המאבק בצמרת הצפונית נפתח, בדרום נלחמים על הפלייאוף

צחי אילוז מנתח צחי אילוז מנתח
הרצליה ואום אל פאחם חזרו למירוץ, בתחתית הכל בוער ורותח. שבע קבוצות יתחרו על שלושה כרטיסים בדרום ומי תצטרף להוד השרון? צחי אילוז מנתח

סיכום המחזור ה-19 מספק בצפון הרבה דרמה ועניין בכל האמור לגבי המאבק על העלייה ללאומית עם מאבק משולש בין איכסל, הרצליה ו"רובי שפירא" כאשר אום אל פחם שתיארתי אותה לא מעט פעמים כסוס השחור של הליגה, לא מתכוונת לוותר על החלום בקלות.

בתחתית, טירה, אסי גלבוע וצור שלום שוב מרגישות אותה מתקרבת כאשר קריית אתא קיבלה בלון חמצן לשבוע, מגדל העמק הסתבכה ובבית שאן חייבים לראות דחוף את "סרט מלחמה".

בדרום, יבנה ויתרה סופית על מאבק העלייה ומתכוננת לפלייאוף ואנחנו נשארנו עם מאבק שכרגע נראה לוהט מתמיד עם לא פחות משבע קבוצות שנלחמות על שלושה כרטיסים בלבד. כפר קאסם עם ניצחון מרשים על כפר סבא שיכול לעלות לה באיבוד הפלייאוף, כמו גם יפו, בקעת הירדן וכפר שלם עם תוצאות תיקו מאכזבות וחייבות לנצח בשביל לשמור על סיכוי למקום בחמישייה הראשונה.

בתחתית, הכח רמת גן עם ניצחון משמעותי וחשוב ואילו דימונה זקוקה לנס וכמה שיותר מהר כאשר מחנה, קריית גת ושעריים מרגישים את הגחלים של משחקי המבחן.

המשחק הבולט של המחזור הפגיש איכסל ו"רובי שפירא" לסוג של משחק עונה עם הרבה עניין וציפיות, אך בסופו קיבלנו כלום ושום דבר. התוצאה בעיקר פגעה במטרות של שתי הקבוצות, ומי שניצל אותה ובגדול זו הרצליה שרשמה ניצחון חשוב על שפרעם החזקה. בנוסף, כדאי מאוד לקבוצות הצמרת לקחת בחשבון את אום אל פאחם שבניצחון קליל על אסי גלבוע נצמדה חזק לצמרת הגבוהה.

בתחתית אין חדש תחת השמש ונראה שהמחזור הקרוב יקבע סופית את זהות היורדת הראשונה במשחק בין בית שאן לדלייה. עוד מקום שמתחיל להיות בוער זה המקום שיורדים ממנו למשחקי המבחן ושם יש לא מעט קבוצות מסובכות.

בדרומית נשארנו רק עם מאבקי הפלייאוף ויורדת נוספת שתצטרף להוד השרון. המשחק הכי משמעותי מבחינת הפלייאוף זה הניצחון של כפר קאסם על כפר סבא שפתח לחלוטין את המאבק. ישנם לא פחות משבע קבוצות שבכל שבוע יכולות לתפוס את המקום בחמישייה הראשונה לאחר שיבנה כבר עמוק בפנים.

בתחתית הניצחון של הכח רמת גן על דימונה נתן לא מעט אוויר לכל קבוצות התחתית ונראה שגם פה ישאר לנו לראות מי יפול לאזור המבחנים מול הליגה הרביעית.

ולנו נשאר לראות מה יתפתח במחזור הקרוב עם משחקים חשובים ולוהטים גם בצמרת ובטח בתחתית. שיהיה לכולם בהצלחה!

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אלמוני
(אלמוני: 08:20 13-02-2018)
אילוז תתכונן לליגת חופים מתאים לך יותר. דאבל פס רחם עליך לא מצאת עבודה ונתן לך לכתוב תורים עלובים ולא מעניינים .

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?