מאמני העונה: ניסטל ובוזגלו, שחקני העונה: גומה וחיים מלכה, שוער העונה: טל בומשטיין

סיכום 2015/16 בליגה א' סיכום 2015/16 בליגה א'
עונת המשחקים הגיעה לסיומה וזה הזמן לבחור את המצטיינים, הנכשלים והמאכזבים בליגה א'. רז זהבי מסכם עונה מנקודת מבטו. חושבים אחרת? טקבקו לנו את תגובותיכם ובחירותכם

הפועל הרצליה, עירוני טבריה וכפר קאסם עדיין יכולות לשנות את הרושם השלילי במידה ואחת מהן תצליח לעלות דרך הפלייאוף למשחק ההצלבה מול נציגת הליגה הלאומית. אבל לאחר 30 משחקים ושריקת הסיום של העונה הסדירה שלוש הקבוצות הללו כלולות ברשימת הנכשלות והמאכזבות.

מאמני העונה: מומו ניסטל (הפועל חדרה/גבעת אולגה) ואוהד בוזגלו (הסקציה נס ציונה)
ניסטל הדהים את ליגה א' צפון וסיים עם קבוצתו במקום השני בטבלה. מדובר במאמן צעיר תוצרת בית שעד העונה אימן שנה בליגה ג' לאחר שפרש ממשחק פעיל. מעבר לכך שעבור הפועל חדרה מדובר בעלייה ראשונה אי פעם למשחקי הפלייאוף, ניסטל רשם מאזן מדהים של 9 ניצחונות ב-10 המשחקים האחרונים. מובן שלצידו מתייצב אוהד בוזגלו, מאמנה של נס ציונה, שהפך מועדון משעמם וחסר ברק ואוהדים ללהיט חם בליגה א' דרום ולקבוצה היחידה שהצליחה לתת פייט אמיתי עד הסיום למכבי שעריים. אם אומרים קבוצה של מאמן מתכוונים לנס ציונה ולאוהד בוזגלו.

מומו ניסטל (משמאל) ואוהד בוזגלו. שני המאמנים הטובים ביותר בליגה א' (שלומי גבאי ושקד מורג)
שחקני העונה: אסי גומה (הפועל חדרה/גבעת אולגה) וחיים מלכה (מכבי שעריים)
גומה לקח על הגב שלו את כל החלק היצירתי של הפועל חדרה עם 16 שערי ליגה ויכולת נהדרת לאורך כל העונה. חיים מלכה היה הבאנקר של מכבי שעריים בהגנה, ועצם יכולתו ובחירתו מצביעים על כך שלמרות סוללת הכוכבים בחלק הקדמי, אם לא מלכה מכבי שעריים לא הייתה עולה ליגה. מובן שניתן גם לציין לצידו של מלכה את גיל יצחק הנפלא שמאז הצטרף לשעריים כבש 12 שערים, רובם שערי ניצחון מכריעים וחשובים. אבל מאחר וגיל יצחק לא החל את העונה בקבוצה, חיים מלכה הועדף על פניו.

השניים שהיו אחראיים להצלחת קבוצתם. מלכה (מימין) וגומה (ארנון לוי ורולנדי ברנשטיין)
תגלית העונה: ניר שרון (הסקציה נס ציונה)
בעונתו הראשונה בבוגרים הצליח לכבוש 14 שערים ולהדהים את כל ליגה א'. שרון שחקן כשרוני בעל כושר גופני מדהים, יודע להתקמם ברחבה, יכול לשחק בכל התפקידים בחלק הקדמי.

בעונה הראשונה בבוגרים הדהים את ליגה א'. שרון (רפי נחמיאס)
אכזבות העונה: אבי מלכה (מכבי שעריים) ועידן דוד (עירוני נשר)
שחקנים שהגיעו במהלך העונה בסכומי עתק, לא ענו על הציפיות וכתוצאה מכך איבדו את המקום בהרכב וכמו כן דקות המשחק שלהם הצטמצמו משמעותית. בשורה התחתונה, מבחינה מקצועית, שעריים לא מעוניינת בהמשך העסקתו של אבי מלכה, ונשר לא מעוניינת בהמשך העסקתו של עידן דוד. על פי היכולת שלהם, די בצדק. כל אחד מהם כבש העונה 4 שערים במדי קבוצתו ולא היה חלק משמעותי בעלייה לליגה הלאומית. מדובר בשחקנים שבעונה סבירה היו מסיימים עם 15 שערים לפחות.

דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. מלכה (משמאל) ודוד (רולנדי ברנשטיין וקובי פורטל)
שוער העונה: טל בומשטיין (עירוני נשר)
במהלך הפגרה כאשר גד עמוס העדיף את אחי נצרת מהליגה הלאומית, החליט המאמן של עירוני נשר, אלדד שביט, להמר על טל בומשטיין הצעיר ממחלקת הנוער של מכבי חיפה ופגע בגדול. כל הקרדיט לשביט ולבומשטיין. השוער הצעיר הפגין יכולת נפלאה, מנהיגות, והביא במו ידיו נקודות רבות לנשר שסייעו לה לעלות ליגה. יחד איתו ראוי להזכיר את דורון רוזניקוביץ' הותיק והמנוסה ממכבי שעריים שנחשב בעשור האחרון לשוער הטוב ביותר בליגה א' דרום. רוזניקוביץ' היציב רשם גם העונה משחקים נהדרים והוכיח עד כמה מדובר במניה בטוחה בליגה א' דרום.

בול פגיעה. טל בומשטיין (קובי פורטל)
כשלון העונה: הסקציה מעלות/תרשיחא
קבוצות רבות אכזבו העונה כמו הרצליה, טבריה, כפר קאסם, מגדל העמק, כפר שלם ומרמורק. אבל כל זמן שהקבוצות הללו עדיין שומרות על מעמדן כקבוצות ליגה א' הן יכולות להשתפר בעונה הבאה. לא כך במעלות/תרשיחא שהחלה את העונה עם תקציב גבוה מאוד, עם המאמן טל בניה ועם כוונות להתמודד בצמרת הגבוהה. לא דובים ולא זבובים - הקבוצה קרסה, החליפה את בניה בברוך ממן ולאחריו את ממן באילן טל ששימש כמאמן שחקן ובסופו של דבר ירדה ליגה. כנראה שבמעלות לא לומדים ולא מפיקים לקחים כי מדובר בירידה שנייה דומה וזהה בתוך 3 שנים. עצוב? בושה!

במעלות לא הפיקו לקחים. שחקני הקבוצה (דור היקה)
קאמבק העונה: מכבי 'קביליו' יפו
לאחר תקופה קשה ומאכזבת תחת שרביטו של מאיר סומך הדרדרה יפו למקום ה-13 בטבלה שסכנת ירידה רחפה מעל המועדון. רק אז התעוררו בהנהלה ומאיר סומך פינה את מקומו לעוזרו, אורי קרגולה, בעבר מלך השערים של המחוז הדרומי בליגה א׳ בכל הזמנים. קרגולה הדהים את כל הליגה ואני משוכנע שגם את עצמו. הריצה של יפו הייתה מטורפת עם 13 משחקים ללא הפסד. קרגולה קיבל את הקבוצה כשהייתה מרוחקת 16 נקודות מהמקום השלישי בו היא סיימה בסופו של דבר את העונה. שאפו קרגולה - היידה יפו!

מהתחתית למקום השלישי. שחקני יפו (רפי נחמיאס)
שכונת העונה: בית"ר כפר סבא, מ.ס שיכון המזרח, מורשה רמה"ש, בני אילת, הפועל מגדל העמק ומג'דל כרום
כפ"ס הקבוצה החליפה העונה 4 מאמנים. עופר בכר, דודי סטולפר, פרדי צרפתי ושי מאור. גם בשיכון המזרח הוחלפו 4 מאמנים פיני בלילי, פרדי צרפתי, עופר בכר ומאיר סומך. אגב, לצרפתי, בכר וסומך יש מכנה משותף - הם המאמנים החלשים והמצחיקים ביותר העונה בליגה א'. גם מגדל העמק התנהלה העונה בשכונתיות לרבות החלפת מאמנים, פסילת מגרש ביתי, תקריות מבישות ומביכות ומכות בין שחקני הקבוצה בסיום משחקים. מורשה רמה"ש חרטה על דגלה את השכונתיות עוד בתחילת העונה כשויתרה על ערכים ספורטיביים והחליטה ברמה התקציבית והמקצועית להפרד מהליגה בטרם עת. בני אילת ירדה לאחר שנכשלה פעם נוספת ברמה הניהולית ליצור יציבות מקצועית במועדון. מג'דל כרום פספסה בגדול כשהתנהלה כמו שכונה עד המחזור ה-12 או אז חזר היו"ר המסור, סמיר מנאע, אבל זה כבר היה מאוחר.

המכות במגדל העמק. שיא שפל חדש בעונה קטסטרופלית למועדון (עדי מלול)
נפילת העונה: מ.ס כפר קאסם
הקבוצה של חיים סירוטקין הוליכה את טבלת ליגה א' דרום עם 32 נקודות בסיבוב הראשון שכבר יצרו פער של 12 נקודות ממכבי שעריים. הסיבוב השני היה מביש ומחפיר עם 17 נקודות בלבד. גם ארז שמואלי מבקעת הירדן יכול לרשום לעצמו נפילונת. שמואלי הבקיע 8 שערים עד המחזור ה-11 ומאז פשוט לא כבש.

סיבוב שני של קבוצת תחתית. שחקני קאסם (תאמר סרסור)
פספוס העונה: צחי אילוז (מאמן הפועל באקה אל גרבייה)
זאת העונה השנייה ברציפות שצחי אילוז מפספס את הפלייאוף העליון במחזור האחרון. אשתקד פספס אילוז את הפלייאוף עם גבעת אולגה והעונה עם באקה אל גרבייה. אילוז הוא מאמן מוכשר מאוד בעל ידע ורצינות בענף, אבל הוא יהיה חייב לשפר את התנהלותו והתנהגותו במשחקים. כמי שמרבה לשוחח עם יושבי ראש, מאמנים, שחקנים ושופטים אילוז הפך את עצמו לדמות שנויה במחלוקת אצל שופטים רבים, יושבי ראש ומאמנים. דרוש בדק בית וחשבון נפש. זאת ההמלצה שלנו לפחות.

שפר התנהגותך. אילוז (וואסים מוואסי)
הבעלים של העונה: אלדד פרי (מכבי שעריים)
מעולם בליגה א' לא הייתה השקעה תקציבית כזו כפי שהייתה העונה במכבי שעריים. כל הקרדיט לאלדד פרי וליד ימינו, ניר שלום, שבתוך שנה אחת בלבד הפכו את מכבי שעריים משום דבר לשם דבר בכדורגל הישראלי. פרי החליט לעלות ליגה בכל מחיר ובצוק העיתים עם סיום הסיבוב הראשון הוא הקצה למועדון 500 אלף שקלים נוספים לחיזוק בכדי לעמוד במשימה. יתרה מכך, גם במישור המקצועי ידעו פרי ושלום לזהות התרופפות מקצועית בזמן אמת, החליפו בצדק מאמנים והשלימו את המטרה.

אוהדי שעריים זכו בלוטו. אלדד פרי (רולנדי ברנשטיין)
קבוצת העונה: עירוני נשר
שם המשחק - יציבות ניהולית ומקצועית. יושבי הראש, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ, ראויים לשבחים ומחמאות על ניהול משברים לאורך העונה בצורה מושכלת, רגועה וחכמה. ראש העיר, אבי בינמו, ברוח גבית ובתמיכה הכספית וחדר הלבשה ששמר על מתח בריא לאורך כל העונה ודרישה לגטימית למצוינות מצידו של המאמן, אלדד שביט, בכל משחק.

שחקני עירוני נשר. קבוצת העונה (קובי פורטל)
בלי בית: מ.ס כפר קאסם
כפר קאסם שברה העונה שיאים כשאירחה את משחקיה הביתיים בלא פחות משלושה מגרשים שונים - וינטר, מושבה וגרונדמן.

ללא זהות: עוזי שמש (הכח עמידר רמת גן)
עוזי שמש מהכח עמידר רמת גן שימש העונה לפרקים כיו"ר המועדון, לפרקים כמנהל הקבוצה, לפרקים כמאמן קבוצת הנוער ואת העונה סיים שמש כמאמן קבוצת הבוגרים. "תנו לשמש לעלות לבוקר להאיר".

המוצהבים של העונה: רונן פרץ (הפועל אזור) ואיציק בן סלומון (מכבי 'קביליו' יפו)
השניים סיימו את העונה עם לא פחות מ-12 כרטיסים צהובים כל אחד.

החתמת העונה: נמרוד קוסטיקה (מכבי שעריים)
הרבה מאוד אנשי מקצוע לרבות מנהל מקצועי עבודה העונה במכבי שעריים, אבל עושה הרושם שההחתמה החשובה ביותר היא זו של נמרוד קוסטיקה שהגיע ביחד עם קובי רפואה. קוסטיקה ידוע בכדורגל הישראלי כמי שמכיר כל מגרש, שחקן ומאמן בליגה א' דרום. השחקנים של שעריים מספרים שמאז שהגיע האחרון הם עלו הרבה יותר מוכנים לכל משחק וידעו על היריבה הכל.

אנציקלופדיה של ליגה א' דרום. קוסטיקה (משמאל) (פייסבוק)
שימו לב: אחמד סבע (איחוד בני מג'דל כרום) גדי מלסה (מכבי דלית אל כרמל/יקנעם)
מג׳דל כרום אולי קרסה ועובדתית ירדה ליגה, אבל בכל זאת שחקן אחד צד לנו את העין. הוא לא זכה להרבה כותרות מטבע הדברים ובשל המצב של קבוצתו, אבל בפירוש שווה לאנשי כדורגל וקבוצות לעקוב. מדובר בחלוצה בן ה-20 של מג׳דל כרום שכבש העונה 9 שערים. סבע, הוא אחיו של דיאא סבע ובן דודו של אחמד סבע המפורסם יותר שבעברו היה מלך השערים של ליגת העל. שחקן נוסף שלבטח כבר לא ישאר בקבוצה קטנה הוא גדי מלסה קשרה של מכבי דליה.

שער העונה: חן ראובן (הפועל הרצליה) בניצחון על עירוני נשר
הפועל הרצליה אמנם אכזבה לאורך העונה, אבל מבחינתו שער העונה שייך לחן ראובן במשחקה של הקבוצה בנשר. שער שהבליט חוכמה, מיומנות וטכניקה ברמה גבוהה. צפו בשער בסוף הכתבה.

משעממת העונה: הפועל מחנה יהודה
אוהדים מעטים, קבוצת חסרת ברק שלא הרבתה לכבוש ומצד שני לא הרבתה לספוג, מגרש גרוע והתבססות על שוער מצוין בדמותו של גל אנגלשטיין ובלם ברמה גבוהה כמו דור אלברמן. בסך הכל קבוצה שלא הוסיפה יותר מדי צבע לליגה וכשכבר הייתה בסמוך לאזור הפלייאוף העליון נתקעה וקרסה.

הנהלת העונה: הפועל חדרה/גבעת אולגה
היו"ר, אורן גולן, והמנכ"ל, איציק טפירו, הוכיחו את עצמם כצוות מנצח. השניים שינו דפוסי חשיבה וניהול בהפועל חדרה והפכו בתוך שנה את המועדון משכונתי לאיכותי לרבות מוסר תשלומים גבוה. בשורה התחתונה בתוך מספר חודשים חדרה חזרה להיות עיר של כדורגל קודם כל בזכות הניהול המודרני וההנהלה החדשה של המועדון.

אורן גולן (משמאל) ואיציק טפירו (מימין)
סיפור העונה: נערת הפיתוי
כשרפי בוסקילה עוד אימן במגדל העמק הוא ככל הנראה רצה לדעת מה חושבים עליו בחדר ההלבשה. מה מסתבר? בוסקילה הפעיל נערת פיתוי ורבלית שיצרה קשר עם אדיר דנין, שחקנה של הקבוצה, ותוך כדי השיחה התעניינה לדעת מה בדיוק חושבים על בוסקילה בחדר ההלבשה. שהגיע דנין לאימון חשף בפניו בוסקילה את הדברים אותם אמר השחקן לבחורה ומכאן קצרה הדרך לאחד מהסיפורים שהרעידו את אמות הסיפים של הקומיקאים הספורטיביים במדינה.

רפי בוסקילה. סיפור העונה (לירן דורף)
ההחלטה הזויה של העונה: סיום דרכו של שלומי עמר בהפועל מרמורק
הפועל מרמורק כבר הגיע למקום השלישי בעונה נפלאה תחת שרביטו של המאמן שלומי עמר. או אז 6 מחזורים בלבד לסיום עונה הסתכסך עמר עם מאמן השוערים שלו ובהנהלה העדיפו את מאמן השוערים. בשורה התחתונה מאז הדרדרה מרמורק ואף נותרה מחוץ למשחקי הפלייאוף.

מעניין איפה מרמורק הייתה אם הוא היה על הקווים? עמר (שקד מורג)
אוהדי העונה: מכבי שעריים, מכבי 'קביליו' יפו והפועל בית שאן
הקהל של מכבי שעריים הוסיף הרבה צבע ועשה עניין בליגה. קהל אדיר שלא הפסיק לתמוך בקבוצה. גם הקהל של מכבי 'קביליו' יפו ראוי לשבחים, וכמו כן הקהל הנפלא של הפועל בית שאן שראוי לקבוצה הרבה יותר טובה. למרות עונת השפל של בית שאן בליגה, האוהדים המסורים של הקבוצה המשיכו להגיע בהמוניהם למשחקים.

הקהל הבית שאני (עדי מלול)
התופעה: פסילת מגרשים
בהתאחדות לכדורגל נרדמו בשמירה ולא בדקו בצורה קפדנית איפה נערך שזרוע? איך יצא? ואם אפשר לשחק על אותו מגרש כדורגל? למזלם, הגיע למגרש במגדל העמק שופט מצוין בדמותו של אלעד בן דור שהחליט באופן חד צדדי ובצדק לפסול את המשחק בין מגדל העמק לבאקה אל גרבייה. בעקבות הצעד של בן דור התעוררו בהתאחדות ופסלו בזה אחר זה את המגרשים בחדרה, בוינטר, בצור שלום ומגרשים נוספים.

המגרש שנפסל במגדל העמק
משחק פיצוץ
גועל נפש בהתגלמותו. המשחק בין מכבי דליה לבאקה אל גרבייה לא הגיע לסיומו בעקבות קטטה המונית שפרצה במגרש. בית הדין הרחיק שחקנים ועסקנים בעונשים כבדים וגזר על הקבוצות 0:0 ללא נקודות.

האטרקציה: תחזית אתר "דאבל פס"
לאורך העונה הפכה התחזית השבועית של אתר "דאבל פס" לפצצת רייטינג. אלפי צפיות ותגובות בתחזית שבועית שההימור בה על תוצאת המשחק הייתה רק החלק השולי. דרך התחזית שיקפנו לכם את האווירה, הלך הרוח והערבובים בכל קבוצה בליגה. לנוכח הביקוש האדיר לעונה נוספת, החלטנו שגם במהלך משחקי הפלייאוף וגם במהלך עונת המשחקים בכדורגל חופים תוגש לקוראים תחזית שבועית חמה ומרתקת במיוחד.

רז זהבי (מימין) ואיציק בן תורה. התחזית ששיגעה את המדינה
צפו בשער העונה (ספורט אנלסיס):

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
לרז זהבי
(גדי: 20:50 01-05-2016)
רז זהבי אתה לא מתבייש כול הכתבה הזאתי כתבת כמעט על כול קבוצה בליגה, מילה אתה לא מזכיר את הפועל אזור שעשתה עונה ענקית אחרי ששנה שעברה כמעט ירדו ליגה והשנה הם בפלייאוף העליון! תתבייש
2
פני הכלב כפני הדור
(סתם אחד: 21:36 01-05-2016)
רז זהבי יקירי מבין גדול בליגות א לא פלא שהכדורגל שלנו מלא במחלות ואיכסה אם אחד קשקשן כמוך הוא הפרשן המרכזי של הליגה ורוב ה"ידיעות" שלך מגיעות מאינטרסנטים על גבול הנוכלות . מביש
3
אוהד שרוף המחנה
(מחנה יהודה אימפריה: 15:27 02-05-2016)
רז אתה צודק היינו קבוצה מגעילה השנה עם כדורגל טקטי ולא שמח עצוב לי שזה ה"תואר" שנדבק בנו העונה אבל צודק לצערי לגבי כמות האוהדים... האוהדים של המחנה בערך בני 70 כיום וראו את ברזיל הקטנה עושה מה ששום קבוצה בליגה לא עשתה בשנות ה70
4
הזוי,תלוש מהמציאות,בדיוק להפך !!!
(פספוס העונה ???? צחי???: 17:49 02-05-2016)
אתה אמיתי אדון רז ?צחי עשה שתי עונות מדהימות בלי סגל בלי תקציב ובמקומות הכי קשים בעולם שאף אחד לא היה מחזיק מעמד, והביא את הקבוצות לצמרת בלי תנאים ועשה הכל אבל הכל בקבוצה וזכה להערכה גדולה מהקהל ומההנהלות ובטח מהשחקנים,מאמן שיגיע רחוק מאוד!
5
בושה להכח
(טל: 23:19 01-05-2016)
בושה להכח ובעקר לבעלים שהרסו קבוצת פאר עד סכנת ירידה לליגב ב שום תואר ושום התיחסות לקבוצה
6
בוסקילה הליצן חחחחחח
(אבי: 07:57 02-05-2016)
מאמן של כישלון ניכשל בגדול w
7
עבירה חמורה וכאילו לא קרה כלום מאמן חדרה עמד על הקווים בלי תעודה איפה העונש?
8
אנציקלופדיה של מה של מי אין לו מושג חתרן סרטן וחסר מושג
9
תגובה למספר 1
(לביא: 16:24 04-05-2016)
דוקא אזור כן מוזכרת ובגאווה. השחקן פרץ עם 12 צהובים לתפארת הפועל אזור
10
מאמן העונה
(גג הסעות: 09:12 06-05-2016)
לפי תוצאות הליגה מאמן העונה הוא שלומי עמר הוא ולא אחר עזוב את ההחלטה ההזויה לפי כל הדעות של עזורי החלטה פופולסטי חומר למחשבה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?