טירת המהפכים

עלו לגמר ליגה ב'. הקהל של טירה (מוחמד פדילה) עלו לגמר ליגה ב'. הקהל של טירה (מוחמד פדילה)
כפר קאסם כבר הובילה 1:2 בדקה ה-87 בטירה, אבל שער שוויון בדקה ה-90 ועוד שער ניצחון בהארכה סידרו למ.ס. טירה 2:3 בדרך למפגש בגמר מחוזות דרום של ליגה ב' מול מ.ס. ב"ש

בני יפו, מ.ס. טירה והפועל כפר קאסם. אלו הן שלוש הקבוצות שרצו כמעט כל העונה יחד ראש בראש ועוד ראש במאבק על הכרטיס הישיר לליגה א' דרך המקום הראשון ליגה ב' מחוז דרום א'. אז בעוד שבני יפו הבטיחה את העלייה רק במחזור הסיום וכפר קאסם כבר נותרה מאחור קודם לכן, כל מה שנותר לטירה ולכפר קאסם הוא להילחם על הכרטיס לליגה א' דרך הפליאוף העליון. 
בחצי הגמר פגשה טירה את פרדסייה וזה נגמר עם 2:3 קשה בדקה ה-93 לאחר שפרדסייה עוד הוליכה 0:2. גם לכפר קאסם זה לא הלך קל אבל שער אחד הספיק לה לניצחון 0:1 על אור יהודה ולמפגש ראש בראש מול טירה בגמר הפליאוף.

כ-3,500 צופים ועוד כמאה אנשי אבטחה נכחו במגרש בטירה כדי לצפות במשחק המסקרן. בליגה נפגשו שתי הקבוצות פעמיים העונה ופעמיים הייתה ידה של כפר קאסם על העליונה. הפעם, כך ידעו בשתי הקבוצות, מדובר במשחק שממנו אין דרך חזרה, אם הן רוצות לעלות ליגה.

זה נפתח טוב עבור המארחים שכבר בדקה העשירית פגשו את הקורה של עבדלרחים סרסור מרגליו של משה עמר. בדקה ה-35 טירה כבר מצאה את הרשת לאחר שעמר הכניס כדור לדיאב חמדאן שניסה להגביה, אך למזלו סרסור הדף לא טוב את הכדור לתוך שערו וזה 0:1 לטירה בהפסקה.

המגמה נמשכה גם עם פתיחת המחצית השנייה, אך וליד חוארי, שנותר באחד על אחד מול סרסור, התבלבל ובעט ברשלנות החוצה.
ואז - כפר קאסם התעוררה. בדקה ה-53 דאבל פס בין עלא עראר לאיתי אוחיון השאיר את האחרון במצב מצוין לכיבוש ושחקן כמו אוחיון לא נכשל במצבים כאלה, 1:1 והלם ביציע של טירה.
טירה ניסתה להגיב, חמדאן החמיץ בנגיחה מצב מצוין בדקה ה-80 ושבע דקות מאוחר יותר הקהל המקומי נכנס להלם טוטאלי. עראר הגביה כדור חופשי שפגע בחומה, ניתז לאוחיון שבעט, ראני עודה, שוער טירה, הדף מצוין, אך הכדור הגיע לבאסם אבו בילאל שמעשרה מטרים בעט פנימה, 1:2 לכפר קאסם. דקה אחרי הגול ביצע אבו בילאל עבירה מיותרת וראה צהוב, עליו עוד יתחרט בהמשך.
למרות השער, טירה לא הרימה ידיים. שלוש דקות בתוספת הזמן הכניס אלירן שערי כדור מצוין לעמר שנגח לעברו של בראא קאסם שהוכשל ברחבה. השופט, עידן לייבה, הצביע על הנקודה הלבנה ועמר מנסור לא נכשל, 2:2 דרמטי, הולכים להארכה.

שלוש דקות בתוך ההארכה בראא קאסם קיבל כדור מצוין מחמדאן ומחמישה מטרים בעט פנימה, 2:3 דרמטי לטירה.
שתי דקות חלפו ויוסף אבו ראס מטירה ספג מכה חזקה בפניו תוך כדי מאבק, הוחלף ופונה באמבולנס לבית החולים.

לא נעים. אבו ראס והאף הפצוע (מוחמד פדילה)
עכשיו, זוכרים את הצהוב של אבו בילאל מהדקה ה-87? אז חמש דקות לסיום ספג שחקנה של כפר קאסם צהוב שני ואדום והעניק לקהל המקומי עוד סיבה לאופטימיות לקראת סיום ההתמודדות. בזמן שנותר כפר קאסם לא הצליחה למצוא את הרשת וטירה חגגה בסיום ניצחון גדול. ביום שישי הקרוב (15:00, אצטדיון לוד) מחכה לה משוכה לא קלה בדמותה של מ.ס. ב"ש, שגברה על קרית מלאכי בגמר דרום ב'. המנצחת תפגוש בשבוע הבא את עמישב פ"ת למשחק על הזכות לשחק בליגה א', אבל בינתיים בטירה עוד מנסים להתמקד ביריבה מהדרום, מנגד, בכפר קאסם כבר צריכים להתחיל לתכנן את העונה הבאה, גם היא בליגה ב'.

בראא קאסם חוגג (מוחמד פדילה)


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?