סולימאן אזברגה: "גם אם נהיה בפלייאוף העליון, עבורי זה היה כישלון"

מאמן לוד סולימאן אזברגה (ערוץ הספורט) מאמן לוד סולימאן אזברגה (ערוץ הספורט)
לאחר שנים לוד עלולה למצוא את עצמה במקום לא מוכר, הפלייאוף התחתון, ובמקרה קיצוני אף בקרבות ההישרדות אל תהומות ליגה א'. כבר 10 מחזורים שהיא לא מצליחה לחבר שני ניצחונות, היכולת מאכזבת: "נשחק כמו קבוצת פלייאוף תחתון. נלחם ונקריב יותר"

לא משנה באיזה מקום תסיים בני לוד את העונה בליגה הלאומית, מה שבטוח העונה תסתיים בקול ענות חלושה עבור קבוצתו של אבו סובחי. עשר נקודות מ-30 אפשריות- זה המאזן הדל מאוד של סולימאן אזברגה וחניכיו, מה שהוביל אותם מחזור אחד לסיום העונה הסדירה למקום של כבוד, רק בפלייאוף התחתון. הבוקר (שני) התראיין המאמן סולימאן אזברגה ל"דאבל פס", והתייחס לאכזבה הגדולה במועדון: "אנחנו לא באופן סופי בפלייאוף התחתון. יש עוד משחק ומי יודע מה יכול לקרות. אם נהיה בפלייאוף התחתון נצטרך להתמודד כמו בפלייאוף תחתון. אם אומר שזה לא כישלון אשקר. עבורי זה כישלון מאוד גדול".

מה גרם לירידה ביכולת דווקא בישורת האחרונה של העונה?
"אני יכול לומר שגם פלייאוף עליון זה כישלון. כיוונו לעליית ליגה ובנינו את הקבוצה למטרה הזו, אבל התברר שטעינו בבחירת שחקנים. הבאנו שחקנים צעירים שסמכנו ובנינו עליהם, אבל לכל דבר תשלום ולפעמים שאתה מהמר על שחקנים צעירים, אתה לא מקבל את מה שאתה צריך, אבל אני מאמין בהם ואין לי ספק שהם ישאירו את הקבוצה בליגה. השחקנים שלי הם טובים למרות שהם צעירים ואני בטוח שהם יעשו את המוטל עליהם".

"לקחנו הכל בחשבון כי שאתה משחק בפלייאוף התחתון הכל יכול להיות. אתה יכול להפסיד כמה משחקים לא טובים וזה יכול למשוך אותך אפילו לירידת ליגה". אמר אזברגה והוסיף כי:" אנחנו נתכונן לזה נכון ונעשה הכל כדי להבטיח את ההישארות כמה שיותר מוקדם. נשחק כמו קבוצת פלייאוף תחתון ונשנה את סגנון המשחק שלנו. נצטרך להילחם יותר ולהקריב יותר. קודם כל אני מקווה שנהיה בפלייאוף העליון, ואם לא נצטרך להתמודד".

יש רגע מסוים שאתה חושב שפגע משמעותית בסיכוי הפלייאוף העליון?
"התיקו בפתח תקווה שספגנו גול דקה 90 זה לא תוצאה של קבוצה שרוצה פלייאוף עליון. יכול להיות שזה פגע בנו כי אם היינו מנצחים אות המשחק הזה, אז הפלייאוף העליון היה כמעט מובטח. אבל בוא נתרכז עכשיו במצב, והמצב לא טוב. אנחנו קרובים יותר לפלייאוף העליון יותר מהתחתון ולוקחים כל נתון בחשבון".

אין ספק שהפלייאוף בו תשחק בני לוד, ישפיע באופן ישיר על ההכנות לעונה הבאה. במידה והקבוצה תשאר בסופו של דבר במקום התשיעי, היא יכולה למצוא עצמה מחר במרחק של חמש נקודות בלבד ממשחקי המבחן. לאזברגה זה לא מוסיף שקט: "אנחנו נשמח להיות בפלייאוף העליון כי זה שקט יותר ונוכל להתחיל לבנות לעונה הבאה. לשתף צעירים ולהכין אותם. אם נהיה בפלייאוף התחתון ננסה לעשות הכל כדי שהקבוצה תשאר בליגה וכמה שיותר מהר".

אתה חושב שפרשיית אבו סובחי השפיע על היכולת של הקבוצה?
"אני לא רוצה להתרכז בפרשייה הזו. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. אולי זה מקשה, אבל זה לא אחת הסיבות שגרמו לנו להיות בפלייאוף התחתון. כשלנו כקבוצה ולא בגלל מה שקרה לבעלים. הירידה ביכולת? אנחנו כל העונה לא מצליחים לייצר רצף משחקים של ניצחונות. יש עליות וירידות. אתה יכול לתת שני משחקים טובים ושני משחקים לא טובים. אבל שוב, גם אם נהיה בפלייאוף התחתון אנחנו נדע להתמודד וגם נשאר בליגה".

יכול להיות שהבחירות לחיזוק הסגל בינואר לא היו נכונות?
"בסך הכל צירפנו שני שחקנים בינואר ואנחנו בסגל מאוד דליל ולא רחב כמו שאר הקבוצות. אין לנו את הסגל של נתניה, עכו או הפועל רמת גן. יש בקושי 18 שחקנים שארבעה מהם פצועים, ואני מקווה שהם יחזרו בזמן הקרוב והם מאוד חשובים למועדון. כולי תקווה שנצא לדרך חדשה כבר מהמשחק הבא".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אזברגה
(מכיר: 08:32 20-03-2017)
תאמין לי אין לך מושג מינימלי בכדורגל אתה בושה לענף נראה לי שהכי טוב זה שתחליף את חסן באפסנאות שם מקומך בזיון.
2
מאמן בדיחה
(ראובן: 08:50 21-03-2017)
לא ראוי לאמן בליגה ג. כל שנה השחקנים לא טובים.כל שנה נכשלנו.כל שנה מיליון ואחד סיבות.אבל אתה תמיד נשאר.שעיסאם יאמן עד סוף העונה
3
לא יפה
(אביהו: 18:12 21-03-2017)
עיסאם חבר טוב של אזבגרדה הוא בחיים לא יבגוד בסלימן שדרך אגב היה יכול לאמן במפרץ הפרסי אבל לוד בנשמה שלו, הוא שם פס על הכסף.

סקר דאבל פס

איך צמד המשחקים בין טבריה לכפ"ס יסתיים?