הסיבוב הראשון מאחורינו: סיכום ליגה א' צפון

סיכום ליגה א' צפון סיכום ליגה א' צפון
נבחרת הסביבוב, המאמן שבלט מעל כולם, השחקן שכיכב, התגלית שהפתיעה וגם האכזבות והכשלונות. כל הנבחרים בפנים

מחצית מהעונה כבר חלפה לה והגיע הזמן לסיכום ראשוני בתום 15 המחזורים. "רובי שפירא" בנתיים עומדת במשימה ונמצאת במקום הראשון, איכסל דולקת מאחריה, הפועל הרצליה שולחת מסרים שהיא עדיין כאן ובתחתית בית שאן ומכבי דלייה מסובכות עד מעל הראש. קבלו את סיכום הסיבוב הראשון בליגה א' צפון.

נבחרת הסיבוב:
אחמד שבל (הפועל אום אל פאחם) שבעה שערים ב-15 במשחקים, זה נתון הספיגה של שוער אום אל פאחם, הכי מעט בליגה כמובן. מבין כל הכוכבים הנוצצים שהגיעו השנה אור הזרקורים כמובן הופנה אליהם והקרדיט שהיה אמור לקבל השוער נעלם לו.

ספג הכי פחות בליגה. שבל (דאפר מחאמיד)
איימן עלי (הפועל "רובי שפירא" חיפה) השחקן הצעיר היה אמור לעבות את הסגל של עודד קוטר ובעקבות פציעות כאלה ואחרות מצא את עצמו בהרכב הראשון. בהופעת הבכורה שלו היה המצטיין על כר הדשא ומאז תפס מקום של קבע.

עלי עם הכדור (שובל ירושלמי)
אור הרשקוביץ (הפועל "רובי שפירא" חיפה)
הוא הגיע במטרה לחזק את החלק האחורי של הקבוצה והוא גם עשה זאת, אך בנוסף הוסיף לעצמו עוד ארבעה שערים בכל המסגרות ותפס לו את המקום השלישי במלכות השערים של מועדון האוהדים.

אור הרשקוביץ (שובל ירושלמי)
גיל סלם (הפועל הרצליה) סלם הגיע מהנוער של הפועל רעננה. נחשב לבלם חזק בעל מהירות וסגירה נהדרת במצבים של אחד על אחד. עשה שיפור גדול השנה, והוא ללא ספק חלק חשוב במערך של הקבוצה בשנתיים האחרונות.

גיל סלם (מימין) (עודד חסין)
פראס אבו עקל (הפועל אום אל פאחם)
השחקן הצעיר בן ה-21 הגיע מהנוער של טוברוק ושותף בכל משחקי הקבוצה. מתופקד כקשר אחורי ושמר על יציבות נפלאה לאורך כל הסיבוב.

פיראס אבו עקל (דאפר מחאמיד)
כפיר בן דוד (עירוני טבריה)
הקשר חזר הביתה לאחר שיצא לשנת התרעננות שבדיעבד עשתה לו טוב. את העונה הוא פתח על הספסל, עבד קשה ורכש את מקומו בהרכב של אילן סויסה. לאט לאט נכנס לכושר וגם הצליח לשלוח לא מעט כדורים לרשת, חמישה כאלה יש לו בסיבוב הראשון.

כפיר בן דוד (עודד חסין)
מתנאל דסטה (הפועל הרצליה)
השחקן הגיע מהפועל חדרה שם לא קיבל דקות משחק. נחשב לאתלטי במיוחד, כבש ארבעה שערים ובישל עוד ארבעה. בעל יכולת טכנית גבוהה מאד, נמצא בכל מקום במגרש, מעורב בכל המהלכים הטובים של הקבוצה ונחשב לסיפור הצלחה בהרצליה.

דסטה (באדום) (עודד חסין)
עומר בוארון (הפועל איכסל) השחקן הלוהט ביותר של הקבוצה. כבש עד כה שמונה שערים בכל המסגרות ויש לו חלק בלתי נפרד להצלחה של איכסל. בימים האחרונים פורסם כאן באתר על הרצון של "רובי שפירא" להחזיר אותו ולא סתם באיכסל מחסירים פעימה בכל פעם שהנושא עולה על הפרק.

אחד השחקנים החשובים באיכסל. בוארון (נזיה סולטאן)
מוחמד פודי (הפועל אסי גלבוע) הקבוצה מחבל התענכים פתחה את העונה לא טוב ובשבועות האחרונים הגיעה סוף סוף העלייה ביכולת לה ציפו ראשי המועדון הרבה בזכות החלוץ שכבש שבעה שערים בכל המסגרות והיה אחראי לבדו על חמש נקודות שהגיעו בזכות שערים אותם כבש.

בלעדיו גלבוע הייתה מסתבכת. פודי (עודד חסין)
מועמר קראקרה (הפועל איכסל)
לאחר שרשם עונה מדהימה בשנה שעברה במדי טבריה, החלוץ ממשיך לפרוע שטרות גם במדי איכסל והתמקמם לו בראש רשימת מלכי השערים עם תשעה שערים בכל המסגרות. יחד עם עומר בוארון, השניים מרכיבים חוד התקפה קטלני במיוחד.

מלך שערי הליגה. קראקרה (נזיה סולטאן)
אלון בוזורגי (הפועל "רובי שפירא" חיפה)
חלוץ אמיתי. שמונה שערים בכל המסגרות. אחראי לבדו על חמש נקודות בזכות שערים שכבש, הגיע מצור שלום במדיה כבש בעונה שעברה 15 שערים ועד מהרה התאקלם במועדון ומוביל את חוד ההתקפה של מוליכת הטבלה.

אלון בוזורגי (שובל ירושלמי)
הנבחרת המלאה:

נבחרת הסיבוב הצפוני
קבוצת הסיבוב: הפועל "רובי שפירא" חיפה
בתמילת העונה הציבה לעצמה קבוצת האוהדים מטרה אחת ברורה - להעפיל לליגה הלאומית. לאחר חצי עונה ב"רובי שפירא" יכולים להיות מרוצים. הקבוצה עומדת בציפיות, ממוקמת בפסגת הטבלה עם מאזן של 10 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו והפסד בודד אחד. נכון, איכסל נושפת בעורפה במקום השני בהפרש של נקודה אחת בלבד, אבל בטוח שאם יציעו לאדומים לסיים את העונה כשהטבלה במצב הנוכחי, הם ללא ספק יסכימו ובגדול. אין ספק שהסגל חייב חיזוק לקראת החלק השני של עונה כי זה ברור שהוא הרבה יותר קשה מקודמו. אם במועדון יצליחו לצרף את עומר בוארון או לירון אלימלך זה יהיה נהדר עבורם.

מוליכת הטבלה. הפועל "רובי שפירא" חיפה (שובל ירושלמי)
שחקן הסיבוב: אלון בוזורגי (הפועל "רובי שפירא" חיפה)
כשאלון בוזורגי חתם בקבוצה לא היה ברור האם זה השחקן שאמור להוביל את חוד ההתקפה של המועדון. בעונה שעברה כבש 15 שערים בצור שלום, היה חלק נכבד מהשארותם בליגה ועדיין סימן שאלה סביב החתמתו ריחף באוויר. עד מהרה הוכיח בוזורגי שהוא אחד החלוצים הטובים ביותר שיש בליגה א'. החלוץ כבש שמונה שערים בכל המסגרות, הפך להיות אחד השחקנים המשמעותיים בסגל של עודד קוטר והרבה בזכותו "רובי שפירא" נמצאת במקום הראשון.

שחקן הסיבוב. אלון בוזורגי (דאפר מחאמיד)
מאמן הסיבוב: עודד קוטר (הפועל "רובי שפירא" חיפה)
מאחורי ההצלחה של הפועל "רובי שפירא" חיפהעומדד המאמן עודד קוטר. אחרי האכזבה שנה שעברה עם ההפסד בקרב ללאומית להפועל חדרה, החליטו ראשי המועדון להמשיך ולהאמין בדרכו המקצועית של קוטר והעניקו לו את המושכות פעם נוספת. אין ספק שמדובר במאמן איכותי, מקצוען שיודע בדיוק מה הוא רוצה לראות מקבוצתו. מעניין אם הפעם יסיים עם כרטיס עלייה לליגה הלאומית.

מאמן הסיבוב. קוטר (דאפר מחאמיד)
תגלית הסיבוב: איימן עלי (הפועל "רובי שפירא" חיפה)
הוא הגיע בתור שחקן שאמור לעבות את הסגל של עודד קוטר, מכת הפציעות הובילה את המאמן להשתמש בו ומאז הוא כבש את את ליבו ואת האוהדים. השחקן הצעיר הפך להיות הלהיט החם של ליגה א' ואחד השחקנים המשמעותיים של קבוצת האוהדים, בדיוק כמו שקרה בשנה שעברה עם גדי מלסה. ב"רובי שפירא" בטוח שמקווים שגם בסיבוב השני יוכל להתבלט ולעזור בהשגת המטרה.

תגלית הסיבוב. איימן עלי (שובל ירושלמי)
הפתעת הסיבוב: הפועל שפרעם
היא הייתה בדרך הבטוחה לליגה ב'. הבעיות הכלכליות גרמו לשחקנים לא להופיע למשחק מול "רובי שפירא" ולהפוך לבדיחה של ממש, אך משהו בדרך קרה, הניהול התקין הגיע, הכספים החלו לזרום ושפרעם הפכה להיות קבוצה אטרקטיבית שמשחקת כדורגל נהדר.

שחקני הפועל שפרעם (וואסים מוואסי)
אכזבת הסיבוב: הפועל כפר כנא
היו הרבה קולות בתחילת העונה שכפר כנא יכולה ומסוגלת להתמודד עם איכסל ו"רובי שפירא" בצמרת הגבוהה. החתמתם של מוטי מלכה, שלום עקיבא ומאור סיסו הפכו את קבוצתו של פאיד חסון לאחת שבהחלט יכולה להתמודד על הכרטיס לליגה הלאומית. בשנה שעברה הירידה ביכולת הגיעה בסיבוב השני, העונה זה בא מוקדם יותר. שמונה משחקים ללא ניצחון, ארבעה מתוכם הסתיימו בהפסד. הפגרה באה בזמן לכפר כנא שתצטרך לחזור ליכולת מפתיחת העונה כדי להשיג לפחות מקום בפלייאוף העליון.

שחקני כפר כנא (עודד חסין)
כישלון הסיבוב: הפועל בית שאן
על בית שאן דובר רבות. אחד המועדונים הגדולים באזור הצפון נמצא באחת העונות הכושלות שלו בשנים האחרונות. כשהיה נדמה שבית שאן בדרך לדרך חדשה עם קבוצת ניהול שעשתה קולות של עידן חדש, קיבלנו התרסקות כלכלית ומקצועית שכללה שלושה מאמנים, עזיבות שחקנים, תבוסות ביתיות, הפגנות מול ביתו של ראש העיר ובעיקר הבטחות שהמצב ישתפר. בפועל, לא דובים ולא זבובים. איך זה יסתיים? שאלה טובה, נקווה בשביל ליגה א' צפון שלא בירידת ליגה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בושה
(לא חשוב: 11:30 10-01-2018)
למה לא הוספתם עוד דברים לרובי .? כבר ננתם להם את הכל
2
השכן
(אוהד: 11:47 10-01-2018)
בית שאן ליגה ב אמן
3
בוזורגי המלך
(ירושלמי אדום: 11:55 10-01-2018)
חלוץ הכי טוב גם בליגה הלאומית
4
מנדא
(קדח מושיר: 15:51 10-01-2018)
איך שחקן כמו עבד מורגאן מהפועל שפרעם שחקן אחי טוב בליגה א מפון לא נמצה בנבחרת המחזור??
5
שיחררו את כל השחקנים שיכולים להכריע משחקים כמה חבל
6
מחמוד עבאס סוחף את כל הליגה
(מבינסט: 20:17 10-01-2018)
איך אתם מתעלמים שהוא הקשר המרכזי הכי טוב בליגה והוא מחוזר בליגת העל והלאומית .. איך אתם מתעלמים מקבוצת הפועל אום לפחם שכבר בשנה הראשונה היא בצמרת הטבלה ומתמודדת לעליה ואיך אתם מתעלמים מהקהל שלהם ומהצבע והאווירה שלא מבישת ליגת העל ,

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?