ליאור זדה: "כל ניצחון בפלייאוף הוא סופר משמעותי"

ליאור זדה ליאור זדה
הפועל קטמון ממשיכה להתכונן לנצרת עילית, המאמן בראיון ל"דאבל פס": "אי אפשר לקרוא לעונה הזאת כישלון בשום מצב"

בהפועל קטמון עובדים במלוא המרץ לקראת תחילת הפלאווף העליון, מצד אחד בקבוצה לא מסתירים את ההתרגשות לקראת המעמד ומרוצים מאוד מהמקום בו המועדון נמצא, אך מצד שני במועדון לא אדישים לאפשרות שהקבוצה יכולה לעלות ליגה בסיום העונה וכי כל מעידה בפלאוו תפגע בסיכוי זה.

האדומים ממקומים במקום השלישי, 5 נקודות בלבד מן הפועל חדרה השנייה, את הפלאווף העליון הם יפתחו ביום שישי הקרוב במשחק בית לא פשוט מול נצרת עלית המפתיעה. רגע לפני שהקרב על עליית הליגה מתחיל שוחננו עם מאמן הקבוצה ליאור זדה שיודע שקבוצתו תצטרך הרבה אופי בשלב מכריע שכזה.

אין ספק שעשיתם עד כה עונה מצוינת ואתם מגיעים לפלאווף שיש לכם סיכוי גדול להתברג למקום השני. איך הכנת את השחקנים ובעצם מה הדבר הבולט שהקבוצה לדעתך צריכה על מנת לתת את האקסטרה ולעלות ליגה?

"עשינו עונה כמו רוב הקבוצות בליגה וכל הקבוצות בפלייאוף, מלאת תהפוכות ומומנטומים. ההכנה לכל משחק היא אותה הכנה, כל העונה אנחנו במחוייבות מלאה, ועושים את המקסימום שלנו, שלפעמים מספיק ולפעמים לא. ברור לכולם שבשלבים האלה נצטרך הרבה אופי, וגם קצת מזל אף פעם, לא מזיק".

עד כמה יצאת מאוכזב מן המשחק האחרון מול רמת גן?
"ר״ג קבוצה טובה יותר מהמיקום שלה וכל הליגה יודעת את זה, הם לא הפתיעו אותנו אבל כן היו הרבה יותר טובים מאיתנו בחצי הראשון, ולא הצלחנו להגיב. במחצית השניה היה סיפור אחר והראנו הרבה אופי, כשהצלחנו לחזור פעמיים מפיגור, אבל אם נהיה כנים, תיקו משקף. התוצאה מאכזבת בגלל שהפער מחדרה גדל".

יום שישי אתם מארחים את נצרת עילית, איך אתה רואה את יחסי הכוחות?
"שיחקנו נגד נצרת לפני שבוע וחצי והרגשנו כמה קשה היה. הם עשו סיבוב שני נהדר וניצחו המון משחקים בצורה משכנעת. ברור לכולם שהשנה יחסי הכוחות נגד כל הליגה למעט הפועל ת״א ונשר הוא שווה לחלוטין ולכן הדברים הקטנים והפעולות הקטנות יכריעו. לכולם בפלייאוף יהיה קשה וכל ניצחון הוא סופר משמעותי".

האם אתה מתכוון לתת לאבירם ברוכיאן קרדיט גדול יותר בפלייאוף?
"אבירם היה מצוין כל העונה ומשך אותנו למעלה, בחודש האחרון עשינו שינוי קטן בהרכב שהצליח, אבל לכולנו ברור שאנחנו חייבים את אבירם ביכולת טובה בפלייאוף, ואני בטוח שזה יקרה".

במידה ולא תעלו ליגה זה יהיה כישלון?
"אף פעם לא התגוננתי מהמילה כישלון, וכל אחד יכול לקחת כל מציאות ולייצר לה שם או תואר שהוא יחליט. אבל מבחינתי העונה שלנו לא תהיה כישלון בשום מצב".

מלבד ליאור זדה, גם המגן תומר לוי שנחשב לאחד השחקנים היציבים ביותר במועדון, מרגיש מוכן לפלאווף. הנה דברים שענה לשאלות של אתר דאבל פס במסיבת העיתונאים שקיים המועדון, 

איך אתה מסכם את העונה הסדירה שלכם? אתה מרגיש שעמדתם ביעדים שהצבתם לעצמכם?
"אני חושב שכשיש מטרה, שהיא מטרת על בקבוצה אז כל המטרות בדרך הם סוג של מטרות ביניים. אז באמת להיות בפלייאוף העליון היא אחת ממטרות הביניים ובזה עמדנו בהצלחה. ויש עוד כמה מטרות בדרך, משחקי מפתח וכדומה, שיכולות לספק את הסחורה ולהגיע למטרת העל - שהיא מאבק על העלייה עד הרגע האחרון".

יום שישי אתם מארחים את נצרת עלית, איך אתה רואה את יחסי הכוחות? אין ספק שנצרת עלית מהפתעות העונה.
"נצרת עילית באמת נתנו סיבוב שני מעולה, ונגדנו היא בכלל נתנה פייט לא קל, פייט רציני. לי אישית היה מאוד קשה. אני מרגיש שהם ממש עשו עלי ווידאו והיה לי קשה להשתלב במשחק, וזה היה משחק פחות טוב שלי למען האמת. אבל אני מאמין שכקבוצה אנחנו יותר איכותיים וההכרעה במשחק, אני מקווה, תגיע לצד שלנו".

איך אתה מרגיש בקטמון? נראה שהשתלבת בצורה טובה.

"לפני שהגעתי קיבלתי המון המלצות להגיע לקטמון, שהקבוצה היא כמו משפחה. באמת רק כשהגעתי הבנתי עד כמה, בין אם זה שחקנים בין אם זה הצוות המקצועי. כולם מאוד מחבקים מאוד עוזרים מאוד תומכים. ואני חושב שלהשתלב פה בקבוצה זה היה הדבר הכי טבעי מבחינתי גם מבחינה מקצועית וחברתית ואני מקווה שאני אעזור לקבוצה להתקדם בהמשך העונה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
ליאור זדה הוא מאמן כושל
(ליאור זדה: 07:15 12-04-2018)
אומנם מגיע לפלייאוף תמיד, אבל קורס ברגע האמת
2
גנב דעת כמו חברו הקרוב שי
(יוסי: 15:16 12-04-2018)

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?