"לא דימיינתי בחיים שאשחק מול כזה קהל"

לישי ביטון (אבישי אפטקר) לישי ביטון (אבישי אפטקר)
לפני כ-3 שנים לישי ביטון קיבל הצעה מחבריו להיבחן להפועל אשדוד המתחדשת בליגה ג'. כיום לישי ביטון הוא אחד השרידים האחרונים של הפועל אדומים אשדוד מעונת ההקמה והיה חלק חשוב בעלייתה של הקבוצה לליגה א'

בשנת 2015 הוקמה הפועל אדומים אשדוד יחד עם מכבי עירוני אשדוד והפועל בני אשדוד על מנת להחזיר את הכדורגל לעיר אשדוד כ-16 שנה אחרי האיחוד שיצר את מ.ס אשדוד.

באותה העונה, הפועל אדומים אשדוד בנתה קבוצה חזקה מאוד ומלאה בכוכבים ביחס לליגה בה היתה נמצאה כדוגמת יניב בן ישי, דודו ביטון וחנן פדידה. מלבד השחקנים עם הרזומה המרשים חתמו גם שחקנים אלמוניים ללא ניסיון קודם בקבוצה בוגרת כדוגמת לישי ביטון, אך לבסוף נכשלה במטרתה העיקרית ונשארה בליגה ג' לאחר חילופי מאמנים והתנהלות לא מוצלחת. הפועל אדומים אשדוד הפיקה לקחים מהטעויות שנעשו, התחילה העבודה הקשה וחל שינוי בדרכי ההתנהלות, שנתיים אחרי הקבוצה מוצאת את עצמה בליגה א' דרום.

לישי ביטון הוא אחד מהשרידים האחרונים של העונה הכושלת ההיא, עונת ההקמה. "כשהקימו את הפועל המתחדשת, אסף בן גוזי (קשר וחבר של ביטון) אמר לי שאני חייב ללכת איתו, ללכת להיבחן ולנסות את מזלי. לפני כן, הייתי משחק קט רגל ופרשתי יחסית מוקדם ממחלקת הנוער של מ.ס אשדוד" סיפר ביטון והוסיף "מהזיכרונות ילדות שלי, הפעם הראשונה שנגעתי בכדור הייתה עם גופיה אדומה של הפועל אשדוד, זאת הקבוצה שאהדו במשפחה".

הקשר שהחל לשחק כדורגל בליגות בוגרים רק לפני כ-3 שנים עשה עונה נהדרת בהפועל "אדומים" אשדוד שבה הוא השתיק את המבקרים והראה כי יש לו את היכולת לשחק בליגות בכירות יותר. הקהל רואה אותו כסמל של הקבוצה, ההנהלה מודעת לזהב שיש לה ביד והביקוש לביטון רק הולך וגדול. "דאבל פס" ערך ראיון סיכום עונה עם לישי ביטון היהלום של הפועל אדומים אשדוד.

אתה אחד משלושת השחקנים (מתן גנון ועמירן ביטון) היחידים שנשארו בהפועל אדומים אשדוד מאז עונת ההקמה, עברת עם הקבוצה הזו תהליך כלשהו.
"בעונה הראשונה היו הרבה חילופי מאמנים, שחקנים הגיעו והלכו, שמות, לא הלך. עשינו הרבה טעויות, עונה אחרי זה למדנו מהטעויות האלה וכשאתה מביא שחקנים צעירים ורעבים שרוצים לטרוף את הדשא ולהתקדם מעט בקריירה שלהם אז זה הולך. הפועל הביאה שחקנים צעירים, לא שמות ולא כוכבי כדורגל ובעונה השנייה כך עלינו לליגה ב' ובליגה ב' שזו ליגה שונה עם תקציב שונה, למדנו את הליגה והצעד הנכון ביותר זה ששמרנו על מרבית הסגל וחיזקנו באופן נקודתי במטרה ברורה לעלות ליגה, לא להפסיד אף משחק. החדר הלבשה היה טוב, אחד דאג לשני וכולם הרימו אחד את השני. זה ללא ספק משהו מיוחד שאי אפשר לתאר, עשינו עונת שיא".

היו כאלה שזילזלו ואמרו שליגה ב' זה לא ליגה ג', הביקורות האלה הופנו גם לכיוונך.
"נכון, כל שחקן שיבואו אליו ויגידו שהוא לא מתאים לרמה הוא ירצה להוכיח אחרת ולסתום פיות. אני אמנם לא חיפשתי את זה, רציתי להעלות את הרמה של עצמי ולעזור לקבוצה שאני אוהד שבשבילה ובגללה חזרתי לשחק כדורגל, מה שבא מהלב תמיד הולך טוב ונקי ואני לא מתכוון לעצור".

חזרת לשחק רק לפני 3 שנים, אתה משחק ליד שחקנים עם רזומה מרשים, איך זה מרגיש הקהל והובלת הקבוצה משהו שחלמת עליו?
"לא דמיינתי בחיים שאשחק מול כזה קהל, לא היה קל לחזור, אחרי שהמון אנשים ושיחקתי עם השחקנים הכי טובים בפגרות שיחקנו כדי לשמור על כושר, תמיד היו שחקנים מהדרגה הראשונה שאמרו לי שאני יכול לשחק. צריך להתנהל בצורה ספורטיבית יותר. הפועל הוקמה, קרוב לבית ובחרתי ללכת על זה ואמרתי שאני אתן הכל. השחקנים תמיד תמכו בי ועודדו אותי גם בתקופה לא טובה אמרו שאני שחקן טוב והרימו אותי".

אחד הדברים הכי טובים בעונה של הפועל אדומים אשדוד זה חדר ההלבשה לפחות לטענת רבים, מה דעתך על כך?
"משפחה, לא יצא לי לפגוש חדרי הלבשה אבל היו איתי שחקנים מכל מיני מקומות ואמרו שלעולם לא היו בחדר הלבשה כזה בריא, טוב ומפרגן. אני אישית אוהב כל אחד מהקבוצה הזו, חברים טובים שנכנסו לי ללב, זו הסיבה העיקרית שהפועל מצליחה".

 איך היית מסכם את העונה הזאת?
"עונה מוצלחת מבחינה קבוצתית ואישית, לא התחלתי את העונה הזו בתור קשר אמצע ואחורי אלא בתור קשר התקפי, היה קשה לוותר עליי אחרי תקופה טובה וקשה לוותר על דוד רביבו כשהגיע, פיני עייש הסיט אותי אחורה. משחק ראשון הלך קשה אבל גם אז נתתי את הלב וזה התחיל להיות פשוט יותר, הצלחתי גם בעמדה שאני לא מכיר".

 איך הקשר שלך עם פיני עייש?
"פיני הוא כמו אבא בשבילי, יש לי איתו חיבור מדהים, יש לו אוזן קשבת. הוא תמיד בקשר, גם כשאין אימונים. בן אדם מדהים וזכיתי להכיר ולהתאמן תחתיו".

איך אתה מסכם את חווית הדרבי?
"חוויה ענקית בתור שחקן, בתור מאמן ובתור אוהד. זה המשחק על היוקרה של העיר ובמקרה הזה לא התייחסו אפילו למ.ס אשדוד, 6,500 איש, היה מטורף, עיר של כדורגל. העונה הזאת היינו על העליונה, דרבי זה דרבי והוא היה כיף. מקום ראשון נגד שני, ליגה ב', אנחנו או הם, אנחנו קיווינו למעידה של עירוני ופשוט לא ראינו את זה קורה, 16 משחקים והם לא מפסידים ולא סופגים. אני מאמין שזה גם מה שעבר בחדר הלבשה הצהוב. החלטנו באיזה שלב להפסיק להסתכל עליהם, אם הם לא מועדים גם אנחנו לא נמעד, לא נספוג ולא נפסיד. סיימנו את העונה בלתי מנוצחים ועלינו ליגה".

 הקהל האשדודי?
"יש להפועל קהל מדהים. יש כאלה שיגידו מבוגרים, לא מעודדים, הם טועים. יש לנו קהל מדהים שדחף אותנו לכל מקום, נסיעות ארוכות, ימים חמים וקרים, גשומים, צפון ודרום, אני מודה להם על כל התמיכה והעזרה שלהם ואני מקווה שהם ימשיכו לתמוך ולעודד גם בעונה הבאה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הסמל הבלתי מעורר
(טובי: 11:02 11-06-2018)
של הפועל אתה זה הפועל
2
אוהבים אותך לישי
(מישקה: 11:42 11-06-2018)
אתה זה הפועל והפועל זה אתה
3
4
איזה קהל בדיוק?
(אשדודי: 14:36 11-06-2018)
משחק עליה הבאתם בקושי 150
5
סמל אדום
(יאיר: 15:55 11-06-2018)
הסמל שלנו ללא ספק ליגה א' האימפריה מגיעה שו שו שולמית הפועל ללאומית
6
אחלה גבר לישי
(רמי: 18:02 11-06-2018)
אבל בקשר לקהל אתם אכזבה ענקית כי חוץ מהדרבי שרובו היה צהוב לא הבאתם יותר מ150 לאף משחק
7
כוכב כדורגל וכל מילה אחרת מיותרת
(לישי זה הלב שלי : 18:18 11-06-2018)
אתה זה הסמל והלב של הפועל יחד עם עמירן ונתן אוהב אותכם ואיתכם באש ובמים תיתן את הלב בדשא תשאיר לי את העבודה ביציע תמשיך עם הצניעות השקט וההקרבה שלך ההצלחה כבר תעשה את הרעש ❤️❤️❤️❤️
8
אנחנו לא באותה ליגה
(יעקב: 19:05 11-06-2018)
אשדודי 4 ורמי 6 אפשר לחשוב שאתם הבאתם יותר קהל אבל מה זה חשוב אנחנו לא בואתה ליגה בכלל
9
הכי טוב של הפועל
(צהוב בנשמה : 19:06 11-06-2018)
בתור אוהד של עירוני ! אבל אוהב לראות שחקנים ברמה גבוהה אם לא לישי בדרבי אין הפועל !!! אישית ובתור איש מקצוע לישי יכול לשחק בכל ליגה שיבחר שחקן עם נשמה צנוע פשוט תענוג לעיניים שיצליח
10
זרקו אותו כמו כלב הסרדינים לא יודעים להתנהג לשחקנים , טולמסוב גדיף טרבלסי פיני עייש עזב בטונים צורמים
11
אדומים מס אשדוד
(צהוב : 21:27 11-06-2018)
קבוצה או
12
שועל קרבות
(שי נוי: 23:22 11-06-2018)
הסמל של הקבוצה הלב המנוע אין עוד מה להגיד תמשיך להתקדם נסיך !

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?