מאמן נבחרת ישראל לקראת הולנד: "משחקים על ניצחון"

עאמר. משחק בכורה בנבחרת עאמר. משחק בכורה בנבחרת
נבחרת ישראל תפגוש את מקבילתה מהולנד למשחק רעים, מיד בתום המחזור ה-3 בליגת החופים. מאמון עאמר: "שואפים להגיע לאליפות אירופה"

כדורגל החופים ממשיך לתפוס תאוצה, כאשר מחר (שישי) צפויה לחובבי הענף הנאה כפולה. מנה ראשונה בדמות מחזור ליגה עם מספר משחקים מסקרנים ולקינוח משחק ידידות בינלאומי בין נבחרת ישראל להולנד.

המחזור ה-3 בליגת החופים יחל מוקדם מהרגיל (שישי, 12:10), בזמן שהאלופה, בני כפר קאסם, תפגוש את בית"ר ירושלים. "פלפלה" מחפשים ניצחון שלישי ברציפות, כדי לעשות עוד צעד לעבר רבע הגמר, בעוד הירושלמים ינסו להפתיע ולחבר שני ניצחונות ברצף, אחרי ההפסד במחזור הפתיחה לנתניה.

מיד בתום המשחק שינעל את המחזור בין "רוח בכפר" ת"א והפועל פ"ת, יעלו על החול בפולג הנבחרות הלאומיות של ישראל והולנד. מדובר במפגש שלישי בינ"ל בין שתי הנבחרות. המשחק הראשון נערך ב-2009, אז נוצחה הכחולים-לבנים 4:3 בידי נבחרת האורנג' במסגרת מוקדמות גביע העולם. כעבור שנתיים, גמלו הישראלים ליריבתם עם ניצחון משכנע 5:7, באליפות אירופה.

מאמן נבחרת ישראל, מאמון עאמר: "נעשה את המקסימום מול הולנד, יש לנו שחקנים טובים ומחויבים. קשה לחבר קבוצה בשניים וחצי אימונים. מדובר במשחק ידידות אחרי הרבה שנים שלא הייתה פה נבחרת, לא צריך לפתח ציפיות גבוהות מדי מהמשחק".

עאמר, שמשמש גם מאמן "פלפלה" כפר קאסם, האלופה, התייחס לסידור המשחקים, שקבע את המשחק בסיום מחזור ליגה: "לא אני קבעתי את הלו"ז, אני סומך על הבחורים שיעשו את המקסימום. כרגע יש 12 שחקנים בסגל למשחק, מחר אקבע את הרשימה הסופית של 10 השחקנים. היוזמה להביא לכאן את נבחרת הולנד היא מבורכת".

עאמר התייחס גם למשחק קבוצתו מחר מול בית"ר ירושלים: "בית"ר היא הקבוצה שהכי קרובה אלינו, כל שנה הם באים להתאמן אצלנו, אני מכיר שנים את המאמן שלהם. אין בין הקבוצות יריבות, כמו שקיימת בין סכנין לבת"ר ירושלים על הדשא. הלוואי וכל הכדורגל היה מושפע מהאווירה שיש בכדורגל חופים".

עבור המאמן, מדובר במשחק היסטורי. לראשונה, מאמן נבחרת בוגרים ישראלית מהמגזר הערבי: "הרגשה מצוינת וכבוד גדול ומחייב לגביי, להיות ערבי-ישראלי ראשון כמאמן נבחרת בוגרים. אני לא מתייחס לזה כך, אלא מסתכל על זה כישראלי נטו, כך שהמשמעות של להיות ערבי או יהודי לא רלוונטית בספורט מבחינתי".

לקראת המשחק פורסמה רשימת הסגל הישראלי עם 12 שחקנים, רגע לפני הניפוי הסופי של שני שחקנים נוספים. סגל נבחרת ישראל: אסף רז, אלון לוי, אדם לם, ניסן רביבו, גיא עיני, יקיר שינה, שרון גורמזנו, מוחמד (נור) סרסור, קובי בדש, עאמר יתים, ויטלי גנון, בן וולובלסקי.

עוזר מאמן נבחרת ישראל ומאמן מכבי נתניה, לירון פרטוק: "לא הייתה הכנה אידיאלית, בסה"כ 3 אימונים. אנחנו נבחרת חדשה לגמרי, ככה קשה לסגל סגנון משחק, אבל אני לא רוצה שיישמע כאילו אני מתרץ. הקושי הגדול הוא שהמשחק יתקיים מיד אחרי מחזור ליגה. אני באופן אישי אתן מנוחה במחזור הקרוב לשחקנים שלי שמשחקים בנבחרת".

פרטוק ועאמר (תומר פלוטין)
איך אתה מעריך את יחסי הכוחות בין הנבחרות?
"שיחקתי מולם בטורניר לפני מספר שנים. מדובר בנבחרת פיזית וחזקה, מעט לוקים בטכניקה, אבל עדיין עדיפים עלינו. מאמן הנבחרת האיטלקי, שאגב, שיחקתי מולו, מאמן מצוין".

אתה רואה חשיבות במשחק מחר?
"בהחלט. ראשית, כדי לבנות סגל יציב לנבחרת, לבחון מי מסוגל לשחק ברמות האלה הבינלאומיות. שנית, להרים בכלל את כל הענף, וזו המטרה העיקרית. כדורגל החופים מאוד מתקדם בעולם, כולל במספר מדינות חורפיות,שמשחקות על חול מלאכותי".

מה צריך לקרות כדי שהענף הזה יתרומם?
"הנבחרת מאוד תורמת להכרה. חשוב שיהיו הרבה טורנירים בינלאומיים בארץ, להביא גורמים מחו"ל".

תגובתך לפרסומים על סוגיית הזימונים?
"השחקנים הכי טובים נכון להיום משחקים בנבחרת. קראתי את הטענה לגבי צליל חתוכה, צליל שוער מצוין ואישיות מדהימה, הוא מתאים ביכולות לעמוד בשער הנבחרת, אבל הוא לא שיחק במחזור הראשון בליגה, ושנה שעברה בכלל לא היה בכדורגל חופים. דור אלברמן, אגב, היה מוזמן אילו לא היה נפצע. בכרמיאל יש שחקנים מצוינים, כמו האחים הלוי, גורמזנו, גסטון השוער, ויטלי גנון. בינתיים, נותרו מכרמיאל בסגל הנבחרת ויטלי גנון וגורמזנו, וגם זה לא סופי. גם מהקבוצה שלי בנתניה ואפילו בכפר קאסם מרגישים מקופחים בעקבות אי זימונים".

התייחסותך לדיווחים לגבי מאמן הנבחרת, מאמון עאמר, בעניין הגזענות, לכאורה?
"מאמון אדם מדהים ורחוק מלהיות גזען. הוא גאה בהיותו ישראלי ולייצג את הנבחרת, איון לו שום זיקה מלבד הצלחת הנבחרת. אני מכיר את מאמון 10 שנים וגם את נימר, המנהל, ועאמר יתים היה שותף שלי לחדר במשך 7 שנים. אגב, אני קיבלתי הצעה מכפר קאסם לפני  שנים לבוא לשחק שם , אבל סירבתי. אין גזענות בכדורגל". 


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי יסיים כמלך השערים של ליגה א׳ דרום?