קבוצות הפועל החליטו: לא נופיע למשחקים ביום שישי

אין כדורגל בשישי (רפי נחמיאס) אין כדורגל בשישי (רפי נחמיאס)
יושבי הראש של קבוצות הפועל מליגה א' נפגשו היום, התאגדו יחד ובעקבות מחירי הביטוחים הגבוהים הגיעו להחלטה. "אנחנו לא יכולים לעמוד במחירים כאלה", אמר אחד מהם

לאחר שהתאחדות לכדורגל יחד עם המנהלת הסירו את השביתה, הגיעה מחלוקת חדשה שככל הנראה תגרום לביטול משחקי גביע מדינה ביום שישי.

יושבי ראש קבוצות הפועל מליגה א' זועמים על מחירי הביטוחים. המועדונים שנושאים בלא מעט הוצאות מתבקשים לשלם בכל שנה כספים רבים לצורך ביטוח עבור שחקני הבוגרים. השנה המחירים עלו באופן משמעותי וראשי המועדונים החליטו להלחם ואף לשקול השבתה של הליגה כולה.

"לא יתכן שקבוצה תבטח 25 שחקני בוגרים ותשלם 100,000 ש"ח רק ביטוח לשחקנים", אמר יו"ר של אחת הקבוצות והוסיף: "אנחנו לא יכולים לעמוד במחירים כאלה ואם צריך להשבית אז נשבית. נכון לעכשיו אנחנו לא מופיעים למשחקים ביום שישי".

חשוב לציין כי השנה מדובר בעלייה משמעותית במחירים שעלולה לגרום לקריסה כלכלית עבור מועדונים שלא יוכלו לעמוד בדרישות הכספיות ועלולות להסגר בעקבות כך. לפני דקות אחדות הסתיימה ישיבה בין קבוצות הפועל השונות ובסופה החליטו ראשי הקבוצות לבקש לדחות את משחקי גביע המדינה מיום שישי הקרוב במטרה לפנות לבית הדין לעבודה בכדי לקבל פרשנות משפטית על סוגית המשרה החודשית לשחקני הכדורגל, אם היא תיחשב כמשרה מלאה או משרה חודשית. על פי חוק העבודה כל מי שמשתכר בשכר חודשי ומקבל שכר במשכורת מינימום ומעלה זכאי לביטוח, וכעת מקווים הקבוצות להוכיח כי גם שחקני הכדורגל הם חלק מהעניין. לפי אותם גורמים יש שחקנים רבים שמשתכרים בסכום פחות משכר מינימום ואין שום תקנה לגבי הביטוח עבור אותם השחקנים והקבוצות חוששות לבריאותם.

המכתב שעליו חתמו יושבי ראש הקבוצות בליגה א'

ראשי קבוצות הפועל מינו את יושבי ראש כרמיאל/צפת, ציון טוויטו, ויו"ר כפר שלם, אביחי יחיא, שינסו למצוא את הפיתרון מול ההתאחדות לכדורגל. אותם ראשי קבוצות אף ביקשו מנציגי מכבי לצדד בהם במהלך. יחיא: "אנחנו לא נשלם את הסכומים ולא ניקח אחריות על השחקנים. הגיע הזמן שיתייחסו לקבוצות החובבניות ולא רק לקבוצות הלאומית וליגת העל שמקבלים את הכסף יותר ויותר כל שנה. אני קורה לשרת הספורט מירי רגב להתערב ולפעולה בנושא. לא יכול להיות שנשלם סכומי עתק. לא יכול להיות שמתייחסים אלינו כליגות חובבניות ודורשים מאיתנו לשלם כמו ליגה מקצוענית".

טוויטו אמר בתגובה: "זה לא שביתה אלא פרק זמן שבו נקבל הנחיות כיצד לפעול בעתיד. אנחנו צריכים לקבל תשובה איך מכירים בשחקנים שמשתכרים בפחות משכר מינימום. חוקקו תקנה חדשה ואף אחד לא בדק אותה. הקבוצות לא יעמדו בביטוח של מאה אלף שקלים וכל שחקן צריך לדעת איך הוא מחויב. אין שום בעיה שידחו מחזורים של ליגה אבל כדרי שהשחקנים יהיו מבוטחים".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
צודקים , לא להופיעע
(יו"ר: 17:57 07-09-2016)
2
ובצדק!!!!
(אוהד שאכפת לו: 19:42 07-09-2016)
3
שוער אביחי דהן
(shabtay1: 20:22 07-09-2016)
השוער אביחי דהן שהיה עד השבוע ביפו וביקש להישתחרר ונענה בחיוב מופיע בכתבתכם כשוער הנוער של הפועל תל אביב שהוחתם השבוע ב......יפו ,מה קורה?
4
צריך לצרף את יו"ר הקבוצות של ליגות ב,ג,לחתום ,מאיפה נביא כסף?

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?