אבל כבד בחדרה: כדורגלן העבר משה גבאי הלך לעולמו

משה גבאי ז משה גבאי ז"ל במדי חדרה
אחד הכוכבים הגדולים של הכדורגל ומהמאמנים האיכותיים שידעה העיר נכנע למחלת הסרטן והלך הבוקר לעולמו. בן תורה: "היה מאמן ישר והגון ובעיקר איש כדורגל מבריק"

העיר חדרה בפרט ועולם הכדורגל ככלל הרכינו ראש לאחר שהבוקר (ש') נודע על פטירתו של שחקן ומאמן העבר, משה גבאי.

גבאי, בן 62 במותו, היה אחד מהדמויות החשובות והמרתקות ביותר ברחוב הספורטיבי בחדרה ובליגות הנמוכות.  קצת יותר משנה נלחם עם מחלת הסרטן לה נכנע בסופו של דבר. גבאי היה בן למשפחה של 12 אחים ונחשב לאחד הסקוררים הגדולים של העיר חדרה. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים וביניהם אחד מכוכבי ליגת העל כיום, דובב גבאי.

הוא גדל במכבי והפועל חדרה ואת שנותיו היפות רשם במדי הפועל קרית שמונה המיתולוגית כאשר ארבע פעמים הוכתר למלך שערי הליגה הארצית (אז הליגה השנייה) כאשר באחת העונות סיים עם 40 שערים. בנוסף, נבחר ארבע פעמים גם לשחקן העונה של הליגה. בין היתר, שיחק בהפועל ראשון לציון, בית"ר נתניה והפועל עפולה.

הצליח הן ככדורגל והן כמאמן. משה גבאי ז"ל
לאחר פרישתו כשחקן פעיל היה גבאי אחראי על בית ספר לכדורגל בעפולה שם החל בנו דובב את הקריירה שלו. לאחר מכן אימן בקבוצות כמו הפועל חדרה, אור עקיבא, קרית שמונה, נצרת, טובא זנגריה ועוד. כאמור פטירתו הפתאומית גרמה להלם ואבל רב ברחוב הספורטיבי בחדרה.

בין השחקנים ששיחקו עמו היה אחד מגדולי שחקני חדרה, אבי ארגז, שספד לו: "קודם כל בתור בן אדם הוא היה משכמו ומעלה. משה היה בן אדם ישר, הגון, מצחיק ובעיקר אהב לעזור. כל מה שהיית צריך, הוא היה עוזר בצורה בלתי רגילה. בתור כדורגלן הוא היה מריח שערים מהגדולים שהיו אז. בנוסף הוא היה ווינר בנשמה והווינר הגדול ששיחקתי איתו. הוא היה דמות על הדשא ובחדר ההלבשה. אין שני לו וליבי ליבי עם המשפחה. אני בטוח שאם היה משחק היום, הוא היה מגיע לרמות הרבה יותר גבוהות מרוב חלוצים בליגת העל. העיר חדרה איבדה כדורגלן גדול ואיש ענק".

איציק בן תורה, שהיה חניך של גבאי, הוסיף: "אין לי מילים לתאר אותו. פשוט אישיות מיוחדת במינה. אדם ישר וטוב לב שאין היום. בתור שחקן הוא לקח אותי מהפועל טייבה באמצע העונה לטובא זנגריה ועשינו חצי עונה מדהימה שלצערי לא הצלחנו לעלות במחזור הסיום. גם לאחר הפרישה, היינו שותפים ביחד בפרוייקט מיוחד בבית ספר "תלפיות" שם הוא עזר ותמך בילדים קשיי יום. הוא היה דואג לכולם כאילו זה הילדים שלו והיה איש מסור בצורה בלתי רגילה. הוא היה לקוח גם בחנות שלי וקשה לדבר עליו בזמן עבר. בתור מאמן הוא היה מבין כדורגל בצורה מצוינת. כמאמן אני זוכר אותו שהוא היה יוצא מהבית עם נעלי כדורגל וככה היה עד שהיה מגיע הביתה. יהי זכרו ברוך".

הלוויתו של משה גבאי תערך מחר (א') בשעה 18:00 בבית העלמין החדש בחדרה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גבאי אני אוהב אותך ולא אשכח
(גבאי דבר שאין כמוהו: 23:01 23-07-2016)
משה גבאי ת.נ.צ.ב.ה לעולם לא אשכח אותך איש ישר והגון שרק תומך שמעתי על המצב רק לפני שבוע והיום שמעתי גבאי אוהב אותך ויאוהב תמיד כמה שאנחנו רחוקים תמיד תיהיה בלב שלי בן אדם שעשוי מזהב שמהזמן שלו הוא יהיה מוכן לתרום לך יהי זכרו ברוך לעולם לא חשבתי שיקרה
2
עצוב.
(רפאל: 23:14 23-07-2016)
כתושב ואוהד קרית שמונה, אני זוכר את השנים בהן הוא שיחק בקבוצה.והיה כוכב הקבוצה והליגה הארצית. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
3
דוד יקר
(סיגל גולן: 11:11 24-07-2016)
עצוב לנו מאוד .זוכרת את כל ילדותי בצילו.הייתי גאה להגיד שיש לי דוד כדורגלן מפורסם.
4
אבל כבד
(שמעון: 12:10 24-07-2016)
סגרו את העיר. אין יוצא ואין בא. הקייטנות בשביתה, בעירייה לא עובדים (מתי כן?) אפילו הרמזורים שובתים.
5
גבאי אני אוהב אותך
(אופק גואטה: 23:41 19-08-2016)
גבאי היה כמו אבא בישבילי בגללו אני יודע כדורגל הוא כל הזמן היה מאמן אותי והיה שומר עלי...גבאי אני מתגעגע אליך ואני אוהב אותך❤❤❤❤
6
משה גבאי...
(אייל: 09:34 30-12-2016)
לעולם לא אשכח אותו. אחת הדמויות המשמעותיות בילדותי. לפני 26 שנים אימן אותי בנערים של עפולה.
7
יהי זכרו ברוך
(חסוי חסוי: 13:37 11-06-2018)
חבל שהוא שכח את שתי הבנות שלו

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?