אביב חדד: "לא חשבנו שנהיה במצב הזה. אני הקפטן ואני לוקח אחריות"

הסתבכו בתחתית. אביב חדד (אבי רביבו) הסתבכו בתחתית. אביב חדד (אבי רביבו)
לאחר שרשמה משחק 8 ברציפות ללא ניצחון, עירוני נשר מרגישה היטב את הקרקע רועדת. הקבוצה של אלדד שביט מרוחקת 2 נקודות בלבד ממשחקי המבחן, ו-3 מהפועל ירושלים שמתחת לקו האדום. במחזור הקרוב תארח את האדומים לקרב על עונה שלמה

אין אחד שהצליח לחזות את הסיטואציה בה נמצאת כיום עירוני נשר. הקבוצה הצפונית שהייתה ללהיט של הליגה עד אמצע העונה ואף דגדגה את החלק העליון של הטבלה בליגה הלאומית, נאחזת כיום בענף דק שממחזור למחזור מנוסר על ידי יריבותיה, והיא בסכנת ירידה ממשית לליגה א' לאחר עונה אחת בלבד. מאמן הקבוצה, אלדד שביט, שכבר שבע מהסופרלטיבים שהורעפו עליו מכל עבר, יכול רק להתגעגע לימים בהם הוא וקבוצתו הוכתרו, אולי מוקדם מידי, להפתעת הליגה.

גורמים בסביבת המועדון מציינים לאחרונה כי ככל הנראה המשחק ביום שישי הקרוב מול יריבתם הישירה לתחתית, הפועל ירושלים, יהווה הזדמנות האחרונה למאמן אלדד שביט, שהאכזבה ממנו אדירה וחלק מהמערכת נראה כי איבד אמון במאמן, בעיקר נוכח העובדה כי עשו הכל להחזירו לאחר שהתפטר במפתיע לפני כחודשיים. אם הקבוצה חלילה מבחינתה תפסיד להפועל ירושלים, היא תהיה מועמדת עיקרית לירידה, ולא יהיה מנוס מלבצע מיידית זעזוע במערכת, ככל הנראה על הקווים, בכדי לנסות ולהציל את המועדון מצלילה חופשית.

למקרה שתהיתם, יש אפילו שמות על הפרק שעלו למקרה שהקבוצה תיאלץ להיפרד משביט, שצצים כמו פטריות אחרי הגשם- אל תתפלאו אם אלי כהן שפוטר לפני ימים אחדים מהפועל כפר סבא, יגיע לפתע לחודש האחרון בכדי לנסות להציל את נשר, ואפילו כמחווה של רצון טוב. מעבר לכהן גם פרדי דוד שמכיר את הליגה הלאומית על בוריה הוזכר כמועמד.

אלדד שביט (אבי רביבו)
אם יש משהו שאפשר לציין לטובה בקבוצה של שביט, ובטח לחלק למאמן את הקרדיט המגיע לו לפחות בעניין הספציפי הזה, היא חוליית ההגנה בראשותו של הבלם הוותיק והמנוסה, אביב חדד, שהוא גם קפטן הקבוצה. שימו לב לנתון המדהים הבא- עירוני נשר ספגה הכי מעט שערים העונה בליגה, מלבד הפועל רמת גן. 33 שערים ב-32 משחקים. עד כה זה מספיק להחזיק את הראש מעל המים הסוערים, אבל בשישי הקרוב הכל יכול להתנפץ במקרה של הפסד ביתי להפועל ירושלים.

אביב חדד התראיין הבוקר לאתר "דאבל פס", וניסה להסביר מה קרה מתחילת הסיבוב השני של העונה הסדירה, ואיך זה שהקבוצה התדרדרה למקום אפל וחשוך כל כך, שלא הכירה כלל, ומנסה לנתח את הגורמים למצב: "קודם כל אני חושב שהרגל המסיימת שלנו לא נראית טוב, וזה גם מתבטא בסך השערים שהבקענו השנה. אם אפשר לקחת כל משחק שלנו, אני לא חושב שהקבוצות מתעלות מעלינו. הן מגיעות למצב אחד, אפילו חצי מצב ומבקיעים מולנו", אמר חדד והמחיש את טענתיו: "זה גם מתבטא בטבלה שאנחנו ההגנה השנייה בטיבה בליגה, וזה נשמע מטורף לקבוצה שמועמדת לרדת ליגה. מבחינה הגנתית אנחנו קבוצה חזקה, אבל אנחנו לא מבקיעים מספיק. בליגה הלאומית כשאתה בפיגור קשה מאוד לחזור. לא האמנו שנגיע למצב הזה. עם טיפה יותר כח למעלה יכולנו להתמודד עם מצב אחר לחלוטין. אבל אין מה לעשות. זה מה שקרה ועם זה נתמודד".

נכון לרגע הנתון המערכת בכללותה זורמת עם המצב, למרות שכולם מבינים שהמצב לא נכון ולא בריא. ישנם גורמים במועדון שבדיעבד חושבים שמהלך החזרתו של שביט לקווים לאחר שהתפטר היה לא מספיק חכם, והחשיבה הייתה אימפולסיבית ורגשית ולאו דווקא רציונאלית אפקטיבית, ויתכן כי הזעזוע היה צריך וחייב להתבצע בעת התפטרותו של שביט. אם כן, ההידרדרות נמשכת והאכזבה העמוקה היא גם מרמת הטקטיקה, המוכנות וההיערכות של הקבוצה למשחקים, גם מבחינה מנטאלית. הבדל נוסף ומשמעותי שאפשר לציין בצניחה של נשר היא העובדה כי הכדורגל עצמו אינו הכדורגל שהציגו בתחילת העונה. הקבוצה משחקת תקופה ארוכה על כדורים ארוכים המכוונים לחלק הקדמי, ללא כל אסטרטגיית משחק ברורה, והבלאגן חוגג.

יושבי הראש של נשר יחד עם ראש העיר אבי בינמו (אבי רביבו)
"אני לא מסכים עם עניין הכדורים הארוכים", אמר חדד, וסיפק הסבר משלו לסיבה שמשחקים האחרונים הקבוצה מסתמת על כדורים ארוכים. "אפשר לשים לב שבמשחקים האחרונים אנחנו אולי משחקים על כדורים ארוכים, אבל ברוב המשחקים השנה, ששיחקנו במגרש נורמלי לפני שהמגרש בנשר נהרס, שיחקנו כדורגל. אבל מאז החורף בחודש ינואר עד מרץ-אפריל, המגרש בנשר היה קטסטרופה ואי אפשר לשחק שם כדורגל. אז לבוא ולומר להגיד שאנחנו משחקים על כדורים ארוכים זה לא בהכרח נכון, אולי בתקופה האחרונה זה נראה כך אבל ברוב שלבי העונה שיחקנו כדורגל יפה ומבריק". עוד הוסיף חדד: "נקלענו לסיטואציה ואני מאמין שנצא ממנה כי אנחנו קבוצה חזקה, וזה היתרון שלנו על פני כל שאר הקבוצות שמתמודדות איתנו. אנחנו ניתן את השערים שלנו ואני מאמין שנשאר בליגה".

חניכיו של שביט השיגו בסך הכל שלושה ניצחונות מ-20 המשחקים האחרונים שלהם במסגרת הליגה. מאזן דל על גבול העלוב, בעיקר ביחס לפתיחת העונה המסחררת של הנשרים. מעבר לחוסר היכולת בהשגת תוצאות, שימו לב לעמודת שערי הזכות של הקבוצה- שמונה שערים בלבד בעשרים המשחקים האחרונים. כך לא שורדים עוד עונה, בעיקר שליגה הלאומית העיקשת והצמודה. הבלם הותיק התייחס לדברים: "ההפסדים האלו פוגעים גם בביטחון, אבל בשביל זה הביאו אותי. אני הקפטן ואני לוקח אחריות. הביאו גם את שי מימון שהוא ותיק ואנחנו מרימים את השחקנים, בדיוק כמו שאלדד שביט מרים אותנו אחרי הפסדים".

"זה לא שבאות קבוצות ועושות לנו משולשים ו'אולה' על כל מסירה. אנחנו שולטים במשחק, היריבה מגיע למצב וחצי, נותנת גול ונגמר המשחק", הוסיף חדד והמשיך באותו קו: "זה לא שאנחנו אומרים 'וואוו איזה משחק נתנו רמת השרון, או ראשון לציון ונתניה שהשוו מולנו בדקה התשעים', או בכלל כל תסמונת הדקות האחרונות אצלנו שאנחנו סופגים שערים. אנחנו עובדים על זה ומשפרים את זה, בעיקר לחמשת המחזורים האחרונים שכל משחק זה גמר".

שי מימון בלמה השני של נשר (אבי רביבו)
אמרת 'חוטפים שער והמשחק נגמר'. יש בקבוצה סף שבירה נמוך?
"זה לא מדויק. בליגה הלאומית המיוחד, ברגע שאתה נותן שער קשה מאוד לקבוצה השני לחזור, מלבד נתניה שהיא יודעת לעשות מהפכים. כל קבוצה זה ככה. בדרך כלל מי שנותנת את השער הראשון במשחק גם מנצחת. זה לא שיש סף שבירה נמוך".

עם כל מה שעברה הקבוצה העונה, יכול להיות שיש קצר תקשורתי בין המאמן לשחקנים?
"כל השחקנים אוהבים ומעריכים את אלדד (שביט). אני חושב שאלדד עושה עבודה מצויינת בנשר ואני אומר את זה ממש לא בקטע של חנופה. המטרה העיקרית של נשר בתור קבוצה שזו עונתה הראשונה בלאומית זה קודם כל להשאר בליגה. אנחנו הפתענו אנשים רבים אבל אותנו לא הפתענו כי ידענו איזה שחקנים ואיכויות יש לנו בקבוצה".

עוד הוסיף חדד על מקרה ההתפטרות של שביט והכמעט סיכום בבית"ר ירושלים כעוזרו של שרון מימר, וגם חשף שקיבל הצעה מליגת העל בינואר אך העדיף להשאר בנשר: "אלדד קיבל הצעה מבית"ר ירושלים ורצה ללכת, וגם לי הייתה הצעה בינואר מהפועל כפר סבא שרצו אותי אבל לא הלכתי. מצד אחד אני חושב שכל שחקן או מאמן היה רוצה להתקדם. אלדד מבין כדורגל והוא מאמן טקטיקן מצוין והוא בסך הכל רצה להתקדם".

אתה לא חושב שדיעבד שהיה עדיף לבצע כבר אז את הזעזוע?
"אני אומר לך שאחרי שאלדד התפטר הוא לא רצה לחזור בהתחלה ומי שהחזיר אותו באמת היו אלה השחקנים. התקשרנו אליו ולחצנו עליו לחזור. אנחנו חושבים שהוא המאמן המתאים. גם כשהוא התפטר דיברתי עם בעלי הקבוצה והוא אמר שהם מחפשים מאמן חדש, אמרתי לו 'אל תביאו אף אחד, תחזירו את אלדד שביט'. רק הוא יכול לעזור לנו ואני עדיין חושב כך. יש לנו קבוצה טובה, חסר לנו קצת מחץ בהתקפה. יש לנו שחקנים מצויינים בהתקפה אבל הם צריכים ביטחון. שלא הולך מאבדים ביטחון. אני חושב שאם היה לנו עוד קצת מחץ בהתקפה לא היינו בכלל בסיטואציה הזו".

יש גורם שאתה יכול להצביע עליו שבעקבותיו הקבוצה נמצאת במקום כה נמוך?
"אין פה גורם או משהו כזה. יש תוצאות. מסתכלים על הטבלה בליגה ורואים שנתנו רק 22 שערים- הכי מעט בליגה. אומנם אפשר להתגאות בכך שאחרי הפועל רמת גן ההגנה שלנו הכי טובה בליגה, אבל מבחינה התקפית אנחנו הכי גרועים בליגה. יש לנו עכשיו חמישה גמרים ואני מאמין שיהיה בסדר".

שחקני עירוני נשר. יישארו בליגה? (אבי רביבו)
המשחק בשישי האחרון יכול להיות נקודת ציון קריטית לעונה של נשר, שתארח בביתה את הפועל ירושלים השקועה במעמקי הקרקעית של הליגה הלאומית. במקרה של ניצחון, נשר תוכל לקחת עוד קצת אוויר לקראת הפיניש של העונה, וככל הנראה כל תוצאה אחרת לא באה בחשבון. הפסד של הצפוניים יכול לגרור סופת טייפון קטלנית, אשר תזרע תוהו ובוהו במועדון הצנוע והחביב. נשר ממוקמת כעת במקום ה-13, כשרק שתי נקודות מפרידות בינה לבין נצרת עילית שנמצאת כעת במשחקי המבחן, ושלוש נקודות מהיריבה בשישי, הפועל ירושלים, שנמצאת כעת במקום ממנו יורדים ליגה, אך שואבת עידוד מכך שניצחה ניצחון ענק מבחינתה במחזור האחרון שהגיע אחרי תקופה לא קלה כלל ושיפר עבורה עמדות לקראת המחזורים האחרונים.

"המשחק מול הפועל ירושלים זה משחק על שש נקודות וזה המשחק שהכי חשוב מאז יום היווסדו. אנחנו מודעים לטבלה ויודעים שהם שלוש נקודות מאיתנו. אני ביחד עם כל השחקנים נעשה את המקסימום", התייחס חדד למשחק והוסיף גם נתון שקשה לו לשכוח: "עוד לא ניצחנו אותם העונה, סיימנו פעמיים בתיקו, ונעשה את המקסימום בכדי לנצח הפעם. נשארו חמישה מחזורים. כל משחק הוא כמו מלחמת עולם. הדבר הראשון שקבוצות התחתית מסמנות זה לא קודם כל לא להפסיד בשביל להשאר בעניינים. אנחנו מחפשים או ניצחון או תיקו. אבל בבית שלנו אנחנו תמיד שואפים לנצח ובעזרת השם כך יהיה ונעלה על דרך המלך".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אביב חדד
(יהודה: 19:23 16-04-2017)
אין עלייך אביב חדד נעשה ונצליח ייאלה נשר
2
אביב חזור הביתה
(בוק: 13:30 17-04-2017)
שנה הבאה אתה חוזר הביתה להכח עמידר
3
באמת חשבת שהמאמן שלך שרק מחלק גופיות המדריך ספורט הזה אתה יכולים להיות למעלה בטבלה נו באמת

סקר דאבל פס

איך צמד המשחקים בין טבריה לכפ"ס יסתיים?