סיכום עונה: ליגה ב' דרום א'

סיכום עונה ליגה ב' דרום א' סיכום עונה ליגה ב' דרום א'
יאיר כהן צדק הבלתי נגמר הוביל את בני יפו לליגה א'. גם טירה של עבד תיתי עלתה דרך הפליאוף. קרית אונו אכזבה בגדול וגם: התגלית, הקבוצה המפתיעה, מלך השערים, המאמנים והנבחרת של העונה

זהו. גם הליגות הנמוכות הגיעו לסיומן וזה הזמן לסכם גם אותן. ליגה ב' דרום א' הייתה העונה אחת הצמודות שידענו זה זמן רב. התחתית בערה עד המחזור האחרון ממש וכמעט חצי ליגה הייתה מעורבת במאבקי ההישרדות. בצמרת הבטיחה בני יפו את עלייתה מהמקום הראשון רק במחזור האחרון והפתעת העונה, הפועל פרדסייה, השתחלה לפליאוף ממש ברגע האחרון. בתחתית: צפרירים חולון ובית דגן נשרו לליגה ג'.

715 שערים נכבשו העונה בליגה, כאשר הממוצע למשחק עמד על שלושה שערים ולמחזור על 21.7. שיאן הכיבושים הוא שי רוטמן מהפועל פרדסייה (17), אליו נגיע בהמשך. לא פחות מ-87 כרטיסים אדומים נשלפו העונה, כאשר הממוצע למשחק עמד על 0.3 ולמחזור על 2.6. שיאן המורחקים היה יונס חאג' יחיא, שראה את הכרטיס האדום ארבע פעמים העונה. בגזרת הצהובים הממוצע למשחק עמד על 4.5 כרטיסים ולמחזור על 32.9. את הכבוד המפוקפק להוליך את הטבלה קיבל יזהר גרף מכפר יונה, שראה את הכרטיס הצהוב לא פחות מ-12 פעמים.

קבוצות העונה: בני יפו ומ.ס. טירה
בני יפו:
קבוצה שאף איש כדורגל לא חשב שהיא תתמודד אפילו על מקום בפליאוף, אך נבנתה שם קבוצה מצויינת, מגובשת, מאורגנת וממושמעת, שידעה היטב מה היא רוצה מעצמה. לא השתוללה יותר מדי עם התקציב, התחזקה נקודתית בשחקנים שהייתה צריכה ולבסוף הראתה שכסף וכוכבים זה לא הכל ועלתה לליגה א'.

עלתה מהמקום הראשון. בני יפו חוגגת (יוסף אבו מורסה)
מ.ס. טירה: כשהיא מלווה באלפי אוהדיה המסורים לאורן כל העונה, עשתה הקבוצה צעד אחד קדימה ועלתה אף היא לליגה א'. הייתה צמודה רוב העונה לבני יפו, אך נאלצה להסתפק במשחקי הפליאוף העליון, משם עשתה את כל הדרך עד לליגה השלישית.

עלו דרך הפליאוף. שחקני טירה חוגגים את העלייה (אלי שמואלי)
מלך השערים: שי רוטמן (הפועל פרדסיה)
השחקן המצוין, שהוביל בעונה הקודמת את פרדסיה לעלייה לליגה ב', החל גם את העונה בקבוצה בצורה מצוינת ובאמצע העונה קיבל הצעה כספית גדולה לעבור לאיחוד בני ג'ת וגם שם היה בן השחקנים הבולטים והמובילים והספיק לכבוש שם ארבעה שערים, אך בעקבות קצר בינו לבין המאמן הקבוצה החליט לחזור לפרדסיה וסיים את העונה עם 21 שערים בכל המסגרות, כאשר היה אחד השחקנים הטובים בליגה.

שחקן העונה: יאיר כהן צדק (בני יפו)
השחקן המצוין, שכיכב בשנים האחרונות בליגה א' ואף מזוהה דווקא עם מכבי יפו, החל את העונה בבקעת הירדן מליגה א' וכשלא התחבר לקבוצה נקרא לדגל על ידי קברניטי בני יפו. הגיע במחזור ה-11 ומאז משך את הקבוצה לעלייה היסטורית כאשר כבש לא פחות מ-13 שערים.

שחקן העונה. יאיר כהן צדק (אלי שמואלי)
מאמני העונה: אלי משען (בני יפו) ומוחמד סמארה (מ.ס. טירה)
אלי משען: בשקט ובהמון צניעות בעונתו השלישית כמאמן בוגרים, בנה קבוצה חזקה, לוחמת וממושמעת שאף אחד אפילו לא לקח אותה בחשבון בתחילת העונה כמעומדת לעלייה, אך אלי משען, עם הרבה עבודה יסודית ורצינית, בנה קבוצה מלוכדת שהתחברה ככל שעברו המחזורים ולבסוף הפתיעה ועלתה ליגה בצדק.

מוחמד סמארה: מאמן מקומי וצעיר, שלקח קבוצה ללא תקציב גדול ובנה קבוצה חזקה מאוד, שעשתה את הבלתי ייאמן ועלתה דרך הפליאוף לליגה א', תוך שהיא עוברת בדרך קבוצות חזקות כמו כפר קאסם ומ.ס. ב"ש. סמארה הוכיח שהקבוצה שלו ראויה להיות בליגה השלישית בעונה הבאה.

הפתעת העונה: הפועל פרדסיה
קבוצה שרק השנה עלתה מליגה ג' לליגה ב'. בעלת תקציב נמוך מאוד, ללא כוכבים והמון שחקנים צעירים מקומיים וכנגד כל הציפיות סיימה במקום החמישי והשתחלה לפליאוף העליון. הייתה קרובה מאוד להדיח את טירה בחצי הגמר, אך נכנעה לה בסופו של דבר משער בתוספת הזמן. שאפו גדול למאמן, לשחקנים ולהנהלה.

עלתה ליגה והפתיעה כשהגיעה לפליאוף. הפועל פרדסייה (רון שלום באדיבות "מה קורה בכפר" )
אכזבת העונה: קריית אונו ונחלת יהודה
שתי קבוצות בעלות תקציבים גדולים מאוד במונחים של ליגה ב' שמתחילת העונה הצהירו שהן רוצות לעלות ליגה והביאו שחקנים בכירים מאוד מליגות גבוהות יותר ובשכר גבוה מאוד ועד למחזורים האחרונים נאבקו כנגד הירידה. כישלון מוחץ של כל המערכת.

שתי אכזבות העונה. קרית אונו ונחלת יהודה במשחק ביניהן (אלי שמואלי)
תגלית העונה: בראא קאסם (מ.ס. טירה)
שחקן ששיחק בעונות האחרונות בנוער של הפועל ת"א והפועל ר"ג והשנה, בגיל 19בלבד, הגיע לבוגרים של טירה והפך לאחד השחקנים הכי בולטים ומסוכנים בקבוצה. כבש 11 שערים בעונתו הראשונה בבוגרים.

תגלית העונה. בראא קאסם (מוחמד פדילה)
נבחרת העונה:
שוער - ראני עודה (טירה)
מגן ימני - יוסף אבו ראס (טירה)
בלם - רז משען (בני יפו)
בלם - עמאר מנסור (טירה)
מגן שמאלי - ברק מסיקה (כפר קאסם)
קישור - יאיר כהן צדק (בני יפו)
קישור - בראא קאסם (טירה)
קישור - שי רוטמן (פרדסיה)
קישור - לידור זגורי (אור יהודה)
חלוץ - איתי אוחיון (כפר קאסם)
חלוץ - מוחמד שרבוש (רמת ישראל)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כתבה מעולה
(ניסים בכר : 12:26 21-05-2016)
אני נהנתי מאוד מהרמה של הסיכום השנה הכל מדוייק בקצרה וקצר ולעניין כתב מקצועי שמבוזבז בליגות הנמוכות יש לו עתיד יותר גבוה בכדורגל הישראלי ,
2
טירה של סמארה לא עבד תיתי
(לא משנה: 15:18 21-05-2016)
3
טירה
(עלי: 17:12 21-05-2016)
דרך אגב , בראא קאסם נכון הבקיע 11 שערים , אבל זה היה בחתי עונה כי הוא הצטרף מאוחר לטירה
4
כנס שמואלי
(עמירם: 21:58 21-05-2016)
אף אחד מלזרוס?? תתבייש! עשינו עונה גדולה
5
זה נכון שהחלוץ אלייב טוב בהרבה ממוחמד שרבוש והשוער גואטה (הספר) טוב מעודה אבל לנבחרת העונה מצרפים רק הצלחות

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?