שעריים, ירושלים, נצרת עילית או נשר: מי תשרוד מחזור נוסף?

מחזור חם ולוהט בלאומית מחזור חם ולוהט בלאומית
5 מחזורים לסיום, 6 נקודות מפרידות בין המקום ה-9 למשחקי המבחן ו-7 קבוצות ינשכו שפתיים ויחרקו שיניים במאבקי ההישרדות בליגה הלאומית. התחתית בוערת וכבר מחר מצפים לנו קרבות לוהטים

הפועל ראשון לציון - מכבי שעריים
בזמן שחניכיו של ניר ברקוביץ' חשבו כי ניתן לנוח על זרי הדפנה לאחר שהבטיחו עונה נוספת בליגה הלאומית, הגיעה בשבוע שעבר הפועל עפולה והעירה את הכתומים עם שישייה מהדהדת, שהותירה את הקבוצה מעיר היין בסכנת הסתבכות במאבקי הירידה כשהם שש נקודות מהקו האדום, כשנותרו 15 נקודות בקופה. אם הקבוצה מעיר היין רוצה להחזיק את הראש מעל המים עד תום העונה, כדאי שהשישייה שחטפו מקבוצתו של ראובן עטר תייצר את האימפקט הנדרש והם ישיגו את מלוא הנקודות מול מכבי שעריים שמסובכת תהומית בתחתית.

מנגד, חניכיו של אופיר חיים נועלים את הטבלה ומרוחקים כחמש נקודות מחוף מבטחים. עם בקבוצה מרחובות חולמים על דרבי בלאומית לאחר העלייה הממשמשת ובאה של מרמורק, הם חייבים להתחיל לנצח במשחקי ה"מאני טיים". קבוצתו של אלדד פרי יכולה לשאוב עידוד מהיכולת במשחקים האחרונים, בטח תחת הנהגתו של אופיר חיים, לאחר שספגה הפסד בודד בשמונת המחזורים הקודמים, אך עם יכולת לא הולכים למכולת וחייבים לספק תוצאות.

עירוני נשר - הפועל ירושלים
שתי קבוצות עם מומנטום הפוך יפגשו לקרב של להיות או לחדול, כששתיהן במצב של סכנה ירידה ממשית לליגה א'. המקומיים מגיעים עם מאזן עלוב של שלושה ניצחונות ליגה בלבד ב-20 המשחקים האחרונים, ובקבוצה יודעים שכל תוצאה פרט לניצחון לא באה בחשבון, ותכניס את המערכת לסחרור שבסיומו היא עלולה לחזור לליגה א' לאחר עונה אחת בלבד. גם מעמדו של המאמן אלדד שביט כבר אינו יציב כבעבר, ונראה שהקונצנזוס סביב מעמדו הולך ומתערער, בעיקר נוכח רצף שלילי של שמונה משחקי ליגה ללא ניצחון. שני המשחקים הקודמים בין הקבוצות הסתיימו ללא הכרעה.

אלדד שביט אמר לקראת ההתמודדות: "משחק פלייאוף תחתון שהמשמעויות שלו לא משתמעות לשתי פנים. כל נקודה חשובה בפלייאוף, ואני מאוד מקווה שסוף כל סוף נבוא על שכרינו ונצליח לספק לעצמנו שלוש נקודות יקרות. ההכנות הן רגילות. הפועל ירושלים זו קבוצה שראיתי בשני המשחקים האחרונים וזה לא הולך להיות פשוט ואנחנו מאוד מכבדים את היריבה, אבל יש לנו את הרצונות שלנו".
שביט יחסר את לוהאב כיאל (פציעה). בניגוד לכיאל, דיויד גומז יחזור לסגל של נשר.

בצד השני תעמוד הפועל ירושלים, שמאז מינויו של דוד מרטן נראה כי הצליחה במעט לייצב את השורות ואפילו הפסידה רק פעם אחת בשלושת המחזורים האחרונים, דבר שלא קרה לה מאז שלהי חודש פברואר. האדומים מהבירה יכולים לשאוב עידוד מהניצחון היקר שהשיגו בשבוע שעבר כשגברו במשחק קריטי 1:0 על מכבי הרצליה המדרדרת, ששבר רצף של שבעה משחקי ליגה ללא ניצחון. במידה והאורחים יצאו עם ידם על העליונה, בקונוטציה מסוימת הם יכולים למצוא עצמם עם אותו מספר נקודות כמו של נשר, שלפחות כרגע צפה מעל הקו האדום.

דוד מרטן אמר לקראת ההתמודדות:
"לא היה משהו חריג בהכנה והתכוננו כמו למשחק רגיל. הדבר היחיד שאפשר לציין הוא שכולנו מודעים לחשיבות של המשחק, ללא משהו יוצא דופן". בשורות האורחת יעדר יוסי ביטון (פציעה).

הפועל רמת השרון - הפועל נצרת עילית
עד לפני כחודש חיים שאבו היה כבר רגל מחוץ לרמת השרון, אבל אז הגיע רצף ניצחונות שלא השאיר מקום לפקפק ביכולותיו של המאמן להשאיר את הקבוצה בליגה, ומעמדו כעת נחשב לאחד היציבים ביותר בפלייאוף התחתון. חניכיו של שאבו לא הפסידו בחמישה מששת המשחקים האחרונים, כולל שלושה ניצחונות רצופים ונסיקה אל מעל הקו האדום תוך הצגת יכולת פנטסטית ושיפור משמעותי בקצב צבירת הנקודות. במצב מסוים במקרה של ניצחון, יכולה רמת השרון למצוא עצמה בפער של שבע נקודות ממשחקי המבחן שם נמצאת היריבה, כשיישארו 12 נקודות בקופה עד סיום הליגה.

חיים שאבו אמר לקראת ההתמודדות: "זה כמו גמר גביע בשבילנו, משחק מאוד חשוב לקראת המטרה שלנו- השארות בליגה. לא הייתה הכנה מיוחדת. התכוננו כמו שאנחנו מתכוננים לכל משחק במלוא הרצינות ועבודה קשה. אנחנו ממוקדים ומחוייבים למטרה". בשורות המארחת יעדרו דניאל סולומון (צהובים), גיא בדש ויוסי שבחון (פציעות).

מצב האורחים מוגדר קשה אך יציב, נוכח העובדה שארבעה מחמשת משחקיה האחרונים סיימה הקבוצה בתיקו, ובסך הכל רושמת את הרצף הארוך ביותר של משחקים ללא הפסד עבור המועדון מאז חודש מאי 2016. יוסי זוזוט וחניכיו יודעים שיש להם הזדמנות בלתי חוזרת להוסיף לרגעי ההכרעה מועמדת נוספת לירידה ולגרור מאבקי תחתית צמודים ומותחים עד לרגע האחרון. נצרת עילית טרם לקחה את מלוא הנקודות העונה במפגשים מול רמת השרון, כאשר הפסידה בסיבוב הראשון, ובשני סיימה בתיקו.

יוסי זוזוט אמר לקראת ההתמודדות: "זו אומנם קלישאה אבל זה משחק גמר גביע. אין פייבוריטית במשחקים האלה ומי שתבוא, תרצה יותר לנצח ותעשה פחות טעויות היא זו שתנצח. אנחנו לא בונים על טעויות, אבל ננסה לצמצם את שלנו, כך נוכל לחזור עם שלוש נקודות. רמת השרון בתקופה יחסית טובה וגם אנחנו לא הפסדנו חמישה משחקים. אומנם לא הפסדנו אך גם השגנו רק ניצחון אחד. מחר נקווה לניצחון נוסף".

מכבי הרצליה - הפועל עפולה
ארבעה משחקים חלפו מאז מינה אריאל שיימן את אייל לחמן למאמן מכבי הרצליה במקומו של פטריסיו סייג, והמטרה הייתה ברורה- הצבת הקבוצה היכן שהאחרון נכשל, בפלייאוף העליון. מתוך ארבעת המשחקים הללו השיג לחמן שתי נקודות מ-12 אפשריות, ובקצב הזה הקבוצה מהשרון תמצא עצמה במערבולת ממנה יהיה קשה מאוד לצאת. הרצליה סופרת כבר שמונה משחקים ללא ניצחון, והעובדה כי ניצחו כל העונה חמישה משחקי בית מתוך 16 לא מעודדת את לחמן וחניכיו. הבעלים שיימן, הצהיר לא פעם כי הביא את לחמן במטרה לעלות לליגת העל בעונה הבאה. עד אז תאלץ הרצליה בעיקר לנשוך ולשרוט, ולהסתמך על העונה הפנטסטית של מלך שערי הליגה ג'ורדן פושה, בכדי לזכות בעונה נוספת בליגה הלאומית.

אצל האורחים מצב הרוח הרבה יותר טוב לאחר תצוגת התכלית בשבוע שעבר מול ראשון לציון והשישייה המדהימה לרשת קבוצתו של אייל ברקוביץ'. ראובן עטר וחניכיו שידעו לא מעט עליות וירידות במהלך העונה, סופרים הפסד אחד מאז מינויו של המאמן ב-12 משחקים, ויודעים כי שלוש נקודות בתוספת הפסדים של הפועל ירושלים ונצרת עילית, והם יוכלו לחגוג השארות באופן תיאורטי כבר מחר כשיפתחו פער של 12 נקודות ממשחקי המבחן, כשישארו ארבעה מחזורים לסיום העונה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
במקום לטפח את הנערים שלא יסתובבו וידרדרו כמו שאמר היו״ר הדגול...הורסים את כל מה שאלקבץ בנה במשך שנים
2
ramat-hasharon
(yehuda: 07:11 21-04-2017)
ramat-hasharon ole`ole`ole

סקר דאבל פס

איך צמד המשחקים בין טבריה לכפ"ס יסתיים?