סיכום עונה - ליגה ג' שומרון

סיכום עונה - ליגה ג' שומרון סיכום עונה - ליגה ג' שומרון
פרדיס עלתה ברגע האחרון לאחר משחק השלמה והשאירה את בית"ר פרדס חנה מאוכזבת. אבי כהן הוא שחקן העונה, בן ואקנין התגלית, שלומי ביטון עזב את בית"ר חיפה וירד לליגה ג' סיים כמלך השערים, ג'סר אל זרקה הפתיעה וברטעה ואחווה חיפה אכזבו

איזה סיום מותח קיבלנו במחוז שומרון. בני פרדיס ובית"ר פרדס חנה רצו צמוד לאורך על העונה ובמחזור הסיום נפגשו ביניהן וסיימו בתיקו 1:1. למזלה של פרדיס, הייתה לה הזדמנות לתקן במשחק השלמה מול ג'סר אל זרקה, אותו ניצחה 2:4 ועלתה ברגע האחרון לליגה ב'. החלוץ שלומי ביטון, שעזב את בית"ר חיפה לאחר שנים לא מעטות, מצא בית חם אצל מ.ס. פרדס חנה והפציץ 31 שערים בדרך לתואר השערים. אבי כהן מפרדיס נבחר כשחקן העונה ובן ואקנין מבית"ר פרדס הוא תגלית העונה שלנו. ג'סר אל זרקה הפתיעה כשסיימה במקום השלישי ואילו מכבי ברטעה והפועל אחווה חיפה ממשיכות לאכזב. מחוז שומרון סבל מעט מעיצומי השופטים במחזורים האחרונים וחלק מהמשחקים נקבעו כ-0:0 ללא נקודות.

ממוצע השערים למחזור עמד העונה על 19.5, כשהממוצע למשחק עמד על ארבעה שערים. בנימין מוגיליובסקי וחן טקץ', שניהם מהפועל אור עקיבא, סיימו כמלכי הצהובים עם תשעה כ"א. 39 שחקנים סיימו את העונה עם כרטיס אדום אחד.

הקבוצה: הפועל בני פרדיס
היסטוריה בכפר הקטן. לראשונה בהיסטוריה עלתה הקבוצה המקומית לליגה ב', לאחר לא מעט שנים של דשדוש בליגה האחרונה. עם שחקנים כמו אבי כהן, קאסם לואבנה ואימאם מרעי, פרדיס עקפה את בית"ר פרדס חנה ממש ברגע האחרון ועלתה ליגה. 60 שערים כבשה הקבוצה העונה, מקום שני ביחד עם מ.ס. פרדס חנה וספגה 21 שערים, מקום שני לאחר בית"ר פרדס חנה. אבי כהן כבש 13 שערים לזכות העולה הטרייה.

בני פרדיס חוגגת עלייה (דאפר מחאמיד)
המאמן: וואפי חסאניה (הפועל בני פרדיס)
האיש שהיה אחראי על היחידה המובחרת, שנוצחה רק פעם אחת העונה, הוא גם מאמן השנה. מי שהחל את דרכו בבני פרדיס, סגר מעגל כשהעלה אותה לליגה ב'. חסאניה דוגל בכדורגל התקפי, והניצחון במחזור הסיום, 2:4 על ג'סר אל זרקה, מאפיין אותו יותר מכל.

וואפי חסאניה
השחקן: אבי כהן (הפועל בני פרדיס)
בשקט-בשקט מתגלה לנו קבלן עליות חדש. לאחר שבשנתיים האחרונות עלה ליגה ג' עם ביר אל מכסור והפועל קרית ים (אפילו שהקבוצות סיימו רק כסגניות אבל עלו עקב פירוקי קבוצות או איחודים), העונה הוא הצליח לעלות בזכות מהמקום הראשון עם בני פרדיס כשהיה הבולט בקבוצה וגם סיים כמלך השערים שלה עם 13 כיבושים. עכשיו נשאלת השאלה: האם ימשיך עם פרדיס בליגה ב' או שינסה למצוא קבוצה נוספת בליגה ג' ולעלות בפעם הרביעית ברציפות?

מלך השערים: שלומי ביטון (מ.ס. פרדס חנה)
לאחר שנים לא מעטות בבית"ר חיפה, ודווקא בעונה בה היא הייתה צריכה אותו יותר מתמיד, הצטרף העונה החלוץ המוכשר למ.ס. פרדס חנה וכבש עבורה לא פחות מ-29 שערים. אמנם הקבוצה שלו לא הצליחה להתמודד על כרטיס העלייה, אבל ביטון עשה את העבודה שלו והיה הבולט בקבוצה.

תגלית העונה: בן ואקנין (בית"ר פרדס חנה)
בנוער של מ.ס. פרדס חנה הוא לא כל כך בלט וגם בעונה שעברה, בה עלה ליגה עם הפועל קרית ים, הוא כבש רק חמישה שערים ונכנס בעיקר כמחליף, אבל העונה הוא שיחק יותר בהרכב הראשון וכבש עשרה שערים.

המפתיעה: הפועל בני ג'סר אל זרקה
לאחר שנים של דשודש בתחתית, העונה בנו בג'סר קבוצה מצויינת. סמי עמאש כבש 21 שערים מתוך ה-47 שכבשה הקבוצה והיה הבולט בקבוצה שסיימה במקום השלישי ואלמלא סדרת הפסדים בתחילת העונה, ייתכן ואף הייתה מאיימת על שתי המוליכות.

המאכזבות: מכבי עירוני ברטעה והפועל אחווה חיפה
נתחיל עם חיפה, שכבר כמה שנים מקווה לחזור ולהיות גורם בצמרת, אבל בסופו של דבר מאבדת גובה במהלך העונה ומסיימת בחלק התחתון של הטבלה. גם אצל ברטעה הסיפור דומה, אך לאחר שהתרגלה להיות בחלק העליון של הטבלה, משהו שם לא דפק השנה והקבוצה סיימה רק במקום התשיעי המאכזב.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
קומבינת העונה
(אהרון: 20:18 16-05-2017)
סיפורי פרדיס למשטרה על כך שיביאו מעל אלף אוהדים כדי להזיז משחק חשוב. פטנט שעוזר להכשיר פצועים ומורחקים למשחק שנדחה ומול ג'יסר אפילו ניסו לתת להם ניצחון טכני על הסיפור היצירתי. עליה לא לגמרי הוגנת

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית ממשחקי הפלייאוף?