חיים מלכה: "רציתי לפרוש במכבי שעריים, אבל לא בצורה הזאת"

פורש אחרי קריירה ארוכה. מלכה (רולנדי ברנשטיין) פורש אחרי קריירה ארוכה. מלכה (רולנדי ברנשטיין)
בלעדי. אחד השחקנים הגדולים ששיחקו בליגות הנמוכות ושחקן העונה בשנה שעברה במדי שעריים, פורש מכדורגל בגלל פציעה ומסכם קריירה ארוכה: "זה התבשל שראיתי שאני לא מסוגל לעשות את ההכנה"

בסיום העונה שעברה כאשר חגגה מכבי שעריים את העלייה לליגה הלאומית דובר לא מעט על הכסף הגדול של אלדד פרי שלמעשה הביא לעלייה הגדולה, אך יחד עם זאת שמו של שחקן וקפטן הקבוצה, חיים מלכה, קיבל במקביל לא מעט תשבוחות וקרדיט שמגיע לו.

הבלם נבחר לשחקן העונה, כל המאמנים שאימנו את שעריים בשנה שעברה דיברו על חשיבותו של בעלייה של הקבוצה. שבועיים לסיום העונה הוא נפצע ועבר טיפולים ארוכים שבסופו של דבר הכריעו. שבועיים לפני פתיחת העונה החדשה הוא החליט שזה נגמר. מלכה פרש מכדורגל.

מלכה גדל ושיחק במחלקת הנוער של הפועל אשקלון, ועלה לבוגרים בעונת 1999/00. עונתו הראשונה לא הייתה מוצלחת והיא הסתיימה בירידה לליגה הארצית, אז הליגה השלישית בישראל. הבלם המשיך לשחק בקבוצה במשך חמש שנים נוספות, וזכה עם קבוצתו שלוש פעמים בגביע הטוטו של הליגה הארצית, וכן העפיל עמה לחצי גמר גביע המדינה. בקיץ 2005 עזב את הפועל אשקלון אחרי 6 שנים בקבוצה, וחתם במכבי הרצליה שבשורותיה שיחק במשך שלוש עונות.

קריירה מפוארת. מלכה (רולנדי ברנשטיין)
לאחר שעזב את הרצליה חתם בהפועל רעננה, ועזר לה להעפיל לראשונה בתולדותיה לליגת העל. בקיץ 2009 הצטרף להפועל רמת גן, העולה החדשה לליגת העל, ובינואר 2010, עם פתיחת מועד העברות, עזב את הקבוצה וחתם בשורות הכח עמידר רמת גן, במדיה שיחק שלוש שנים בליגה הלאומית. בקיץ 2014 חתם מלכה במכבי שעריים מליגה א'. הוא היה שותף מלא לעלייתה ההיסטורית של הקבוצה לליגה הלאומית.

בראיון מיוחד ל"דאבל פס" מסכם הבלם קריירה ארוכה וכבר מתחיל דרך חדשה מעבר לקווים.

איך הייתה הרגשה לפרוש מכדורגל?
"זה לא היה פשוט להחליט על דבר כזה. אני מגיל 10 בכדורגל ופתאום להבין שזה נגמר".

מתי הגיעה ההחלטה הסופית לפרוש?
"שני מחזורים לסיום העונה במשחק מול הכח רמת גן נפצעתי כאשר סובבתי את הברך. עברתי את הטיפולים אבל זה לא נתן לי לעשות את ההכנה והחלטתי לפרוש. זה התבשל אצלי כאשר ראיתי שאני לא מסוגל לחזור לעצמי מבחינת הברך וקיבלתי הצעות אימון ומוניתי לעוזר מאמן קבוצת הנוער של הפועל אשקלון בליגת העל".

פרשת בשיא כאשר עלית ליגה ונבחרת לשחקן המצטיין של העונה.
"קודם כל אני מודה לכולם על הבחירה וזה לא מובן מאליו. זה לא ברור בגילי המתקדם להיות הטוב ביותר. מבחינה קבוצתית הייתה לנו עונה מצוינת. בכלל נהניתי בשנתיים שאני בשעריים. זאת אחת הקבוצות הכייפיות שיש. בארץ עשינו היסטוריה".

"לא היה פשוט להחליט על דבר כזה" (רולנדי ברנשטיין)
איך אתה מסכם את הקריירה שלך?
"הרבה כיף והנאה. אני שמח על כל מה שהשגתי ולאן שהגעתי. הייתי בכל הליגות אם זה בליגת העל, ליגה לאומית, ליגה ארצית וליגה. אני מודה לה' שנתן לי לעשות ולהתפרנס ממשהו שאני מאוד אוהב".

הרבה מאמנים טוענים שהיית עבורם מאמן על המגרש.
"אני מטבעי אוהב לעזור. אני חושב שעשיתי מה שהייתי צריך לעשות ולא מעבר לזה. רציתי לעזור לכל השחקנים הצעירים ששיחקו איתי לאורך השנים".

מה היה המשחק הגדול ביותר שהיית שותף בו?
"אני חושב שהניצחון עם מכבי הרצליה בקריית אליעזר על מכבי חיפה בתוצאה 1:4. זאת הייתה הפתעה ענקית ומשחק מושלם שלנו. חוץ מזה היו עוד משחקים גדולים כמו חצי גמר גביע המדינה, שער בטדי".

הרגע הכי מאכזב בקריירה?
"אני חושב שהרגע הכי מאכזב היה כאשר התאמנתי שבועיים בבית"ר ירושלים אצל אלי כהן השריף והוא מאוד רצה להחתים אותי אבל אז בעלי אשקלון לא שחררו אותי. מאוד רציתי לעבור לבית"ר וזה לא קרה".

השחקן הכי גדול ששיחקת מולו ואיתו?
"שיחקתי מול הרבה שחקנים ובראשם אבי נמני וג'ובאני רוסו. שיחקתי גם עם הרבה שחקנים גדולים כמו סלים טועמה, שי אבוטבול, ניסים כהן האגדי, בוני גינזבורג, רמי אבולאבן ועוד רבים וטובים שאיני יכול לציין את כולם בשנייה וחצי. נהניתי עם כולם".

הילדים שלך ימשיכו בדרכך?
"קודם כל שיהיו בריאים ואם הם ירצו אז אתמוך בהם. אחד כבר התחיל לשחק כדורגל וכל דבר שירצו אני איתם".

מה המטרה הבאה?
"עשיתי קורס מאמנים לפני שש שנים ואני מחזיק בתעודת מאמן שזה מאד מעניין אותי. כמו שאמרת קודם גם בתור שחקן הרגשתי כמאמן על המגרש. כרגע אני בנוער של אשקלון ונמצא בתחילת הדרך אבל כמו כל אחת אני רוצה להצליח ולהתקדם בקריירת האימון".

מילה מיוחדת על הקהלים ששיחקת כמו אשקלון ושעריים.
"בכל מקום בו שיחקתי הייתי מחובר עם אנשים מהקהל. אין ספק שהעלייה האחרונה עם שעריים וההיסטוריה הייתה מדהימה הרבה בזכות הקהל המדהים והצוות שמתחיל עם הבעלים, הצוותים המקצועיים וכל האנשים שליוו את הקבוצה. הקהל של שעריים הוא תומך ומעודד וזכיתי להיות במועדון הזה. רציתי לסיים את הקריירה בשעריים אבל לא ככה עם הפציעה".

אתה כרגע עוזר מאמן באשקלון, יובל נעים צריך להתחיל ולדאוג?
"חח ממש לא. שיחקתי אצל יובל נעים וכבודו במקומו מונח. אנחנו חברים טובים ויש לו הרבה קבלות כך שיש לי עוד הרבה לאן לשאוף בכדי להגיע אליו".

מתחיל בקריירה חדשה (רולנדי ברנשטיין)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
חיים אתה חסר במגרש
(שערוק: 12:47 13-09-2016)
2
אין כמו הניסיון של הותיקים
(שערוקי: 13:24 13-09-2016)
העונה שעריים זו קבוצת נוער מחוזקת אשר משחקת בצורה מבוהלת מול קבוצות בליגה הלאומית עם שחקנים מנוסים , בקהל של שעריים מדברים כמה השחקנים הותיקים חסרים ואיך אנחנו מקבלים כל שבת שערים מטעויות בהגנה . חיים את המנהיגות שלך במגרש אי אפשר לקנות בכסף בהצלחה
3
חיים תחזור
(יוסי: 14:15 13-09-2016)
יש לנו הגנה מפורקת. וחסר לנו איש יקר ומאמן על המגרש שכל השחקנים נותנים את הנשמה בשבילו
4
איש יקר
(משה: 16:31 13-09-2016)
חיים מלכה שחקן נהדר ואיש יקר , ספורטאי ומקצוען משכמו ומעלה . דוגמא ומופת לכל כדורגלן. אם כל שחקן בנוער של אשקלון או כל שחקן שיתאמן תחתיו בכל מקום אחר ילמד ממנו להיות ספורטאי מקצוען ואדם אז הרווחנו . שיצליח בכל אשר יפנה ויעסוק, אוהבים אותך חיים היקר
5
בלם ואישיות ווינר ומנהיג
(כחול: 12:10 14-09-2016)
חיים מלכה הבלם הטוב ביותר בשעריים מאז מוטי חיימוביץ פשוט קלסה
6
'אין כמו חיים מלכה'
(רון שלום הכח הסגול: 13:50 14-09-2016)
איש יקר בכל מקום הטבעת חותם של יושרה מנהיגות מקצוענות. בן אדם משכמו ומעלה. דמות להערצה בקבר בני הנוער, קהל של קבוצתו וגם קהל היריב. 'אין כמו חיים מלכה'. אוהבים אותך בהכח.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?