בית הדין: שחקן שגב שלום שחשף את איבר מינו מול השופטים הורחק לצמיתות

בית הדין בית הדין
בית הדין של ההתאחדות לכדורגל עבד שעות נוספות כאשר יו"ר רמת השרון, אוהדי מ.ס. טירה, חברי הנהלת הפועל אזור ושחקן שגב שלום "כיכבו" לאחר אירועי השבת

הליגה הלאומית סגרה את המחזור ה-6, ליגה א' את המחזור ה-3 ובליגה ב' זה היה רק המחזור השני, וכבר שופטי בית הדין עבדו שעות נוספות בכדי לדון בעבירות המשמעת שהתבצעו במגרשים השונים ברחבי הארץ.

יו"ר רמת השרון, ליאור סילוק, כעס על צוות השיפוט במשחק מול הפועל ירושלים במסגרת המחזור ה-5 ועל פי דו"ח השופט, רפעת אלחמולה, נכתב: "בירידה למחצית בא אחרינו סילוק עד לחדר ההלבשה בטענות, צעקות והאשמות עד שבאו המאבטחים ולקחו אותו כל זה שהוא לא היה רשום בטופס המשחק". שופט בית הדין נועם לובין הרחיק את סילוק לשני משחקים וקנס אותו אותו ב-1,000 שקלים.

קבוצה נוספת שנענשה היא מ.ס. טירה שספגה קנס של 5,000 שקלים ומשחק רדיוס על תנאי, זאת לאחר אירועים מכוערים שהתרחשו במשחק מול מגדל העמק כפי שכתב שופט המשחק אלעד בן דור: "במהלך המחצית השנייה כאשר המשחק "התחמם" קהל הקבוצה הביתית ירק צרור יריקות על כל שחקן של הקבוצה האורחת שרק העז להתקרב לאזור הגדר. בדקה ה-70 עצרתי את המשחק לאחר ששחקן הקבוצה האורחת מספר 3, ספג מתח יריקות מקהל הקבוצה הביתית דבר שהיה נראה כאילו מדובר במלחמה ולא במגרש כדורגל. השחקן הרטוב בא אליי בצדק בטענה שהוא מפחד לחזור למקום להוציא כדור חוץ פשוט".

תקרית נוספת נרשמה במשחק בין הפועל אזור להפועל מרמורק שהסתיים בניצחון מרמורק 2:1. שני חברי הנהלת אזור, חיים אלגזי ומאיר סאלם, זעמו על שריקות השופט לבעיטות פנדל והביעו טענות קשות כלפי ארנס דוקה שכתב בדו"ח: "בדקה ה-34 הורחק יושב ראש הפועל אזור, חיים אלגזי, לאחר שנפסק נבדל כנגד קבוצתו - הוא התפרע על הספסלים. אלגזי עבר את הקו האורך של המגרש ובעצם פרץ אל תוכו בצעקות מחאה, זאת לאחר שהוזהר מספר דקות קודם ע"י צוות השיפוט על התנהגתו חסרת הרסן. הוא סינן אל עבר עוזר השופט "מושחת" ו-"הם לא צריכים טובות, אז מה עם זה הפועל מרמורק", בטענתו לקיפוח של קבוצתו חיים המשיך להשתלח בצוות השיפוט כל הדרך מחוץ לתחומי המגרש כאשר הוא מקלל ומגדף.

במחצית המשחק הורחק, מאיר סלם, לאחר שזה ניגש אליי נעמד מולי בהפגנתיות וצעק על קיפוח קבוצתו באומרו: "הם לא צריכים טובות, אתה אפס, לא היה פנדל בחיים איפה ראית פנדל מה אתה עיוור?". לאחר שזה נתבקש לעזוב את תחומי המגרש, הוא פנה אליי חזרה בתנועת יד איימת כמי שהולך לפגוע פיזית בשופט המשחק, ואמר: " לא צריך שתרחיק אותי אני יוצא לבד. יש לך מזל, הייתי דופק לך משהו לפנים". להפתעתנו הרבה, עם החזרה למגרש לפתיחת המחצית השנייה, מאיר סלם המורחק ישב בספסל הקבוצה". שופט בית הדין נועם לובין הרחיק את אלגזי למשחק אחד ואילו את סאלם לשלושה משחקים וקנס אותו ב-1,000 שקלים.

האירוע המכוער של סוף השבוע נרשם בליגה ב' דרום ב' במשחק בין מכבי שגב שלום למכבי באר שבע שם שחקן שגב שלום, גמיל אבובלאל, הורחק לצמיתות מהמגרשים כבר אחרי המחזור השני. המשחק שהסתיים בניצחון של באר שבע 0:6 גרם למהומות רבות, והשופט דניאל גוזלן כתב דו"ח חמור במיוחד: "בדקה ה-45 למחצית הראשונה לאחר שהובקע שער לטובת מ.ס באר שבע בא שחקן מספר 18 אבובלאל גמיל בטענות לעוזר השופט ואמר לו בשפה הערבית ''אתה שופט כמו תחת אין לך מושג'', עוזר השופט קרא לי ואמר לי זאת ומיד הונף הכרטיס האדום.

לאחר הנפת הכרטיס ניסה אבובלאל גמיל להגיע לעוזר השופט על מנת לתקוף אותו, שחקני קבוצתו מנעו ממנו להגיע, אך זה ניסה שוב ושוב להגיע לעוזר השופט עד שעצרו אותו בכוח. בהמשך ביצע עבירות נוספות עליהן יפורט בתקריות. לאחר הנפת הכרטיס ניסה אבובלאל גמיל להגיע לעוזר השופט על מנת לתקוף אותו, אך שחקני קבוצתו מנעו ממנו להגיע אך זה ניסה שוב ושוב להגיע לעוזר השופט עד שעצרו אותו בכוח. בסיום המהלך שרקתי לסיום המחצית הראשונה, עם הירידה למחצית הראשונה שחקן מספר 18 אבובלאל גמיל המשיך לגדף, לקלל ולאיים על כל צוות השיפוט, בין כל הקללות תפסו את אוזניי המשפטים הבאים: "אין לכם מושג יבני זונות, אנחנו נזיין אותכם", "אני אזיין את אחותך יבן שרמוטה", ועוד שלל של קללות בעברית ובערבית ללא הפסקה, כל זאת כאשר שחקני קבוצתו מונעים ממנו להגיע אלינו בזמן שאנו יורדים למחצית. השיא של התקרית הגיע כאשר הוריד את מכנסיו מול כל הקהל והסובבים שהיו, חשף את איבר מינו ואף הניף בו תוך כדי שאומר "זה מה שאתם שווים, אני אתן לכם למצוץ", אירוע מביש ביותר שאין לו מקום במגרשי הכדורגל. שופט בית הדין נועם לובין כתב בהודעתו: "לצמיתות. מעשים אשר אין מקומם לא במגרש הכדורגל ואף לא בחברה מתוקנת של בני אדם".


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?