אייל לחמן: "אני משוכנע שאוכל להכין בהרצליה קבוצה לעלייה בעונה הבאה"

יצליח להיכנס לפלייאוף העליון? לחמן (ערוץ הספורט) יצליח להיכנס לפלייאוף העליון? לחמן (ערוץ הספורט)
אייל לחמן, שפוטר רק לפני חודשיים מהפועל עפולה, יתחיל ביום שני מול מכבי שעריים את דרכו החדשה כמאמן מכבי הרצליה. עבור המאמן זו כבר קדנציה שלישית במועדון

אמש, התראיין לחמן ל"דאבל פס" והתייחס לתקופה בהפועל עפולה, הליגה הלאומית, היחסים עם שיימן והמטרות של המועדון החדש ישן שלו: "הליגה הלאומית השנה, הכי טובה שהייתה אי פעם. היא מקבלת הרבה מאוד חשיפה. הרבה קבוצות רצו לעלות ליגה בגלל התקציבים. כתוצאה מהרצון ללכת קדימה הקבוצות העמידו סגלים טובים מאוד", אמר לחמן על הליגה בה הוא רגיל ואוהב לאמן, אבל גם חסך בביקורת. למרות החשיפה והרמה שהשתפרה, הקהל עדיין לא פוקד את המגרשים בהמוניו: "לקבוצות בליגה א' יש יותר קהל מהרבה קבוצות מבליגה הלאומית", אמר לחמן.

מכבי הרצליה נבנתה בתחילת העונה למטרת עלייה לליגת העל. אך ככל שהתפתחה העונה, הקבוצה השיגה תוצאות לא טובות, מה שגרם לפגיעה בביטחון ומנטליות ירודה, וכרגע הרצליה נמצאת במקום ה-11, כשהיא 7 נקודות בלבד מהקו האדום, אך גם שתי נקודות בלבד מחזרה לפלייאוף העליון: "בכל ענף היציבות מעידה משהו על הבנאדם. הוא יותר חושש מהמבט למטה. זה חשש שמלווה את כל הקבוצות בפלייאוף התחתון", אמר לחמן והוסיף: "כל הקבוצות יכולות להסתבך בפלייאוף התחתון. בהרצליה יש מערכת מקצועית טובה, הקבוצה בריאה ויש בה אווירה טובה. אני לא חושב שהקבוצה הזו יכולה להסתבך אבל זו הליגה הלאומית".

כידוע, שיימן הוא לא מבעלי הקבוצות שייתן יד חופשית לצוות המקצועי, בעיקר במצב שבו נמצאת כרגע הקבוצה. לחמן, שחווה תקופות עם שיימן, מכיר ויודע את סגנון העבודה ומגלה כי אין לו כלל בעיה, אלא ההפך הוא הנכון: "בשלושה מועדונים שאימנתי הייתי הרבה זמן. אני מכיר את שיימן הרבה מאוד שנים. יש מאמנים שלא אוהבים שחברי ההנהלה לא נמצאים בחדרי ההלבשה אבל אני אוהב לערב אותם. ככה הם יותר רגועים ושקטים. אין לי בעיה עם בעלים דומיננטי. אני רואה בזה יתרון. היה לי קשה כשלא אימנתי, ובעונה הבאה יש לי כוונות להתמודד על עלייה לליגת העל".

את העונה הנוכחית פתח לחמן על הקווים של הפועל עפולה, שתחת שרביטו לא הצליחה להביא תוצאות מספקות, מה שגרם לפיטוריו של המאמן והחלפתו ע"י ראובן עטר. מה שפגע בלחמן היא העובדה כי גם בזמן שעמד על הקווים, עטר, המאמן המיועד להחליפו הגיע לצפות במשחקים ושמר על קשר רציף יחד הנהלת עפולה: "בעפולה לאורך כל השנה הייתי על המזבח. פעם בחודש נתנו תוצאה טובה וכשלא הייתה תוצאה טובה ידעתי שאני יכול לשלם את המחיר. לא הייתי מופתע", אמר לחמן והוסיף: "בשלושת המשחקים האחרונים שהיו טובים, היה לנו ניצחון ואחריו שיחקנו נגד ראשון לציון בבית. למשחק הזה המאמן המיועד (ראובן עטר) הגיע, והייתה אווירה לא טובה. עזבתי את עפולה אחרי שני ניצחונות בשלושה משחקים. בדיעבד הבנתי, כשהגיע מאמן אחר, קיוויתי שזה לא בשביל זה".

למרות האכזבה מההתנהלות מולו, לחמן לא שומר טינה ומגלה שלמרות הרחשים שהיו סביב פיטוריו אין בוא כעס: "לא כעסתי, לא היה בי שמץ של כעס. הטריד אותי שעזבתי את עפולה אחרי שאיפסתי אותה. שיחקתי כל העונה בלי חלוצים ועם שוערים צעירים והקבוצה התייצבה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שיימן לא רוצה לעלות
(בני בקלו: 10:41 17-03-2017)
זה יפה שאתה רוצה לעלות ליגה אבל שיימן לא רוצה. לא אכפת לו מכלום חוץ מכסף וכולם כבר מבינים את זה חוץ ממך.
2
בבלט
(המוכתר: 11:12 17-03-2017)
הרצליה ליגת על ?חה חה חה שלושים אוהדים במשחק בית כולל ההורים של השחקנים.שעריים תתפוצץ עליכם
3
בבלט
(המוכתר: 11:13 17-03-2017)
הרצליה ליגת על ?חה חה חה שלושים אוהדים במשחק בית כולל ההורים של השחקנים.שעריים תתפוצץ עליכם
4
גם אני משוכנע
(אני ואני: 05:59 20-03-2017)
שאתה לא עובר היום את שעריים

סקר דאבל פס

איך תסתיים העונה הקרובה של עירוני אשדוד?