ליגת הותיקים סיימה עוד עונה מוצלחת

עוד עונה הסתיימה לה (שי סימון) עוד עונה הסתיימה לה (שי סימון)
סיכום עונה נוספת של ליגת הותיקים שממשיכה לצבור תאוצה מעונה לעונה

ליגת הותיקים סיימה בשבוע שעבר עונה ארוכה ועמוסה שנגמרה בטעם של עוד. מי שנחשב לדמות משמעותית בהצלחתהשל הליגה הוא אדיב שרעבי ששיחק בעבר בליגה וכיום הוא מרכז אותה.

אדיב התייחס לסיום העונה: "זאת הייתה עבורי עונה מאתגרת ומאוד אינטנסיבית עם מספר שיא של 72 קבוצות מכל קצוות הארץ וקרוב ל- 1,500 שחקנים בעלי כרטיס ליגה. השתדלתי יחד עם חברי הנהלת הליגה ותמיכה של הנהלת העמותה להמשיך את מגמת השיפור שהתחלנו בעונה הקודמת בנושאי ניהול, שיפוט, שיווק, שקיפות, צמצום האלימות ושיפור חווית המשתתפים בליגת הותיקים. ברור לי לחלוטין שיש עדיין מה לשפר ואת ההמלצות האישיות שלי אגיש בפגישת סיכום העונה עם מנכ״ל העמותה וחברי הנהלת הליגה. באותה פגישה אבדוק אפשרות לקיום ערב סיום עונה וחלוקת גביעים לקבוצות וכן את ההיערכות לקראת עונת 2018/19".

"את שני התארים היוקרתיים, אליפות וגביע, קטפו ותיקי הפועל ר"ג ששיחקו את שני משחקי הגמר מול ותיקי "יהודה אדרי" מעלות וניצחו בשניהם. זו הפעם השנייה בשש העונות האחרונות שותיקי הפועל ר"ג זוכים בדאבל ומאזנם עומד על 4 גביעים ושתי אליפויות. בשורות הקבוצה משחקים בין היתר רונן חרזי, עומר בוקסנבוים, קובי חסן, אילן בכר ורשימה מכובדת נוספת של שחקני עבר".

"אנחנו משתדלים להישאר אותנטיים ולצרף לקבוצה שחקנים שמזוהים בעיקר עם הפועל ר"ג כי המכנה המשותף תורם להצלחות ולחוויה" מסכם מנהל ומאמן הקבוצה ירון בר לב: "היה מסע מאד ארוך ומאתגר. פגשנו בדרך קבוצות טובות מכל הארץ ומגיע מחמאות גם להן על הדרך הארוכה שעשו ובעיקר לחבר'ה ממעלות שהגיעו כמונו לשני משחקי הגמר.הלוואי ועוד מועדונים יצטרפו אלינו ויקימו קבוצות ותיקים עם לפחות 70% מהסגל שיכיל שחקני עבר. כרגע יש את הפועל באר שבע, בני יהודה, רמת אליהו, מכבי עכו, הכח ר"ג, מכבי הרצליה ועד כמה שמשופעות בשחקני עבר מוכרים ויש מקום לעוד. כמו שבהפועל ר"ג שחקן בית שפורש יודע שהוא ממשיך לותיקים, ככה צריך להיות אצל כל המועדונים בארץ. בנוסף לתפקיד שלי בותיקי הפועל ר"ג, אני גם חבר הנהלה ביחד עם אדיב שרעבי ואיציק בן תורה ואנחנו עושים ככל יכולתנו כדי לקדם את הליגה ולהתאים אותה לצרכים הנוכחיים של הקבוצות. צריך לזכור שזו ליגה שהוקמה ב 1989 וכללה 12 קבוצות. מאז עברו הרבה שנים והיום יש 72 קבוצות כשהכל מסביב השתנה".

מה למשל?
"יש דרישה מצד הקבוצות למגרשים ברמה גבוהה יותר מבעבר, השחקנים באים להנות ואם הם נוסעים למשחק חוץ והמגרש לא ישר או שהתאורה חלשה ויש בו בורות זה פוגם בהנאה וכבר היום אנחנו רואים מקרים בהם קבוצות מוכנות להחליף ביתיות או להשכיר מגרשים כדי לשחק על מגרש טוב ואתן דוגמא מאיתנו- הוגרלנו לארח את הפועל באר שבע בחצי גמר הגביע. המגרש שלנו בר"ג הוא איך לומר בעדינות "טעון שיפור" אז העדפנו לשכור אוטובוס, לנסוע שעה וחצי לכל כיוון והעיקר לשחק באיצטדיון טרנר שותיקי ב"ש קיבלו לכבוד המשחק. הרגשנו כמו באירופה והשחקנים משתי הקבוצות זכו לחוויה לכל החיים".

"יש עוד מתקנים שראויים לציון ברחבי הארץ כמו בשוהם, מעלה אדומים, חדרה, עכו וסכנין. לצידם יש מגרשים טובים ללא חדרי הלבשה ואחריהם יש מגרשים שפשוט אסור לשחק עליהם כדורגל, בטח לא בליגת הותיקים שאליה מצטרפים שחקנים שרוצים להנות ולא להתגושש על חול ולהסתכן בפציעות. גם העובדה שיש לליגה עמוד פייסבוק, אליו השחקנים יכולים להעלות תכנים בצורה עצמאית, שונה מבעבר שאז שום דבר לא היה ידוע והיום יש סרטוני וידאו, תמונות ופוסטים שמיידעים את כולם בנעשה. שחקנים ומאמנים מכירים אחד את השני דרך הפייסבוק, הוקמו קבוצות וואצאפ מחוזיות ונוצרו חברויות מחוץ למגרש. לקבוצות היום יותר קל לקבוע משחקי אימון אחת עם השנייה בתקופות הפגרה ויש פחות מתח שלילי. למשל קבוצה מהצפון שמגיעה למשחק גביע נגד קבוצה מהדרום בטוח כבר עשתה היכרות בפייסבוק. פתאום רואים שבעוד מקומות בארץ יש עוד אנשים כמונו שאוהבים את אותם דברים, מתרגזים מאותם דברים, ומחפשים את אותו הדבר בדיוק- לשחק כדורגל ולהנות.  לזכותו של אדיב יש לזקוף את העובדה שבשנתיים האחרונות יש פחות תופעות של שיתוף שחקנים ללא כרטיסי ליגה וגם כשמצאנו כאלה, לרוב היה מדובר בטעויות בתום לב. נותר לנו להתגבר על תופעות אלימות שהן הכי מטרידות ונובעות מעצם מעודף תחרותיות של שחקנים מסויימים. לדעתנו רק ענישה חמורה תפתור את הבעיה וזה צריך להיות היעד העיקרי שלנו בעונה הבאה. אפס אלימות ואפס סובלנות לאלימות. אין שום סיבה שמשחקים יתקיימו באווירה לא נעימה, ששופטים יעשו חשבון אם להרחיק או לא להרחיק בהתאם למי שעומד מולם, או ששחקנים יחזרו הביתה חבולים כי בצד השני היה שחקן שמשחק בצורה ברוטאלית. אנחנו מכירים את כל הארועים שהיו וגם אם מדובר בכמה מקרים שאפשר לספור על כף יד אחת זה עדיין לא הופך את זה לשוליים. זה העיקר".

מה עם הנבחרת? למה לא היתה המשכיות לנבחרת שייצגה את המדינה במשחקי המכבייה וזכתה במדליית זהב?
"כולנו בהנהלה מסכימים שאי אפשר לקרוא לעצמנו "נבחרת ישראל" אם אין לנו תמיכה והכרה ממשרד הספורט או מההתאחדות לכדורגל וכל עוד זה לא קורה, לא נוכל להפעיל נבחרת ולקרוא לה "נבחרת ישראל". זו יכולה להיות נבחרת שחקני הליגה או כוכבי הליגה, אבל לא מעבר לזה ויש לכך משמעות, גם כלכלית שבאה לידי ביטוי למשל בסט הבגדים שהנבחרת לובשת. למשל אם אנחנו לא מקבלים מההתאחדות סט כמו לשאר הנבחרות אז לא נראה לנו נכון לענוד את סמל הנבחרת על סט שאנחנו רוכשים בעצמנו ולקרוא לעצמנו נבחרת ישראל. זו מדיניות שהתחלנו איתה בעידן שלנו בהנהלה ועד שלא נזכה להכרה רשמית נמשיך בה. המכבייה בקיץ האחרון היתה מקרה שונה כי כן קיבלנו ביגוד מההתאחדות ושיחקנו נגד נבחרות ייצוגיות מקבילות. רמת המתקנים ששיחקנו בהם היתה גבוהה, הושמע הימנון והשחקנים בנבחרת הרגישו שהם משחקים בנבחרת ישראל. אבל כרגע אין טורנירים בינלאומיים והמומנטום נעצר. אנחנו מחכים לשינויי הגברי בהתאחדות לכדורגל כדי שנוכל לשבת עם היו"ר הבא ולבדוק את נכונותו לעזור בנושא כדי שתהיה נבחרת קבועה שתרוץ במהלך כל השנה ותקיים משחקי ראווה בכל הארץ. יש בליגה עשרות רבות של שחקני עבר ולצידם שחקנים ראויים אחרים שיכולים לייצג את המדינה בכבוד בתחרויות ארציות ועולמיות בתור נבחרת ותיקים, כפי שנהוג במדינות אחרות וחבל שזה יפול בין הכסאות. השחקנים מתבגרים וכל שנה שעוברת תורמת לפספוס אדיר בנושא. הרי כולנו באים מאהבת הכדורגל ומתרבות הספורט ומצפים לאיזו שהיא הכרה מלמעלה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
ירון תודה רבה
(ירון בר לב מלך : 13:29 11-07-2018)
אוהבים אותך קבוצת הותיקים של הפועל רג אתה לב אחד גדוללללללל

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?