הפועל אדומים אשדוד מסכמים עונה ומצהירים: "בליגה א' נכוון לפלייאוף עליון ולא פחות"

מתכוננים לעונה הבאה. מימין לשמאל: פרקש, עייש, אזולאי וטרבלסי (מדיה אדומים) מתכוננים לעונה הבאה. מימין לשמאל: פרקש, עייש, אזולאי וטרבלסי (מדיה אדומים)
מסיבת העיתונאים התקיימה אתמול. הקבוצה שימרה את הגרעין של הסגל שילווה אותה גם בעונה הבאה. נועם פרקש, יו"ר הקבוצה: "הפסקנו לדבר והתחלנו לעבוד"

הפועל אדומים אשדוד כבר הרגילה אותנו שמדובר במועדון שונה בנוף שלו ממועדונים אחרונים בליגות הנמוכות. אחרי שבפתיחת העונה לאחר העלייה לליגה ב' המועדון ערך מסיבת עיתונאים בה דאגו להעביר מסרים על המטרות של העונה, גם בסיום העונה לאחר עלייה היסטורית לליגה א' במועדון החליטו להמשיך עם מסיבות העיתונאים הפעם לסכם את העונה המוצלחת.

כזכור, הפועל אדומים אשדוד הייתה העולה החדשה לליגה ב' דרום ב', הקבוצה המשיכה עם השלד שהעלה אותה מליגה ג' מרכז והוסיפה חיזוקים בדמותם של שחקנים טובים מאוד בדמותם של אריאל טרבלסי, יאיר אזולאי, רחמים צ'קול, דוד רביבו, עדן מור ועוד. לאחר עונה מוצלחת בה הקבוצה העפילה לליגה א' דרום עם ההגנה הטובה ביותר וההתקפה הטובה ביותר ועונה שלמה ללא הפסדים בהדרכת המאמן פיני עייש שעלה ליגה בפעם השלישית ברציפות, הגיע הזמן לסיכומים. הפועל אדומים אשדוד סיכמה את העונה המוצלחה במסיבת עיתונאים עם פאנל שכלל את יו"ר הקבוצה נועם פרקש, מאמן הקבוצה פיני עייש, קפטן הקבוצה יאיר אזולאי ומלך שערי הקבוצה אריאל טרבלסי.

במהלך מסיבת העיתונאים חשפו במועדון שמרבית מהשלד של הסגל הנוכחי ימשיך גם לעונה הבאה. פיני עייש המאמן ממשיך את המסע שלו יחד עם יאיר אזולאי, אריאל טרבלסי, רחמים צ'קול, נתן גנון ועמירן ביטון שחתמו באופן רשמי לעונה נוספת.

נועם פרקש יו"ר הקבוצה דיבר על ההצלחה של העונה האחרונה: "הייתה לנו עונה מדהימה, פנטסטית בכל המישורים, החיבור והכבוד ההדדי בין כל הצוות והשחקנים גרם לנו להבין שאנחנו נעלה לליגה א'. שמרנו על צניעות ולא יצאנו בהצהרות וסיסמאות. אם נעשה את זה גם השנה, אז ניפגש כאן באותן הנסיבות בעונה הבאה. הפסקנו לדבר והתחלנו לעבוד, זה מה שקרה. הפסקנו עם הסיסמאות והדיבורים, פיני עייש הגיע והחל את השינוי הכי גדול מאז ההקמה. הבנו שעשינו הרבה טעויות, תיקנו טעויות, למדנו וגם השנה עשינו טעויות למרות שהעונה היא מושלמת, אנחנו נתקן את הטעויות ונמשיך בקו וזה מה שגרם להצלחה השנה וזה מה שמבדיל אותנו משאר הקבוצות".

בתקופה האחרונה החלו שמועות על כוונות לרכוש את המועדון או לצרף חברי הנהלה ועל כך הוסיף פרקש: "כמו שהקבוצה עלתה ליגה גם ההנהלה עלתה ליגה ואנחנו נשדרג את עצמנו ונצרף אנשים חזקים וטובים. אנחנו נרחיב עליהם בנשף העלייה שיתקיים בסוף החודש. רוב הסגל ימשיך וזו השאיפה שלנו תמיד, בינואר כבר החתמנו את רוב השחקנים לעונה הבאה".

על המטרות לעונה הבאה הוסיף פרקש: "יצא לנו הרבה לחשוב, ידענו שעלינו ליגה מספר שבועות לפני סיום העונה, אנחנו החלטנו בהפועל שלקבוצה ללא מטרות אין זכות קיום. המטרה היא הפלייאוף העליון ומה שמעבר לזה זה בגדר חלום. אנחנו בקשר עם המון שחקנים, אנחנו נרצה שנמשיך עם השחקנים שלנו קודם כל בכדי להביע את ההערכה על מה שנתנו, אנחנו להבדיל מקבוצות אחרות מאמינים להמשיך בדרך. שחקנים מליגה לאומית מתקשרים ומבקשים להגיע לשחק במועדון ולגבי התקציב, יעמוד על 1.5 מיליון שקל על פי הערכות, עדיין לא הערכנו תקציבים מגופים רשמיים".

על הרחשים והשמועות של התקשרות המועדון עם ג'קי בן זקן ומ.ס אשדוד אמר: "את השמועות האלה אנחנו מקבלים מהיום הראשון שפתחנו את הקבוצה, אין יחסים, שאנחנו צריכים שחקנים אנחנו מבקשים ממ.ס כמו שאנחנו מבקשים מכל קבוצה. אני לא דיברתי עם ג'קי בן זקן במשך 10 שנים ואין סיבה לרחשים ולשמועות האלה. אנחנו קמנו מאהבה וזה ילד שיצרנו ואנחנו לא ניתן לאף אחד לפגוע לנו בילד הזה במיוחד בליגה א', האוהדים יכולים להיות רגועים. אני יכול לספר עלינו עם גירעון מאוד קטן, עלינו לליגה א' עם קהל, מחלקת נוער ועלייה לליגה א', אנחנו מותג, אנשים פנו אלינו ואנחנו נרחיב על המשך הדרך שלנו בנשף העלייה".

מאמן הקבוצה, פיני עייש הוסיף: "לא רק אני הייתי פה, כולם עבדו 24/7 וניטרלו את רעשי הרקע על מנת שבנושאים המקצועיים יהיה לנו את השקט והשלווה, שילבנו את הצעירים עם הותיקים. בחירת השחקנים הייתה הבסיס להצלחה, חשוב היה לבנות חדר הלבשה בריא, הבחירה הייתה לא רק לפי הכישרון ברגל אלא גם בראש. יאיר אזולאי היה המאמן בתוך המגרש והנהיג, כולם חברו להצלחה, זה לא קל, זה עבודה קשה ובסוף הצלחנו. זה היה נראה קל אבל שברנו שיאים אישיים, שמנו בתחילת העונה ששת גורמי הישג, טכניקה, טקטיקה, כושר מנטלי, חינוכי, גופני ואינטלקטואל כל גורם כזה הוא תורה שלמה ואלה עקרונות שפעלנו לפיהם במשך עונה שלמה".

על הבנייה לעונה הבאה אמר: "כשעלינו לפני שנתיים היו ציניקנים שאמרו שהסגל לא יספיק לעונה הבאה, הוכחנו שרוב הסגל עמד במטרה בצורה מעוררת השראה, אנחנו נתחזק במספר עמדות. אנחנו בליגה קשה יותר וחייב לחזק, אנחנו לא מסתכלים על תעודת הזהות, אנחנו רוצים שחקנים שמתאימים לנו והשאיפה בהמשך היא לקחת ולשלב צעירים ממחלקת הנוער שנבנית".

אריאל טרבלסי מלך שערי הקבוצה נשאל האם ההצלחה שלו בליגות ב' וג' יספיקו גם לליגה א' וענה: "ימים יגידו, אני יכול להגיד שכדורגל לא משתנה ומי שיודע לשחק אותו, יודע לשחק אותו בכל ליגה ואני מבחינתי אנסה לעשות הכל לטובת המועדון שאני נמצא בו כמדי שנה ושנה, בעזרת השם גם נצליח".

יאיר אזולאי הבלם המצויין, קפטן הקבוצה והשחקן השני אי פעם ששיחק במועדון המיתולוגי ובמועדון המתחדש (יניב בן ישי) דיבר על המשחק שלו בגילו המתקדם ביחס לשחקני כדורגל: "כשאני לא יהיה טוב אני אזוז הצידה וכשלא תהיה לי את התשוקה למשחק אני אתלה את הנעליים, כרגע תיאלצו לסבול אותי עוד עונה. עשיתי קורס מאמנים, אני משחק כדורגל משבוע לשבוע ואני לא בגיל שאני יכול לתכנן לגבי עונות קרובות אבל מבחינת האימונים והשמירה על הגוף אני אמנם לא ביכולות הגופניות של גיל 25 אבל אני עדיין מתפקד. יש רעיונות להשתלב כמאמן במחלקת הנוער, או תפקיד מסויים ואם יש תפקיד שאני אוכל למלא ולעזור אני יותר מאשמח".

על החזרה שלו לליגה א': "יש שם קבוצות טובות, בדרך כלל איפה שאני נמצא בגלל הגיל והניסיון אנשים מתייעצים ושואלים מה צריך לעשות בשביל להצליח ואני תמיד עונה שיש תמיד כלים שצריכים שזה התמדה ושקט תעשייתי. העונה לדוגמה נאבקנו עם היריבה העירונית, קיווינו שהם ימעדו אבל לאורך כל העונה לא התעסקנו במה שהם עושים אלא באיך אנחנו עושים ואיך אנחנו מצליחים. אני רוצה לציים גם את המאמץ של כל השחקנים ושחקנים חובבנים הפכו בגישה למקצוענים וזה חלק גדול מההצלחה שלנו בעונה הזו".

על כך שהפועל אדומים אשדוד עדיין לא ניצחה את הדרבי מאז הקמת הקבוצות מחדש: "רצינו לתת לקהל את הדבר המתוק הזה אבל בתחילת העונה אמרתי שאם לא ננצח דרבי ונעלה ליגה אז עשינו את שלנו. אמנם לא ניצחנו אבל הצלחנו, לא הפסדנו ולא היינו פראיירים, אני שמח שלפחות בקטע הזה הצלחנו לספק את הסחורה ועלינו לליגה א' בסיום".

על ההקבלה לדרך שעבר עם אשקלון ולדרך שהוא יוכל לעבור עם הפועל אדומים אשדוד: "השמיים הם הגבול, אין משהו בליגה א' שהוא יוצא מן הכלל. היה לנו תקציב וקבוצה לא לליגה א' עם הפועל אשקלון. אני אוכל לעזור למועדון, אני פה בהפועל אדומים אשדוד מאהבה למקום, העלייה הייתה משהו מיוחד בשבילי והכי יפה שהצלחנו להחזיר אנשים מהקדנצייה הקודמת שלי ולשמח אותם ואני מקווה לשמח אותם גם השנה".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
תודה רבה אביחי
(אדום שפוי: 16:57 14-05-2018)
תעזוב בצד את כל הקיצוניים , תודה על עונה נפלאה כנל מצידך
2
ברכות לאשדוד
(שמש מטבריה: 02:22 15-05-2018)
הלוואי תיפגשו את טבריה בלאומית .......................שמש אוהד שרוף של טבריה
3
פיני הגדול
(יעקב: 09:59 15-05-2018)
אין עליך פיני אתה ידעת לנתב להנהיג ולהאגיע כשצריך הפועל אדומים אשדוד תשמח לרשום אותך בדפי ההיסטוריה שלה אוהבים אותך
4
ההגנה הטובה בליגה ?
(ליגה ב : 10:05 15-05-2018)
עירוני אשדוד ומלאכי לא ספגו בהרבה יותר משחקים מהפועל , לגבי ההתקפה אני מסכים
5
מבין בכדורגל
(המלך: 14:43 15-05-2018)
היו מקום שני ונורדיה ראשונים

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?