מי אם לא פרהוד

בפגרה הצהירה אחווה חיפה על כוונות העלייה שלה. הצהרות לחוד ומעשים לחוד. בפועל מצאה הקבוצה את עצמה לאחר 4 מחזורים עם שני הפסדים כולל אחד צורב במיוחד, בבית לבית"ר נהריה הלא יציבה. מולה התייצבה מכבי עכו לה מטרה ברורה: לשרוד בליגה ולא דרך הפלייאוף התחתון. למזלם של החיפאים היה להם את חנא פרהוד הוותיק שבצמד פרטי השאיר להם נקודה.

כמתאבן לקראת משחק הבית של הקבוצה המקומית בשבת סיפקו ביוום שישי במג'דל כרום, מכבי עכו (המארחת) ואחווה חיפה משחק ער ומעניין שהסתיים בחלוקת הנקודות בינהן. חנא פרהוד, חלוץ אחווה הוכיח בפעם המי יודע כמה שלא נס לחו כשכבש צמד כולל שער שוויון.
כבר בדקה 5 בעט חנא פרהוד מ 20 מ כדור מסוכן שפגע בגולן ברמי ויצא לקרן שלא נוצלה. דקתיים מאוחר יותר, בהתקפה הראשונה ומסודרת של עכו הגביה יוני ממשה לרחבת אחווה וערן גאון עוד ותיק שעדיין משחק, מהאוויר בעט מעל השער.

בדקה ה 12 נפל השער הראשון. זוהיר קזמוז הגביה כדור מסובב לתוך רחבת עכו וחנא פרהוד מקרוב המשיך בנגיעה פנימה, 1-0 לאחווה . עכו לא נשברה ובדקה ה 22 השוותה את התוצאה. כדור טייל ברחבת אחווה ויוני מששה היה ראשון ודחק מקרוב ופנימה 1-1 .

חנא פרהוד. הוכיח כי לא נס לחו (צילום: עאטף מנאע)

נישאת על גל המומנטום המשיכה עכו לתקוף ובדקה ה-25 יצאה למתפרצת, שוב היה זה יוני מששה שהגביה, הגנת אחווה המבולבלת לא הצליחה להרחיק ומיכאל שטריימך דחק משני מטרים פנימה. דקה לפני תום המחצית יכלה עכו לסגור עניין. פלה עמארה הגביה כדור בסמוך לדגל הקרן לתוך הרחבה ושטריימן התרומם מעל שוער אחווה ונגח ליד העמוד והחוצה .
את המחצית השנייה פתחה אחווה בסערה ובמטרה להשיג שוויון מוקדם. בדקה ה 63 פסל שופט המשחק שער לקזמוז בטענת נבדל . חמש דקות מאוחר יותר יכלה שוב עכו לגמור את המשחק כשמיכה דיין דהר עם הכדור לתוך רחבת אחווה ומשבעה מטר בעט לגופו של השוער, שי יעקב.
עכו שילמה את מחיר ההחמצות בדקה ה-75. ג'רייס בראנסי במסירת עומק מצא את חנא פרהוד, האחרון חדר לתוך הרחבה, תעתע בהגנת עכו ומשמונה מ בעט חזקפנימה, 2:2.
עכו נסוגה לאחור מכדי לשמור לפחות על השוויון ואחווה חיפה לא ניצלה זאת כדי להשלים את המהפך.

ערן גאון ממכבי עכו. עוד וותיק שעדיין משחק (צילום: עאטף מנאע)

 תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

איזה קבוצה לדעתכם תעפיל לרבע גמר גביע המדינה?