על הפרק: משחק על עונה שלמה

עומר בוארון וחוסאם אבו סאלח (אבי רביבו) עומר בוארון וחוסאם אבו סאלח (אבי רביבו)
הפועל איכסל תארח מחר את "רובי שפירא" לקרב צמרת מרתק. חלאיילה יוריד מהגב שלו את האדומים מהכרמל? חניכיו של קוטר יפתיעו מהדלת האחורית? ואיך חסרונו של מלכה ישפיע?

המשחק המרכזי של ליגה א' צפון יתקיים מחר (שישי) במגרש באיכסל שם הפועל, מוליכת הטבלה, תארח את "רובי שפירא" מהמקום השלישי, למשחק על עונה שלמה.

איכסל, לה יש משחק יותר משל חדרה ו"רובי שפירא", יודעת שאין כאן מקום לטעויות. המארחים חייבים לקחת 3 נקודות מהמפגש הזה כדי לנסות ולהפוך את המשולש בצמרת לקרב של שתיים בלבד. "רובי שפירא" שנמצאת במומנטום נהדר ומגיעה למשחק הזה אחרי 0:6 מוחץ מול מכבי דליית אל כרמל, מבינה גם היא שאם היא תפשל כמו במפגש בסיבוב הראשון, כנראה שמקומה בליגה א' ולא יותר מזה.

רגע לפני שהמפגש בין השתיים יוצא לדרך, יש כמה נקודות ותובנות ששווה להתעמק עליהן.

ההתקפה הטובה ביותר - ההגנה ה"כמעט" טובה ביותר
הפועל איכסל הבקיעה הכי הרבה שערים בליגה א' צפון, 44 ליתר דיוק ב-23 מחזורים, משמע כמעט 2 שערים למשחק, נתון מדהים לקבוצה שמוליכה את הטבלה. ממולה ניצב לו החלק האחורי שמתמודד על התואר "ההגנה הטובה ביותר". "רובי שפירא" ספגה 19 שערים מתחילת העונה, רק חדרה ספגה פחות ממנה (16), אך אין ספק שמדובר בחלק אחורי מצוין שיעשה את העבודה.

מעוז ההגנה של "רובי שפירא". יוני אוחיון (אבי רביבו)
אבי מלכה
בטוח שהבנתם את ההקדמה של הסעיף הקודם, אך כל הנתונים שהצגנו בנוגע להתקפה ולהגנה במשחק הזה מתבטלים בגלל סיבה אחת בלבד - חסרונו של השחקן הטוב ביותר בליגה, מלך השערים אבי מלכה. החלוץ שכבש 20 שערים ייעדר בעקבות כרטיסים צהובים, וכאן יהיה מעניין לראות את איכסל ואיימן חלאיילה מסתדרים ללא השחקן שהיה אחראי ל-45% מהשערים של הקבוצה. נוסיף לזה את הסוגייה סביב ניסן רביבו ופאדי זיאדה. עדיין לא ברור אם השניים אכן ישחקו בעקבות פציעות, מה שבטוח אם גם הם יחסרו זה יהפוך את המפגש הזה לחד צדדי.

אבי מלכה. יחסר לאיכסל (אבי רביבו)
מומנטום
אין ספק ש"רובי שפירא" נמצאת במומנטום טוב יותר מזה של איכסל. אמנם שתי הקבוצות ניצחו בשבוע האחרון, אך איכסל חוותה הפסד צורם במשחק העונה מול הפועל חדרה שללא ספק לא תרם לקבוצה של חלאיילה. עודד קוטר, מאמן "רובי שפירא", השיג בשבוע האחרון את הניצחון השלישי הרצוף שהגיע עם הרבה סטייל בזכות שישייה שנכבשה לרשת של מכבי דלייה. סוף סוף ראינו את מה שציפינו כל העונה מהאדומים שהצליחו לדרוס את יריבתם. החוכמה היא לשמור על היכולת גם במשחקים מהסוג הזה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שבשני המשחקים מול חדרה ומול איכסל בסיבוב הראשון, "רובי שפירא" הפסידה וברגע האמת נכשלה.

איימן חלאיילה - עודד קוטר
גם על הקווים צפוי לנו מאצ' אפ מעניין במיוחד. איימן חלאיילה הוא אחד המאמנים הטובים ביותר בליגה א' ועל זה אין ויכוח. כבר נאמר עליו שהוא הרבה מעבר למאמן, הוא חבר, מנטור ואבא לשחקנים כשצריך. חלאיילה מביא ערך מוסף למגרש וכאן יש לו יתרון ברור. מנגד, עודד קוטר שהיה רגיל לאמן קבוצות אמצע טבלה/פלייאוף עליון, הגיע ל"רובי שפירא" במטרה לעלות לליגה הלאומית מהמקום הראשון. הוא זה שבנה את הקבוצה ועשה את הרכש הכי משמעותי בינואר האחרון. בנתיים במבחן הצמרת הוא עדיין עומד בציפיות, אך במידה ויפסיד גם את המשחק השני מול איכסל, זה כבר אופרה אחרת.

איימן חלאיילה (אבי רביבו)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
איכסאל יציבה יותר
(אוהד איכסאל: 23:23 16-03-2017)
למרות שחסרונו של אבי מלכה משמעותי אך הקבוצה משחקת קבוצתי ובהמון התלהבות וכל שחקן בהרכב יכול לכבוש שער ...

סקר דאבל פס

איך צמד המשחקים בין טבריה לכפ"ס יסתיים?