקום 10: הפועל ראשון לציון
מס' נקודות: 41
יריבה: מכבי הרצליה
מצב בטבלה: הקבוצה של אייל ברקוביץ' שזכה למחמאות לאורך כל השנה, מוצא את עצמו במחזור האחרון עם הגב אל הקיר. הכתומים שהציגו כדורגל התקפי לאורך כל השנה, שילמו ביוקר על חוסר הניסיון וכעת חייבים לנצח את מכבי הרצליה בבית כדי להעפיל לפלייאוף העליון. הנהלת הקבוצה מעיר היין החליטה על כניסה חופשית של אוהדים להתמודדות, כשתרחיש של תיקו והפסד, יותיר את ראשון לציון בפלייאוף התחתון.

מקום 11: בית"ר תל אביב/רמלה
מס' נקודות: 41
יריבה: מכבי יבנה
מצב בטבלה: פרויקט המושאלים של מכבי תל אביב, לו ההגנה הגרועה בליגה הלאומית, החל להציג יכולת טובה במחזורי הסיום, עם 4 ניצחונות ב-5 המחזורים האחרונים. אולם יכול להיות שמדובר במעט מידי ומאוחר מידי עבור הקבוצה של עמיר תורג'מן. כעת היא תהיה חייבת לנצח את היריבה מהתחתית בכדי להשאיר לעצמה סיכוי לעלות, כשהפסד או תיקו יותיר אותה מחוץ לתמונה. למזלה של החבורה של עמיר תורג'מן, המחזור האחרון סידר 3 מפגשי ראש בראש בין קבוצות שנאבקות על הפלייאוף העליון: לכן במידה שהקבוצה המאוחדת תנצח, ולמרות שהיא במקום ה-11, סיכוייה יהיו טובים. ניצחון בכל הפרש יבטיח לה לעקוף את הרצליה/ראשל"צ (תלוי בתוצאה ביניהן) ואת אחי נצרת/לוד (תלוי בתוצאה ביניהן) – ולכן העיניים יופנו למשחקיהן של קטמון, עפולה ור"ג – ושם למעשה בית"ר ת"א/רמלה צריכה דבר מאוד פשוט: שגם אם קטמון לא תפסיד, ור"ג תנצח, לא ייצא מצב שעפולה מנצחת את הפועל פ"ת ולאחר המשחק הפרש השערים של שתיהן טוב משל בית"ר ת"א/רמלה.

שחקני בית"ר ת"א/רמלה (לירן מולדובן)
מקום 12: עירוני רמת השרון
מס' נקודות: 40
יריבה: מ.ס אשדוד
מצב בטבלה: הקבוצה שהייתה ההפתעה הנעימה של הסיבוב הראשון, דעכה בהמשך העונה ומצאה עצמה במחזור האחרון כשרק נס ישאיר לה סיכוי. ללא גולן אלקסלסי, החבורה של ליאור זדה תצטרך להתמודד בחוץ מול המוליכה, מ.ס אשדוד. בזכות הפרש שערים חיובי בו היא מחזיקה, מקרה בו אחד מהשלושה יתקיים: הפועל עפולה, הפועל רמת גן ובית"ר תל אביב רמלה לא ינצחו, יסדר לה מקום בפלייאוף. תסריט שבו רמת השרון מסיימת בתיקו או מפסידה באיצטדיון הי"א, יסלול את דרכה לפלייאוף התחתון.


 

תגובות

+ הוסף תגובה