בית הדין הכריע: פרדס חנה עלתה לליגה ב'

פסק הדין הדרמטי פסק הדין הדרמטי
בלעדי: שופטי בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל קיבלו את הערעור של הקבוצה והעלו אותה לליגה הרביעית. "אנחנו מקווים כי ההתאחדות תדאג לתיקון והבהרת התקנון", נכתב בפסק הדין

דרמה גדולה בכדורגל הישראלי בכלל ובליגות הנמוכות בפרט. בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל פסק הבוקר (ראשון) כי בית"ר פרדס חנה תהיה זאת שתעלה לליגה ב' על חשבונה של מכבי טמרה.

כזכור, ועדת הליגה והגביע הודיעו לפני שבועיים כי פרדס חנה לא תעלה לליגה ב' מכיוון שאחוזי ההצלחה שלה נמוכים מטמרה. בפרדס חנה טענו כי טמרה כלל לא נמצאת במחוז שבו היא צריכה להתחרות, ולכן היא זאת שצריכה לעלות לליגה ב'.

במועדון מהמושבה פנו במיידי לעורך הדין, יוסי שוקרון, שהגיש ערעור לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. שלושת הדיינים אסף הדסי, נויה חלבי וצבי בר נתן שמעו את שני הצדדים והבוקר קיבלו את ההחלטה כי ועדת הליגה והגביע שגתה ופרדס חנה צריכה לעלות לליגה ב'. במקביל העבירו ביקורת חריפה על התנהלות ההתאחדות והתקנון שלה.

בפסק הדין נכתב: "לאחר ששקלנו באריכות את טענות שני הצדדים הגענו לכדי מסקנה כי ערעור זה בדין יסודו. נקדים ונאמר כי אף שורת ההחלטות בבית דין זה, אשר הצביעו על ניסוחם הלקוי של הסעיפים הרלוונטיים, לא טרחה ההתאחדות לתקן את התקנון ולהבהיר את המצב החוקי הנכון במקרה של מילוי מקום שהתפנה".

הדיינים טענו כי כבר לפני מספר שנים ביקשו מההתאחדות לכדורגל לשנות מספר סעיפים שלא טופלו. עוד נכתב בפסק הדין: "נדגיש כי לא מצאנו כל עיגון תקנוני למדיניות הנהוגה על ידי ועדת הליגה והגביע, אם אכן נהוגה. אנחנו חוזרים ומקווים כי זו הפעם תדאג ההתאחדות לתיקון והבהרת התקנון בסוגייה זו ויפה שעה אחת קודם".

בפרדס חנה בירכו את ההחלטה ויו"ר הקבוצה, ג'קי שושן, אמר בנושא: "אני שמח שהצדק יצא לאור. לאורך כל התקופה חיפשתי את הצדק ואני שמח שהדיינים היו אמינים. אני רוצה להודות לעורך הדין יוסי שוקרון שעזר לנו בכל התהליך".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אחוזי ההצלחה של טמרה 86%
(טעות: 16:59 27-08-2017)
ושל פרדס חנה 76%. שתיהן שיחקו במחוזות הצפון. מסתכלים על אחוזי הצלחה ולא על כמות המשחקים או הנקודות ולכן טמרה אמורה לעלות. יש פה טעות.
2
ל-1
(דיין: 18:22 27-08-2017)
טעות שלך,אתה כנראה לא בקיא. ליגה ג׳,מחוז שומרון ומחוז יזרעאל,קשורים לליגה ב׳ צפון ב׳ וביניהם בודקים אחוזי הצלחה לצפון ב וליגה ג׳ מחוז גליל תחתון ומחוז גליל עליון,מהם מגיעים צעירי טמרה,קשורים לליגה ב׳ צפון א׳ וביניהם בודקים אחוזי הצלחה לצפון א׳ בלבד.
3
העניין הוא
(מבין עניין: 18:50 27-08-2017)
יש 4 מחוזות צפוניים בליגה ג יש 2 מחוזות צפוניים בליגה ב מחוז גליל תחתון ועליון שייך למחוז צפון א מחוז שומרון ויזרעאל שייך למחוז צפון ב הקבוצה שהתפרקה היא ממחוז צפון ב, לכן העולה היא ממחוזות שומרון או יזרעאל. פרדס חנה-שומרון, טמרה- גליל תחתון
4
לפרדס חנה
(אוהד כדורגל: 20:56 27-08-2017)
הגיע הזמן לעשות איחוד שהקבוצה תיקרא בית"ר מ.ס. פרדס חנה קבוצה חזקה בליגה ב אים תקציב גדול קבוצה אחת
5
המציאו תקנון חדש???? שיתאים להחלטה.
7
החלטה מוזרה
(ראמי: 23:25 28-08-2017)
בני נוג'ידאת עלתה ממחוז גליל תחתון לצפון ב, ולא לצפון א,שמישהו יתן הסבר לזה.
8
פסק הדין גם נוגע לצעירי טמרה
(פוטבול וינטג': 22:48 30-08-2017)
בתחילת פסק הדין נאמר שכרמיאל/צפת ירדו למחוז צפון ב' ובמקום עלו צעירי טמרה. אלא שצעירי טמרה באים ממחוז גליל עליון שמעלה למחוז צפון א'. זה אומר שבני מוסמוס צריכים לערער גם כן ולעלות במקום צעירי טמרה - הכל לפי התקנון.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית ממשחקי הפלייאוף?