קובי חסן: "הדרך שעשיתי ישרה ונקייה. אשאר בענף"

שחקן ענק. קובי חסן (ערוץ הספורט) שחקן ענק. קובי חסן (ערוץ הספורט)
"קבלן העליות" הודיע על פרישה ממשחק פעיל בגיל 38 בעקבות בעיות רפואיות. בראיון ראשון דיבר על הקריירה ("היה חשוב לי לא לדרוך על אף אחד"), על מאמנים ("הכי אהבתי להתאמן אצל יובל נעים") ומי השחקן הכי גדול ששיחק איתו?

קובי חסן, הקשר האגדי בן ה-38, הודיע השבוע על פרישה ממשחק פעיל. חסן שקיבל את הכינוי "קבלן העליות", הספיק לעלות ליגה פעמיים עם מכבי נתניה והפועל רמת גן ופעם אחת עם רעננה ורמת השרון. לאחר שקיבל את המלצת רופאיו, החליט הקשר להודיע על פרישה בעקבות 3 פריצות דיסק.

בראיון ראשון ובלעדי ל-"5 באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט", דיבר חסן על ההחלטה לפרוש, הקריירה האישית, האהבה שקיבל מחוץ למגרש, המאמנים והשחקנים ששיתף איתם פעולה וגם על העתיד.

"זה קשה לחשוב שזה ראיון פרישה", כך פתח את דבריו חסן והוסיף: "מאז ההודעה שהוצאתי, זה יושב אצלי שבועיים, עד שאתה לא מוציא את ההודעה אתה לא מבין עד כמה זה עצוב שזה נגמר. יש לי 3 פריצות דיסק, זה יושב על עמוד השדרה".

חסן התייחס לתגובות שיקבל מאז שהודיע על הפרישה: "יש תגובות מרגשות מאוד, לא נעים לי להגיד את זה. שחקנים, מאמנים, אוהדים, יושבי ראש, זה נחמד לשמוע ועושה קצת טוב אחרי כל מה שעברתי. אתה לא ידוע עד כמה אוהבים אותך, עכשיו אתה מבין שעשית את הדרך שלך נקייה וישרה. היה חשוב לי לא לדרוך על אף אחד ולא להתחצף. להיות נקי וטהור וכשיום הפרישה יגיע אז יישאר פצע פתוח למישהו ולא אקבל ממנו ברכה".

השחקן המשיך: "אני לא יודע אם יש שחקנים היום בארץ שיודעים בכלל מה המטרה שלהם, לשמה הם משחקים. תוך כדי תנועה אצלי. לא יודע באיזה עלייה הצבתי לעצמי מטרה, שזו מטרה שעמדתי בה. ברור שרציתי להיות בליגת העל ולקחת אליפויות. אם שחקנים יהיו ריאליים עם עצמם ויציבו לעצמם מטרה הגיונית. יכול להיות שיכולתי לשחק בליגת העל אבל עם השנים נגררתי לשם. אין תחליף למטרה. להיות שחקן בקבוצה שאין לה מטרות או יומרות וכל החיים תהיה בין מקומות 5-10 זה קצת עצוב. לא רציתי להיות שם אף פעם".

קבלן עליות (ערוץ הספורט)
לאורך הקריירה חסן היה שותף במספר עונות היסטוריות: "בעכו הייתה לי עונה מצויינת, עם חיים לוי. מלך שערים, שחקן העונה, סיימנו במקום ה-3. היה משחק מול נתניה בקופסא וכבשתי צמד. ברעננה ובר"ג היו גם כמה עונות נחמדות, בנתניה היו פה ושם רגעי קסם".

על השאלה מי הוא השחקן הגדול ביותר ששיחק איתו אמר: "השחקן הכי גדול ששיחקתי איתו? טל בנין, איציק זוהר, משה גלאם, שמות לא מהדור הזה אבל הם שחקנים ענקיים. גם עופר טלקר". חסן הודה: "הכי אהבתי להתאמן אצל יובל נעים, היו עוד רבים ממש טובים אבל יובל זה הטופ. היו כמה שנים שעיצבו את מי שאני באמת".

"המשחק הכי גדול בקריירה זה המשחק מול מכבי חיפה במכתש, רבע גמר הגביע. הקבוצה הכי טובה ששיחקתי בה הייתה נתניה", אמר הקשר.

חסן סיכם: "יש הרגשה קטנה של פספוס שלא שיחקתי יותר במכבי נתניה אבל אני אשם פה ולא אף אחד אחר. תמיד רציתי לשחק אז קמתי והלכתי ואז חזרתי ושוב הלכתי. הייתי ממשיך לשחק עוד כמה שנים אם לא הפציעה, לא ראיתי כיוון לפרוש. אשאר בענף, אני אוהב כדורגל. בינתיים אני נח. אחכה להצעות. אני בתהליכים להוציא תעודת מאמן אבל התעכבתי ועכשיו זה יתעכב עוד קצת".

קובי חסן במדי מכבי נתניה (ערוץ הספורט)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שחקן
(שמעון וקס: 14:00 18-03-2017)
מסוג השחקנים שלא היית חייב להיות אוהד של הקבוצה שלו כדי להנות לראות אותו.
2
היה לו הזכות לשחק בדרבי הרחובותי
(החתן של אבנר: 17:38 18-03-2017)
3
שחקן
(אחד שאוהב כדורגל: 18:43 18-03-2017)
אחלה שחקן במגרש ומחוצה לו... קריירה ארוכת שנים בצניעות ובשקט מופתי. תצליח איש... אמן
4
קובי חסן
(מרמורקי: 19:53 18-03-2017)
כששיחק אצלנו הוא שם גול במשחק בית שיצאנו 2:2 ,זה היה גול שלא רואים כל יום ,לא בעיטת פצצה אבל איזה דיוק תחכום ומחשבה,גול כמה שהוא פשוט ככה הוא גדול ולכן הוא גם שחקן גדול מבין את המשחק יותר מכל השחקנים סביבו.
5
שחקן ענק
(מיכה שושן: 20:35 18-03-2017)
שחקן ענק שנהנתי לשחק איתו!! קובי בהצלחה ורק בריאות
6
שחקן ענק
(סמי : 22:57 18-03-2017)
שחקן ענק היה בעכו כיכב והיה אליל הקהל העכואי מאמין שיצליח בתחום האימון כי הוא ווינר ומנהיג מלידה
7
770yehoram@gmail.com
(יהורם איתן: 08:22 20-03-2017)
2006_2010 חסן מלך במכתש .קלאסה של שחקן ,חוכמת משחק להט לנצח ובעיטות עונשין של קוסם . אין ספק שניצח את מכבי חיפה האלופה כשהיינו בארצית. זה היה המשחק הגדול שלו בקארירה. העלה אותנו מקבר הארצית ללאומית ולעל. תודה לקובי והצלחה כמאמן מאורדון בטריבונה.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?