טועמה: "דרבי זה דרבי. אנחנו צריכים את האוהדים"

יודע מהי המשמעות של הדרבי. טועמה (רולנדי ברנשטיין) יודע מהי המשמעות של הדרבי. טועמה (רולנדי ברנשטיין)
רגע לפני שריקת הפתיחה (21:30) אחד השחקנים בעל היסטוריה עשירה במשחקי דרבי יודע כי המשחק הערב מול מרמורק הוא המכשול האחרון של הקבוצה בדרך לליגה הלאומית

האם מכבי שעריים תרשום ניצחון יוקרתי בדרבי ומעבר לכך גם תעשה צעד משמעותי אל עבר העלייה?

בצד הכחול של העיר רחובות מבינים כי המשחק הערב (21:30) מול היריבה העירונית, הפועל מרמורק, הוא למעשה המכשול היחידי שנשאר לקבוצה בדרך לליגה השנייה. במקרה של ניצחון מכבי שעריים תבצע צעד משמעותי לעבר העלייה ורבים מאוהדיה יוכלו כבר להתחיל ולצנן שמפניות.

מהצד השני, גם התסריט השחור עובר אצל אנשי מכבי שעריים, במקרה של הפסד הפער בין הקבוצות יעמוד על 2 נקודות ובעיקר האכזבה של הצוות הניהולי יחד עם האוהדים והבעלים אלדד פרי יהיה גדול מתמיד. פרי והצוות שלו קיוו לעלות בצורה חלקה יותר, אך למרות הקשיים והמשברים שעברה הקבוצה נראה כי ניצחון בדרבי יהיה סיומת נהדרת עבור הכחולים מרחובות.

בצוות המקצועי של שעריים עמלו ביומיים האחרונים בלמידה אחר שחקני מפתח של מרמורק. גם בקרב השחקנים מבינים את חשיבות המשחק ובצוות המקצועי מקווים שהשחקנים הותיקים של המועדון אמורים להביא מהניסיון שלהם בקרב מול מרמורק.

אחד השחקנים המשמעותיים הוא הקשר סלים טועמה. טועמה שעבר לא מעט משחקי דרבי תל אביבים מבין את הקושי במשחק אבל מגיע מוכן מתמיד: "דרבי זה דרבי ויהיה משחק מאוד קשה מול קבוצה טובה ודינמית. למרמורק יש מספיק שחקנים טובים בכדי להקשות עלינו". טועמה גם מבין את החשיבות עבור אוהדי הקבוצה ואומר: "כולם יודעים כמה זה חשוב לאוהדים שלנו המשחק הזה גם בגלל התחרות בליגה וגם בגלל היוקרה בעיר. אני מקווה שרבים מהם יבואו לעודד אותנו ואנחנו צריכים אותם ואני מקווה שנשמח אותם בסיום".

מהצד השני, במרמורק ממשיכים בהכנות למשחק כאשר במועדון הוחלט בסופו של דבר שלא לשתף את דניאל טסאו שהגיע לקבוצה כמושאל ממרמורק. במועדון הבינו כי המצב הנפשי הלא פשוט שבו נמצא השחקן לא יביא תועלת ולכן הסכימו לעזור לו ולהשאיר אותו מחוץ לעניין.

במרמורק התייסו לנושא ואמרו: "טסאו שחקן טוב שתרם רבות אבל כמו שהוא נראה בימים האחרונים, עדיף שלא ישחק". מאמן הקבוצה אלכס ברמכר התייחס למשחק בתוכנית "שישי ושערים" ואמר: "הספקתי כבר להכיר את הקבוצה. קיבלתי קבוצה טובה, שמחה ומאומנת כך שהיה לי קל יותר להיכנס לעניינים. אני חושב שדווקא במשחקים גדולים יותר כיף לשחק ואמרתי את זה לשחקנים שלנו. אנחנו באים לנצח כי אומנם לשעריים יש שחקנים עם ניסיון גדול אבל זה לא עובד במגרש והרצון שלנו יכול להביא לנו את הניצחון".

 

סקר דאבל פס

משבר הקורונה כאן אבל לאן הכדורגל שלנו הולך?