יורם ארנשטיין: "שיתוף בעלי המוגבלויות בספורט מאוד חשוב. האווירה כאן נהדרת"

האיש שאחראי על אירוע הספורט הגדול במדינה. יורם ארנשטיין (עדי מלול) האיש שאחראי על אירוע הספורט הגדול במדינה. יורם ארנשטיין (עדי מלול)
מנכ"ל מרכז הפועל מביט על התנהלות הספורטיאדה ויכול להיות גאה במפעל אותו הוא מקים משנה לשנה. כמות הספורטאים גדלה והענפים השונים נוגעים ליותר קבוצות אוכלוסייה כדוגמאת בעלי מוגבלויות ונשים

משנה לשנה תחרות הספורטיאדה תופסת תאוצה וגדלה במספרים באופן משמעותי, כך שהספורט הופך להיות חלק אינטגרלי במקומות העבודה. מתח, דרמות, הרבה יצרים ואהבה לספורט הם הדברים העיקריים שניתן לזהות בכל תחרות שמתקיימת, בין אם מדובר בברידג' או בגמר הכדורגל. "ספורטיאדה נפתחה בצורה תקינה ולא היו בעיות כמעט בכל הענפים. הספורטיאדה הזו גדולה מהקודמת לפחות בכל מה שקשור למספר הספורטאים בחמישה אחוזים", פתח ארנשטיין את דבריו. "אנחנו שוכרים פה כ-4,700 חדרים ומאכסנים פה את ארגוני העובדים".

השנה את אירוע הפתיחה קינח הזמר עומר אדם בהופעה מחשמלת שלא השאירה אף אחד מ-10,000 המוזמנים יושב על הכסא. ארנשטיין אהב את מה שראה והתייחס לאווירה ולטקס הפתיחה כשאמר: "האווירה נפלאה, טקס הפתיחה היה נהדר. עומר אדם כיכב וכולם היו כל כך מרוצים. הייתה הופעה מאוד יפה".

על שיתוף בעלי המוגבלויות שגדל משנה לשנה והפיכתם לחלק ממשי מהספורטיאדה, תוך שילובם ביותר ענפי ספורט משנה לשנה אמר ארנשטיין: "כדרכינו בקודש החלטנו ואנו מיישמים החלטות, לפתח את ספורט בעלי המוגבלויות. אנחנו חושבים שהשיתוף שלהם בתוך החברה הישראלית וגם בתחום הספורט הוא מאוד חשוב. אמש היה להם ערב כיף, והמי שהגיע היה שומע עד כמה שהם מרוצים שהם מרגישים שווים".

הכניס את בעלי המוגבלויות לספורטיאדה. ארנשטיין (עדי מלול)
ומה בנוגע לכמות הנשים הגדלה ושילובן בענפי ספורט המזוהים בדרך כלל עם גברים כדוגמאת ירי ושש בש?
"אפשר להסתכל על ענף הכדור רשת שפשוט המריא לגבהים בלתי נתפסים במהירות מאוד גבוהה. יש היום יותר מ-1,150 נשים שבא לשחק כדור רשת. המגרשים בהם נערכים המשחקים מלאי התרגשות ועניין ויש השתתפות של הקהל והתומכים בתוך התחרות עצמה. פשוט נפלא לראות איך הנשים משחקות. משקיעות הרבה אנרגיות חיוביות בתחום המוטיבציה וגם בתחום הספורט ההוגן".

עוד הוסיף ארנשטיין בנושא שילוב הנשים בספורט: "הספורטיאדה מורכבת משני אלמנטים בסיסיים מאוד חשובים. הראשון זה הספורט והשני זה החוויה של הביחד. החוויה של הביחד גורמת לכך שגם נשים רוצות להגיע לספורטיאדה ולכן לוקחות חלק בליגה למקומות עבודה, באותם ענפים שציינת שיש יותר נשים משנה שעברה או משנים קודמות. אני חושב שגם האווירה פה נותנת לנשים להרגיש שוות בין כל הגברים כאן, וגם אותם ענפים שנחשבים גבריים, נשים מרגישות אפשרות להגיע אליהם ולהיות טובות ולכן הן נרשמות ולוקחות חלק".

ארנשטיין (עדי מלול)
ארנשטיין שהיה מעורב השנה בתאונת דרכים במדינת קובה, התייחס להכנות לספורטיאדה שלמזלו לא נפגעו מצדו וחזרתו המהירה לשגרה לטובת ענייני הארגון: "ברוך השם בתודה לאל אני אדם חזק פיזית והגברתי בתקופה מאוד קצרה בלי עין הרע. אני מרגיש טוב וזה לא הפריע בהכנות. חזרתי לנהל את הפועל כפי שהיה לפני התאונה ורק שנמשיך כך".

מילה לסיכום עבור הספורטאים והעובדים?
"קודם כל אאחל לכולם שיחזרו הביתה בשלום. בסיומה של הספורטיאדה הזו אנחנו כבר מתרגשים לספורטידה הבאה. לארגוני העובדים יש עוד הרבה פגישות במהלך השנה. גם בתוך העמותות וגם בפעילוות הבינלאומית שלנו בחו"ל. אני מאלך לכולם שנפגש בשמחות או באירועי ספורט דומים".

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

בהנחה שקרית גת תנשור לליגה ב', מי תהיה הקבוצה השנייה שתצטרף אליה?