ואסים עבאס: "היינו מעל הליגה ועלינו בסטייל"

בעונה הבאה בליגה א' בעונה הבאה בליגה א'
אחת העולות המשמעותיות לליגה א' היא מועדון ספורט צעירי כפר כנא שעושים זאת עונה שנייה ברציפות. מאמן הקבוצה ואסים עבאס מספר על האיכות של הקבוצה שלו ובעיקר על ההישג שלו - שתי עליות בשלוש שנים

מועדון ספורט צעירי כפר כנא עשו היסטוריה וכבר לפני שבועיים חגגו עליה שנייה ברציפות. בכפר כנא סיפרו כי אחת הסיבות העיקריות לעלייה היא המאמן ואסים עבאס. עבאס שהחל לאמן רק לפני שלוש שנים כבר הספיק לזכות בגביע ליגה ג' ובשתי אליפויות ועליות רצופות עם כפר כנא.

איך אתה מסכם את העונה?
"בתור אחד שרגיל לעלות ליגה בתור שחקן, אז זה מיוחד ומעניין יותר לעלות בתור מאמן. במיוחד לאחד כמוני שעלה ליגה שנתיים ברציפות. גם בשנה שעברה וגם השנה עלינו בסטייל ועם פער עצום מהמקום השני".

מה היה מיוחד העונה?

"אני חושב שהייתה לנו קבוצה שעבדה קשה כל העונה. אני מאמן שאוהב סדר ועמידה נכונה ולא מוותר על חדר הלבשה איכותי שידעתי לשמור עליו כל העונה. היו כאן שחקים ממושמעים שהצלחתי לחבר ביחד".

אכן אמרו כי אחת ההצלחות שלך הייתה בחירת שחקנים נכונה?
"הכנתי קבוצה ובחרתי שחקנים משמעותיים דווקא מליגה ב' שמכירים את הליגה ולא הלכתי על כוכבים מליגה א' וליגה לאומית. הניסיון והכישרון של אותם שחקנים העלו אותנו. שיחקנו כדורגל סופר התקפי ויש לנו בקבוצה מלך שערי הליגה והסגן שלו. היה לנו כושר גופני הכי טוב בליגה ויותר טוב מהרבה קבוצות בליגה א'. ידעתי שאם במחזור ה-11 אהיה בפער של שלוש נקודות, הפער יילך ויגדל. בניגוד להרבה מאמנים באמצע העונה כאשר כל המאמנים עבדו על כושר גופני, אני עבדתי על משחקונים והנאה מצד השחקנים וזה השתלם בצורה מעולה. כל מה שתכננתי העונה עבד מצוין".

היית בטוח בתחילת העונה שתעלו ליגה?
"חד משמעית כן. היינו הקבוצה הכי טובה בליגה, ראיתי את הקבוצות בצמרת וידעתי שאנחנו יותר טובים גם משפרעם וגם מבועיינה והם לא יכולים להפריע לנו. הפסדנו את ההפסד הראשון וכבר היינו בפער גדול מהליגה. בחלק מהמשחקים לא חיפשנו לשחק כדורגל יפה אלא רק רצינו לנצח ועשינו את התוצאה".

מה מיוחד אצלך בתור מאמן?
"אני אחד שעובד קשה כמו שהייתי בתור שחקן. תמיד אהבתי שחקנים עובדים וגם העונה בחרתי הרבה שחקנים. שיחקנו כדורגל התקפי והיה לנו גם כושר גופני וגם כושר משחק ברמה גבוהה. כל שבוע עשיתי אימון התקפי".

אתה ממשיך בעונה הבאה?
"כבר דיברו איתי על העונה הבאה ואחרי שעשיתי שתי עליות והבנתי שהמטרה בעונה הבאה תהיה עלייה ונבנה קבוצה איכותית עם תקציב ראוי. רוצים להחזיר עטרה ליושנה משמע להחזיר את מכבי כפר מהעבר לליגה שהיא ראויה להיות בה".

לסיום, מתכוננים כבר לדרבי בעונה הבאה?
"זה עוד משחק עבורנו. לדעתי כל עניין הדרבי כבר נגמר וזה עוד משחק כי מתעסקים בספורט. יש פיקנטריה סביב המשחק אבל לא יותר מזה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה