אייל שדה: "הקבוצות שישחקו מולנו, יצטרכו לירוק הרבה דם"

עזב את המין היפה. אייל שדה (ולדי מויסייב) עזב את המין היפה. אייל שדה (ולדי מויסייב)
קיץ לא פשוט עבר על עירוני קריית גת, אבל לאחר שכל הבעיות הניהוליות הסתיימו במועדון מודעים שהקבוצה בדרך לעונה קשה ומלחמת הישרדות. המאמן שהוביל את קבוצת הנשים לזכייה היסטורית בגביע המדינה ינסה להפתיע גם בקבוצת הבוגרים

קיץ לא פשוט עבר על אנשי ואוהדי עירוני קריית גת. לאחר ירידה מביכה לליגה א', התקשו במועדון להתחיל בהכנות המקצועיות לקראת העונה הקרובה בעיקר בשל מלחמה בין העמותה שהקימה את הקבוצה לבין העירייה שניהלה בשנתיים האחרונות.

הבלאגן מסביב השפיע באופן ישיר על ההכנות המקצועיות, ורק בשבועיים האחרים הקבוצה התבססה כאשר המטרה הייתה לבנות קבוצה צעירה על בסיס שחקני בית בכדי להישאר בליגה. מי שידריך על הקווים הוא המאמן אייל שדה. האחרון, בן 44, היה בעבר עוזר המאמן בקבוצה הבוגרת ובעונה האחרונה עשה היסטוריה בקריית גת כאשר הוביל את קבוצת הנשים לזכיה בגביע המדינה.

איזה קבוצה נראה מקריית גת העונה?
"העונה אין כוונה להשקיע סכומים גדולים בקריית גת והקבוצה תהיה בנויה על שחקני בית ושחקנים צעירים בתוספת שחקנים מנוסים כמו נדב כידר, עומר מולאי ושלומי משה. המטרה שלנו היא להישאר בליגה ועדיין אנחנו מחפשים להתחזק בשני שחקנים שייפלטו כעת מהליגה הלאומית".

מה התקציב שלכם?
"מדובר בתקציב מאוד נמוך בסביבות חצי מיליון שקלים ולכן אנחנו לא מחפשים להילחם בצמרת אלא קודם כל להבטיח את הישארות ולבנות קבוצה איכותית לעתיד הרחוק יותר".

עברתם קיץ ניהולי לא פשוט. איך הסתדרתם עם זה?
"נכון שהיו כל מיני מלחמות בין העמותה לבין העירייה אבל מאז שמינו אותי התעסקתי רק במקצוענות. אני חושב רק על המטרה שהציבו לי ואנסה לבנות קבוצה טובה במסגרת התקציב שלנו".

קיבלת את הקבוצה בתקופה הקשה ביותר של המועדון בשנים האחרונות.
"זה נכון שיש קשיים בקבוצה והיו תקופות הרבה יותר טובות כמו לפני שלוש וארבע שנים. נצטרך להתמודד עם זה ואני לא חושש מהאתגר. יש לי צוות מקצועי מצוין וצוות ניהולי שעוזר לי ונותן לי את כל מה שביקשתי".

אימנת בעונה האחרונה בקבוצת הנשים. מה הבדל בין אימון נשים לאימון גברים?
"יש הבדל מאוד גדול. ההבדל העיקרי זה בעיקר מבחינה אינטנסיביות. בנשים קיבלתי תנאים מצוינים ממשה סבג ולראייה זכינו בתואר. השאיפה של כל מאמן לאמן קבוצת בוגרים וכבר הייתי במחלקת הנוער ועוזר מאמן הקבוצה הבוגרת ואני מקווה להצליח בשנה הקרובה".

יש סיכוי שקריית גת תחזור לליגה הלאומית בקרוב?
"אני חושב שאם הקבוצה תעבוד נכון אז בשנתיים הקרובות נוכל להילחם גבוה. יש כאן דור צעיר מאוד מוכשר שאם יידעו לעבוד עמו נכון ויתנו להם את הביטחון אז עם החיזוק הנכון, אפשר לדבר על חזרה לליגה הלאומית".

מילה על הקהל הגדול של קריית גת.
"יש לנו קהל נהדר שאכפת לו ולצערי אחרי הכישלונות של העונה האחרונה התנתק מהקבוצה. גם העובדה שלא היה לנו מגרש ביתי פגע בנו. האצטדיון העירוני יעבור שיפוץ אז אנחנו נשחק העונה במגרש סינטטי אחר בעיר".

מה היו הטעויות של הקבוצה בשנה שעברה?
"אני חושב שהיו בעיקר שתי טעויות בעיקר בבחירת שחקנים וחילופי מאמנים. אין ספק שבחירת השחקנים גרמו לכישלון והתקציב שלא גבוה וכדור שלג גרם לזה".

מה אתה יכול להבטיח לאוהדים לקראת העונה הקרובה?
"אני יכול להבטיח שהקהל יראה העונה קבוצה עם שחקני בית רעבים ולוחמים שיתנו את המקסימום והקבוצות שישחקו מולנו יצטרכו לירוק הרבה דם כדי לנצח אותנו".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בהצלחה לקרית גת
(רונלדו: 23:21 10-09-2016)
מלחמה זה טוב רוצים לראות מחויבות במגרש לא שמות ולא נעלים רק מלחמה על כל כדור לאכול את הדשא
2
בדיחה
(Old school: 11:08 11-09-2016)
מספרים בדיחות לא מצחיקות בהנהלה. קומבינה על קומבינה במועדון קטן שלא שואף להרבה.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?